Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat8.9.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
"Starosto, pojďme si vyrábět elektřinu". Lidé a obce žádají poslance o podporu pro obnovitelné zdroje

Dnes na tiskové konferenci před Poslaneckou sněmovnou oznámili zástupci Hnutí DUHA a zástupci obcí své požadavky na změny návrhu novely zákona o podporovaných zdrojích energie, který aktuálně vstupuje do poslaneckého projednávání [1]. Je dobře, že návrh umožní výstavbu větrných turbín jak ekologické organizace a řada obcí žádala, ale novela prozatím ignoruje možnosti fotovoltaických elektráren. Právě o jejich instalaci - zejména na střechách svých budov - mají obce a města, ale také jednotlivé domácnosti, největší zájem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.9.2020 - České Kopisty [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z Evropy přijela pomáhat se sklizní v Českých Kopistech

Ve vesnici České Kopisty se ve dnech 6. 9. – 20. 9. 2020 uskutečňuje mezinárodní dobrovolnický projekt, podporující místní společnost Svobodný statek na soutoku. Deset mladých dobrovolníků a dobrovolnic z Francie, Německa, Slovenska a Maďarska pomáhá se sklizní a péčí o areál. Projekt je organizován pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA, Evropského sboru solidarity a Svobodného statku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.9.2020 - [Děti Země]
Ministr Havlíček se ve svém pořadu NA ROVINU často plete

Děti Země zjistily, že ve třetím díle se mýlil nejméně třikrát Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat7.9.2020 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Odborník podporuje ukončení využívání divokých druhů zvířat v cirkusech

Dobrý den,
už ve středu 16.9. pravděpodobně proběhne 3. čtení novely zákona na ochranu zvířat proti týrání, kdy poslanci rozhodnou mj. o osudu zvířat v cirkusech. Rádi bychom Vás v této souvislosti upozornili na vyjádření etologa a výzkumného pracovníka Mgr. Stanislava Lhoty, Ph.D. týkající se využívání divokých druhů zvířat v cirkusech.

Celé vyjádření etologa Stanislava Lhoty naleznete v textu níže.

S pozdravem
Ing. Anna Bernátková
koordinátorka kampaně Cirkusy bez zvířat
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7.9.2020 - Valašské Meziříčí [Crest Communications]
S vodními zdroji je třeba lépe pracovat, zaznělo na konferenci Voda v krajině

Odborníci na problematiku vody se na konferenci Voda v krajině shodli na tom, že voda a vodní zdroje jsou zranitelné, a proto je potřeba, abychom více přemýšleli nad tím, jak s nimi správně a udržitelně pracovat. Konference se uskutečnila 29. srpna ve Valašském Meziříčí za podpory grantového programu Radegast lidem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.9.2020 - Praha [Svoboda zvířat]
Poslanecká sněmovna bude brzy hlasovat o osudech zvířat v cirkusech

Vládní novela zákona na ochranu zvířat proti týrání čeká na třetí čtení v Poslanecké sněmovně. Tato novela obsahuje mnoho velkých a diskutovaných témat. Např. zákaz klecových chovů slepic, zákaz drezury a vystupování divokých druhů zvířat v cirkusech, kompenzace pro kožešinové farmy a mnoho dalších. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.9.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA]
V pondělí bude Mezinárodní den čistého ovzduší. Jak je na tom Česko?

OSN vyhlásila na 7. září Mezinárodní den čistého ovzduší: https://www.un.org/en/observances/clean-air-day Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2020 -
Na Ekofilm míří oceněný film Země medu i Kapitán Demo

Přípravy ekologického filmového festivalu finišují Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.9.2020 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Citlivost douglasky tisolisté k suchu stoupá

Vlastníci lesů i lesníci si naléhavě kladou otázky, jaké dřeviny mají vysazovat na holinách, způsobených kůrovcem, aby lesy zůstaly zachovány i pro budoucí generace. Řada vědců a vědeckých pracovišť se jim snaží pomoci nalézt odpověď. V současné době proto probíhá ve vědecké komunitě velmi důležitá debata, která se soustřeďuje na možnosti a přístupy k obnově lesa. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2020 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Premiér opět vyjádřil podporu pro ochranu zvířat v cirkusech

Dobrý den,
poslanci možná už ve středu 16.9. rozhodnou o osudech divokých druhů zvířat v cirkusech. Zastánci cirkusů bez divokých druhů zvířat z organizace Svoboda zvířat se proto sešli s premiérem Andrejem Babišem a předali mu tištěnou Petici za zákaz chovu a využívání divokých zvířat v cirkusech v ČR s 27 336 podpisy. Premiér Andrej Babiš už v minulosti dal svůj příslib k ochraně těchto zvířat.

Další podrobnosti se dočtete v tiskové zprávě níže.

