Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat5.6.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Obalový zákon: 400 obcí a 24 tisíc podpisů žádá vratné lahve

Nový obalový zákon, který zítra dostane na stůl vláda, by měl upřednostnit vyšší recyklaci lahví. Požadavek Hnutí DUHA na změnu některých paragrafů podporují zástupci více než čtyř stovek měst a obcí, 24 tisíc signatářů petice i řada spolků a organizací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.5.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Nový šumavský zákon ano, ovšem po široké debatě

Připravovaný zákon o šumavském národním parku se nesmí změnit v politický střet ani místo k prosazování komerčních zájmů lobbyistických skupin, varovalo dnes Hnutí DUHA. Jasná pravidla pro Šumavu by měla stanovit široká veřejná diskuse. Nová legislativa musí zajistit ochranu unikátní krajiny i prosperitu obcí, které budou profitovat z přítomnosti národního parku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2001 - PRAHA [Děti Země]
Stockholmská úmluva - krok k budoucnosti bez jedů

Děti Země byly mezi sto devadesáti nevládními organizacemi, které oslavily dnešní podpis nové mezinárodní konvence o tuctu nejtoxičtějších látek na světě (tzv. perzistentních organických látkách) Stockholmskou deklarací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.5.2001 - CHROPYNĚ [Greenpeace]
Greenpeace: spalovna v Chropyni ohrožuje zdraví obyvatel

Skupina 15 aktivistů Greenpeace z České republiky
a Slovenska dnes zablokovala vjezd do spalovny nebezpečných odpadů podniku
Technoplast v Chropyni. Cílem akce je upozornit, že spalovna vypouští
do ovzduší vysoké koncentrace extrémně nebezpečných dioxinů, které mohou
poškodit zdraví lidí. Greenpeace požaduje zastavit ve zdejší spalovně
spalování PVC a zamořování životního prostředí dioxiny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.5.2001 - PLZEŇ [Svoboda zvířat]
Pro zvířata cirkus směšný není !

Pozvánka na tiskovou konferenci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.5.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vratné lahve: zákazníci často hrají vabank

Loterii připomíná v současnosti nákup nápojů. Vratné i nevratné skleněné lahve jsou často stejné, přitom označení typu obalu chybí i na etiketě. Ukázal to průzkum, který v českých obchodech provedlo Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.5.2001 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Ministerstvo průmyslu přiznává, že porušuje zákon o informacích

Ve své odpovědi na stížnost Ekologického právního servisu*) přiznalo Ministerstvo průmyslu a obchodu, že několikrát porušilo zákon o svobodném přístupu k informacím. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat15.5.2001 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Ekologický právní servis bude žádat Ústavní soud, aby zrušil sporná ustanovení zákona o obchvatu Plzně

Zákon o obchvatu Plzně je v rozporu s Ústavou, Ekologický právní servis se spolu s dalšími nevládními organizacemi a jednotlivými majiteli pozemků na trase obchvatu obrátí na Ústavní soud, aby jeho sporná ustanovení zrušil. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat15.5.2001 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Atomový zákon je dalším hřebíkem do rakve práva občanů mluvit do povolování ekologicky kontroverzních staveb

Vláda vyškrtla účast veřejnosti na povolování výstavby jaderných zařízení z návrhu atomového zákona s tím, že tuto oblast doporučí upravit v návrhu nového správního řádu. Tento návrh však právo občanů účastnit se na řízení drasticky omezuje a to navzdory námitkám nevládních organizací. Vláda tak směřuje k postupnému vyloučení práva na účast v řízení z českého právního řádu. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat13.5.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA, CALLA]
Atomový zákon: cesta tam a zase zpátky

Povolování jaderných zařízení nakonec zůstane skryto před veřejností, sousedy i obcemi. Říká to přepracovaný návrh atomového zákona, který má zítra projednávat vláda. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.5.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Fencl kapituloval (před myslivci)

Fenclův úřad kapituloval pod nátlakem myslivců. Věcný záměr mysliveckého zákona, který dnes projednává vláda, zachovává výsadní postavení lovců. Po dramatickém obratu ministerstvo zemědělství svůj návrh zcela změnilo oproti předcházejícím verzím, které zpracovalo v zimě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2001 - BŘECLAV [Ekologický právní servis]
Zvýšená hladina Novomlýnských nádrží ohrožuje lužní les a nově vybudované ostrovy za 60 mil. Kč.

OkÚ Břeclav vydal rozhodnutí o manipulačních řádech , které by ve svých důsledcích znamenalo zničení 50 ha lesa a znehodnocení stavby v hodnotě 60 mil Kč. financované ze státních prostředků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2001 - NERATOVICE [Greenpeace]
Greenpeace požaduje zlikvidovat dioxinový "Černobyl" ve Spolaně Neratovice

Protestní akce dvou desítek aktivistů Greenpeace ze čtyřech zemí dnes upozornila na dioxinové zamoření v podniku Spolana Neratovice. Dvě desítky aktivistů Greenpeace z České republiky, Slovenska, Německa a Holandska dnes symbolickou protipovodňovou hrází zablokovaly vjezd do podniku Spolana Neratovice a požadovaly urychlenou likvidaci dioxinového zamoření. V areálu Spolany v blízkosti Labe stojí objekty, které patří mezi nejhůře kontaminovaná místa toxickými dioxiny na celém světě (1). Greenpeace varuje, že riziko ohrožení okolí stoupá, protože budovy chátrají a jejich stav se stále zhoršuje. Zamořené objekty leží navíc v blízkosti řeky a velká povodeň by mohla dioxiny zanést až do Severního moře.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.5.2001 - Praha [Greenpeace ČR / Děti Země]
Zastavte dioxinové zamořování, způsobuje rakovinu!

Ekologické organizace Greenpeace a Děti Země se dnes obrátily na ministra životního prostředí s výzvou, aby Česká republika podepsala a urychleně ratifikovala připravovanou celosvětovou dohodu o toxických látkách. Tou má být vyloučeno z výroby a užívání 12 extrémně nebezpečných látek jakými jsou např. dioxiny, polychlorované bifenyly (PCB), DDT atd. (1). "Tyto látky mohou kromě jiného vyvolat v ČR každý rok až stovky nových případů onemocnění rakovinou," prohlásil MUDr. Miroslav Šuta, vedoucí toxické kampaně Greenpeace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.4.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Dostane Tesco Ropáka za prodej geneticky manipulovaných potravin?

Aktivisté Greenpeace na dnešní informační akci před supermarketem Tesco na Národní třídě upozorňovali na skutečnost, že společnost Tesco v České republice používá jiný standard než Tesco ve Velké Británii. Zákazníci supermarketu Tesco měli možnost podepsat výzvu generálnímu řediteli společnosti Tesco Stores ČR Stevu Hammettovi, navrženému za politiku dvojího standardu na Ropáka roku, aby zaručil, že Tesco v České republice nebude nabízet geneticky manipulované (GM) potraviny. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat12.4.2001 - WASHINGTON [Hnutí Duha]
Svět říká Bushovi: přestaňte s bojkotem Kjotského protokolu

Více než sto tisíc emailů od lidí, kteří nesouhlasí s jeho bojkotem klíčové mezinárodní smlouvy o ochraně globálního podnebí, dostal americký prezident. Světovou veřejnost k tomu vybídlo Hnutí DUHA a jeho zahraniční partnerské organizace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.4.2001 - OSTRAVA [Ekologický právní servis]
Krajský soud v Ostravě rozhodl, že úřady jsou na základě zákona o svobodném přístupu k informacím povinny poskytovat informace ze správních spisů

Dne 9.4. 2001 vynesl Krajský soud v Ostravě rozsudek, jímž zrušil rozhodnutí Okresního úřadu v Karviné a Úřadu města Havířov o odepření informací o podezřelých stavebních aktivitách na území přírodní památky „meandry řeky Lučiny“ (1). V odůvodnění svého rozhodnutí soud konstatoval, že orgány státní správy nemohou odmítat poskytování informací o správních řízeních s odůvodněním, že na rozhodování podle správního řádu a stavebního zákona se zákon o svobodném přístupu k informacím nevztahuje. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat8.4.2001 - [Hnutí za přímou demokracii]
Skadnální rozhodnutí prezidenta Bushe

Hnutí za přímou demokracii protestuje proti rozhodnutí prezidenta Bushe o odstoupení od závazku o omezování skleníkových plynů. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat6.4.2001 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Ekologický právní servis]
Jihočeské ekologické organizace se brání proti nezákonnému vylučování ze správních řízení

Ekologický právní servis podal dnes, v zastoupení některých nejvýznamnějších jihočeských ekologických občanských sdružení , stížnost na Mgr. Josefa Šímu, vedoucího referátu životního prostředí českobudějovického Okresního úřadu, který byl zároveň nominován za svou činnost na Ropáka roku 2000. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.4.2001 - TEMELÍN (okres České Budějovice) [Greenpeace]
Greenpeace žádá obnovení šetření v souvislosti s podezřením na nepovolenou opravu v Temelíně

Ekologická organizace Greenpeace se dnes obrátila
na Vrchní státní zastupitelství v Praze se žádostí o prošetření postupu
okresního vyšetřovatele v Českých Budějovicích ve věci trestního oznámení
na neznámého pachatele, jenž se měl dopustit ohrožení jaderné bezpečnosti
v Temelíně. Greenpeace má podezření, že postup vyšetřovatele, který
vyšetřování této kauzy odložil krátce po spuštění Temelína, byl neregulérní
a mohl být podmíněn i politicky Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 792 | 793 | 794 | 795 | 796 | .. | 804 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
6. 12. 03:30 [Ochrana přírody] - Sloupsko-šošůvské jeskyně, unikátní přírodní i kulturní fenomén
6. 12. 01:10 [Ekolist] - Stromy by se měly postavit na roveň inženýrským sítím, říkají odborníci
6. 12. 01:00 [Ekolist] - Francie i nadále udržuje chytání pěvců na lep jako tradici. Lovci se kontrolují sami
6. 12. 00:30 [ČTK] - Lesy ČR se odvolaly proti výjimce na kácení v Boubínském pralese
6. 12. 00:27 [ČTK] - Babiš se sejde se zástupci studentského ekologického hnutí

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz