Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat13. 6. 2022 - Čtvrtstoletí s Respect Festivalem - o víkendu se se bude konat největší svátek world music u nás

PRAHA [Econnect / Rachot Music] - Respect Festival, 25. ročník – zóna tolerance plná hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa. Respect Festival je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových, neméně kvalitních objevů. Tvůrcem letošního vizuálu festivalu je výtvarník Petr Nikl. Festival se koná o víkendu 18.–19. června na Rohanském ostrově. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13. 3. 2022 - Avantgardní kytarista Fred Frith přiveze do Prahy nové album Road

PRAHA [Econnect / Rachot] - Britský kytarista,multiinstrumentalista a skladatel Fred Frith do Prahy přijede se svým Fred Frith Triem a jejich novým albem Road. Vstoupení legendy britské experimentální hudby a zakladatele hnutí Rock in Opposition si můžete vyslechnout ve středu 16. 3. v pražském komunitním klubu Punctum. Celý text ::kultura::
 

Vybrat23. 2. 2022 - Mise za návrat krále motýlů Apolla do Krkonoš právě začíná!

JAROMĚŘ/HRADEC KRÁLOVÉ/VRCHLABÍ [Ochranářská skupina Jaro] - Český svaz ochránců přírody Hradec Králové a JARO Jaroměř v úzké spolupráci s dalšími partnery spouští v českých Krkonoších mezinárodní projekt LifeApollo2020 zaměřený na aktivní ochranu jednoho z největších a nejohroženějších motýlů Evropy - jasoně červenookého. Tato ambiciózní mise bude probíhat na české i polské straně Krkonoš, v Bílých Karpatech a rakouských Alpách. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21. 2. 2022 - Návrh Plánu transformace uhelných regionů nezajistí splnění vládního slibu konce uhlí 2033

PRAHA [Hnutí DUHA a Centrum pro dopravu a energetiku] - Ačkoliv se vláda ve svém programovém prohlášení zavázala vytvářet podmínky pro odklon od uhlí do roku 2033, návrh Plánu spravedlivé územní transformace tento závazek téměř neodráží. Ve své nejnovější verzi sice odkazuje na prohlášení vlády, avšak zároveň na Mostecku i Sokolovsku předpokládá těžbu uhlí po tomto datu. Návrh plánu neuvádí odklon od uhlí v roce 2033 jako jasný cíl s konkrétními kroky. Uhelné kraje tak stále nemají jistotu, jak bude transformace probíhat. Ekologické organizace upozorňují, že jedině s jasně stanoveným cílem může transformace uspět. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 2. 2022 - Hudba, recitace a autogramiáda. ČSOP Klenice pokřtila knihu o chráněné přírodě

MLADÁ BOLESLAV [ČSOP Klenice] - Sál nabitý milovníky přírody a desítky prodaných knih Chráněná příroda Mladoboleslavska. Tak vypadal úterní podvečer v Muzeu Mladoboleslavska, kde ČSOP Klenice křtila nově vydanou publikaci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14. 2. 2022 - Třeboňská záchranná stanice zve na výpravu za sovím houkáním

TŘBOŇ [Econnect / Český nadační fond pro vydru] - Třeboňská záchranná stanice pro volně žijící živočichy pořádá v sobotu 19. 2. 2022 výpravu za sovím houkáním. Na Pergole u sv. Víta nedaleko Třeboně se lidé od 16 hodin mohou těšit na setkání s ochočeným puštíkem Bíbou a společnou vycházku za sovími hlasy. Akce se nekoná v případě silného větru, deště či sněžení. Pořádnou obuv, teplé oblečení a baterku s sebou! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 2. 2022 - Již za 50 dní proběhne tradiční jarní úklid. Přidáte se?

BRNO [Econnect / Ukliďme Česko z.s.] - Jaro už pomalu klepe na dveře a přípravy tradiční dobrovolnické akce Ukliďme Česko jsou v plném proudu – do jejího vypuknutí zbývá přesně 50 dní. Své akce mohou zájemci o uklízení přihlašovat již nyní na www.UklidmeCesko.cz. „Není na co čekat, již v sobotu 2. dubna jdeme na to,“ vzkazují organizátoři akce. Pro účastníky připravují řadu novinek... Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 2. 2022 - Počet vlčích teritorií se v Česku rozrostl o dvě, potvrdil každoroční monitoring

PRAHA [Econnect / Hnutí DUHA] - Díky unikátnímu terénnímu monitoringu šelem se v roce 2021 podařilo zmapovat čtyřiadvacet vlčích teritorií, která alespoň částečně zasahovala na území Česka. Oproti údajům ze sezóny 2019/2020 jich je o dvě více - v Orlických horách a v Českém lese. Většina z nich se nacházela v Čechách, a to spíše v pohraničních oblastech. Některá na naše území zasahovala jen nepatrně. V osmnácti případech se jednalo o smečky, ve čtyřech případech o vlčí pár a ve dvou o teritoriální jedince. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 2. 2022 - Nový výzkum: Okolí spaloven odpadů je kontaminované vysoce toxickými látkami. Většina vajec z okolí spalovny Chotíkov je zdraví nebezpečná

PLZEŇ [Ecconnect / Hnutí DUHA] - Výzkum organizace Zero Waste Europe (ZWE), na kterém se podílelo Hnutí DUHA, zjistil v okolí spaloven ve třech evropských zemích - Česku, Španělsku i Litvě - vysokou úroveň kontaminace dioxinů a příbuzných perzistentních organických látek (POPs). Tyto látky jsou nejsilnějšími karcinogeny na světě. Opakovaná expozice těmito látkami již při velmi malých koncentracích způsobuje poškození plodu nebo hormonální poruchy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3. 2. 2022 - Premiér Fiala u dolu Turów kapituloval. Ještě horší dohoda, než jsme se obávali

LIBEREC [Econnect / Společně pro vodu] - Premiér Petr Fiala dnes podepsal česko-polskou dohodu o dolu Turów. Výsledkem je stažení české žaloby, která měla velkou šanci na úspěch, výměnou za peníze, podzemní stěnu, která stojí několik kilometrů jinde, než kde voda ve velkém odtéká, minimální soudní dohled a nulovou vynutitelnost evropského práva. Vláda nejen že selhala v ochraně českého území, ale zároveň si i zavřela dveře k budoucí nápravě. Jedná se o naprostý ústupek Polsku, velkou prohru české strany a místních obyvatel i nedodržení českých zákonů. Schválení dohody navíc proběhlo utajeně a její text nebyl dosud zveřejněn. Celý text ::životní prostředí::