Materiály ke stažení: 
Fotky z předání petice Andreji Babišovi: 

https://www.dropbox.com/sh/16bi40d5eny405w/AAB3YbNBNRcSHZ1UFEGaJotxa?dl=0


S pozdravem
Ing. Anna Bernátková
koordinátorka kampaně Cirkusy bez zvířat Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2020 - PRAHA [Radioservis]
Vychází nová kniha z Edice Osudy - Josef Fanta: Ekolog lesa a krajiny

Cesta z Krkonoš do Nizozemí a zpět je strhujícím životním příběhem žijící legendy moderního evropského lesnictví, ekologie krajiny a vizionáře udržitelného způsobu života. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2020 - [Děti Země]
ŘSD ČR vzdalo přípravu D5204.1 z Pohořelic do Nové Vsi

Úsek dálnice je zatím bez výjimky ze zákona i bez územního rozhodnutí Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2020 - Praha [Česká krajina]
Česká krajina byla původně otevřená, upozorňují vědci. Nástup lesů umožnil člověk a vybití velkých býložravců

Původní podoba krajiny v Evropě, včetně České republiky, byla mnohem otevřenější, než dnes. Její zarůstání a nástup lesů umožnil až člověk, který vybil stáda velkých býložravců, která do té doby bránila dřevinám v ovládnutí kontinentu. Čeští vědci na to upozorňují v rozsáhlém, dvojdílném článku, který publikoval časopis Vesmír. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2020 - Praha [EKODŮM, z.s.]
Seminář s exkurzí Příběhy domů 2020

V náhradním termínu, o víkendu 9. - 11. října 2020 se v refektáři Emauzského kláštera v Praze uskuteční pátý ročník semináře Příběhy domů pořádaného spolkem EKODŮM. V pátek večer a v sobotu během celého dne se účastníci mohou těšit na příběhy navrhování, výstavby i života v ekologických domech. V neděli pak bude možné navštívit domy naživo v rámci exkurzí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.8.2020 - Adršpach [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní skupina dobrovolníků zvelebí přírodu v Adršpachu

Do CHKO Broumovsko zamířila skupina dobrovolníků, kteří budou ve dnech 31. 8. až 13. 9. 2020 pomáhat v Adršpachu. Krátkodobý dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, proběhne ve spolupráci místní organizace Julinka, z. s. a spolku INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, který koordinuje účast dobrovolníků. Svoji účast na workcampu potvrdilo 10 dobrovolníků, z nichž někteří jsou ze zahraničí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.8.2020 - Jeseník [meneodpadu.cz]
Česká Ves zásadně modernizuje odpadové hospodářství

Chytré technologie zavádí do odpadového hospodářství obec Česká Ves v okrese Jeseník. Součástí modernizace obecních odpadů je i nový systém evidence. Od něj si samospráva obce slibuje výrazně větší množství vytříděných odpadů a s tím spojené úspory. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat30.8.2020 - [Děti Země]
Zeman, Babiš a Havlíček: nejpilnější dobrovolníci Dětí Země

Článek předsedy spolku Děti Země Miroslav Patrik popisuje, jak se vedení státu pere být dobrovolníkem tohoto mocného spolku, takže jeho vliv na českou politiku je stále obrovský, přičemž nejde o mystifikaci, jak by se zdálo. :-) Článek vyšel na serveru Denikreferendum.cz (30.08.2020). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.8.2020 - Praha [EIT Climate-KIC]
Krok pro udržitelnější Česko. Climate-KIC přináší do tuzemska celoevropské zkušenosti s akcelerací klimatických projektů i přechodem regionů na nízkouhlíkové hospodářství

Česká republika se od září připojuje k více než 80 organizacím, 60 hubům a 400 partnerům Společnosti pro znalosti a inovace v oblasti klimatu (Climate-KIC) Evropského institutu pro inovace a technologie (EIT). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.8.2020 - PRAHA [Hnutí DUHA, Greenpeace ČR a Zelený kruh]
Uhelná komise jedná přesně rok. Byznys s uhlím se hroutí, potřebujeme strategii co dál

Přesně před rokem - 26. srpna 2019 - se poprvé sešla vládou sestavená Uhelná komise, která má vládě doporučit tempo útlumu a termín úplného konce využívání uhlí v České republice. [1] Za uplynulý rok však rychlost úpadku uhelné ekonomiky překonala rychlost práce Uhelné komise. Vlivem růstu ceny emisní povolenky a nároků na ochranu zdraví před znečištěním se rentabilita těžby a spalování uhlí povážlivě zhoršuje. [2] Například Sokolovská uhelná narychlo přechází v elektrárně Vřesová na zemní plyn a plánuje opustit uhlí během pár let, přestože má zásoby pro těžbu do roku 2040. [3] Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 824 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
29. 9. 04:22 [Ekolist] - EU chce být soběstačná a klíčové suroviny by se měly těžit v Evropě. A počítá se i s lithiem na Cínovci
29. 9. 02:04 [Ekolist] - Stromy si desetiletí znečišťování ovzduší pamatují. A při požárech nám to připomínají
29. 9. 01:28 [ČTK] - Vhodné podmínky k uložení jaderného odpadu má polovina Německa
29. 9. 01:09 [ČTK] - Přeměnou ulic chtějí Karlovy Vary zadržet dešťovou vodu ve městě
29. 9. 00:43 [ČTK] - Státní Lesy ČR v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů korun

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz