Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Občané předali žádost o svolání mimořádného zastupitelstva a čekají, jak starosta rozhodne

19.9.2005
PRAHA [Občanská sdružení EKO Břevnov, Wuchterlova, Občanská iniciativa Letná-Bubeneč, Ochranné sdružení nájemníků Prahy 6]
Autor: Petra Kolínská, tel: 776 55 20 22

V pátek 16. 9. předala občanská sdružení EKO Břevnov, Wuchterlova, Občanská iniciativa Letná - Bubeneč a Ochranné sdružení nájemníků Prahy 6 během jednání zastupitelstva MČ Praha 6 starostovi Tomáši Chalupovi Výzvu ke svolání mimořádného jednání zastupitelstva.

Výzvu, požaduje zejména pozastavení výstavby městského okruhu v úseku Strahovský tunel – Pelc-Tyrolka, podepsalo k dnešnímu dni 1250 občanů Prahy 6.

„Iniciátoři výzvy doufali, že zastupitelé vyjdou občanům vstříc a vyšlou na dnešním jednání jasný signál, zda jsou ochotni se zabývat negativními dopady městského okruhu na Prahu 6 na samostatném jednání,“ komentovala zvolenou formu předání Petra Kolínská z občanského sdružení Wuchterlova.

Většina zastupitelů se však odmítla výzvou na dnešním jednání zabývat a rozhodnutí, zda bude mimořádné jednání zastupitelstva svoláno, tak zůstává na rozhodnutí starosty městské části. Podle zákona o hl. m. Praze přitom (131/2000 Sb., § 60) svolává starosta zastupitelstvo podle potřeby nebo pokud o svolání písemně požádá 1/3 zastupitelů.

„Věříme, že pan starosta vezme výzvu 1 250 občanů Prahy 6 vážně, a mimořádné zastupitelstvo svolá. Stavba za desítky miliard, která výrazně ovlivní životy mnoha občanů i tvář Prahy 6, si zvláštní pozornost zastupitelů jistě zaslouží,“ komentuje dnešní výsledek jednání jeden z iniciátorů výzvy Martin Vidlák.

Signatáři výzvy požadují, aby zastupitelstvo Prahy 6:
• požadovalo na hl. m. Praze pozastavení výstavby městského okruhu v úseku Myslbekova – Pelc-Tyrolka do té doby, než bude realizována výstavba silničního okruhu v jeho severozápadní části.
• požadovalo na hl. m. Praze urychlenou výstavbu severozápadní části silničního okruhu ve variantě, která méně zatíží centrální část Prahy 6 (dle oficiálních výsledku procesu EIA jde o trasu Ss).
• zajistilo dostupnost všech důležitých informací, které se týkají individuální automobilové dopravy na P6 a jejího vlivu na životní prostředí na webu Prahy 6 a v informačních kancelářích MC Praha 6
• zajistilo, aby projekty všech větších dopravních staveb byly v raném stádiu přípravy projednány s dotčenou veřejností.

Podrobnosti k problematice Městského okruhu na Praze 6 včetně alternativního návrhu řešení jsou k dispozici na http://praha6.ecn.cz.

Kontakt pro novináře:
Petra Kolínská
tel.: 776 55 20 22
e-mail: petra.kolinska@ecn.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz