Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat1.7.2021 - [Děti Země]
Děti Země vyhrály dva soudní spory o dálnici D8

Krajský úřad Ústeckého kraje opakovaně porušuje zákony Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.7.2021 - Praha [Společnost pro zvířata]
Konec doby klecové se blíží! Evropská komise se k němu nyní zavázala

Historický milník pro zajištění zlepšení životů stovek miliónů zvířat v EU - Evropská komise vyslyšela požadavky evropské občanské iniciativy Konec doby klecové. Zavázala se k ukončení klecí, ve kterých jsou stále zvířata k hospodářským účelům vězněna, do roku 2027. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - PRAHA [Fridays for Future]
Politici dostali od studentů špatné známky na vysvědčení, nelíbí se jim, že neřeší klima

Studentky a studenti z hnutí Fridays for Future dnes symbolicky předali na Malostranském náměstí vysvědčení devíti sněmovním stranám. Hodnotí hlasování o nejdůležitějších zákonech týkajících se klimatu, životního prostředí či přírody a její ochrany. Upozorňují také na nedostatečné kroky pro zastavení klimatických změn. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - BRNO [FSC ČR]
Nejlepší nábytek je ten šetrný! První ročník FSC evropské designové soutěže také v ČR

FSC ČR zahájilo ve spolupráci s dalšími národními kancelářemi organizace Forest Stewardship Council® evropskou designovou soutěž „FSC Furniture Awards“, která je zaměřena na nábytek vyrobený ze dřeva z šetrně obhospodařovaných lesů. Do letošního ročníku se nově můžou přihlásit soutěžící z jedenácti evropských zemí, kromě České republiky tak například i z Německa, Velké Británie nebo Itálie. Firmy mohou svůj FSC nábytek přihlásit celkem do sedmi kategorií. Ty doplňuje ještě pětice speciálních ocenění, mezi které patří například cena pro malé firmy nebo také pro společnosti, které při výrobě nábytku pečlivě dbají na co nejmenší dopad na životní prostředí. Zájemci z řad nábytkářů mohou své výrobky přihlašovat již nyní na oficiálních stránkách soutěže . Uzávěrka přihlášek je 14. října letošního roku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Staré ekologické zátěže mohou komplikovat plánovanou zástavbu v Brně

Podle spolku Ukliďme Česko upravený návrh územního plánu města Brna ne zcela dostatečně reflektuje existenci ekologických zátěží, problematiku podzemních vod a podloží. Proto spolek podal připomínku k tomuto dokumentu, ve které doporučuje vyznačení problematických míst v územním plánu a navrhuje opatření před případnou zástavbou těchto lokalit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - [Compassion in World Farming Česko]
Evropská komise oznámila historický závazek zakázat klece pro hospodářská zvířata

Mezinárodní organizace Compassion in World Farming nadšeně vítá historický závazek Evropské komise ukončit klecové chovy v celé EU. Komise plánuje zakázat klece pro slepice, prasnice, telata, králíky a další hospodářská zvířata a počítá s datem jejich postupného zrušení do roku 2027. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - Žiar nad Hronom [Paper Life]
Slnečné kolektory z THERMO|SOLARU hrejú vodu v Alpách i pod Himalájami

Vysokohorské podmienky vytvárajú mimoriadne dobré podmienky pre prácu slnečných kolektorov. Priezračnosť ovzdušia bez znečistenia zabezpečuje ich mimoriadne vysoký výkon. Nezanedbateľný je aj odraz slnečného žiarenia od snehu a ľadovcov. Paradoxne v zimnom období býva na horách viac slnečných dní než v údoliach, čo má na svedomí inverzia. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.6.2021 - PRAHA/BRUSEL [Hnutí DUHA a Česká společnost ornitologická]
Nová zemědělská politika EU podporuje další destrukci přírody

Zástupci evropských vlád, Evropského parlamentu a Evropské komise v pátek 25. 6. uzavřeli dohodu o podobě Společné zemědělské politiky (SZP) EU na příštích sedm let. Každoročně až do roku 2027 bude na zemědělské dotace z peněz daňových poplatníků EU vynaloženo přibližně 54 miliard eur, tedy 1,3 bilionu korun. Očekávaný výrazný krok vpřed se bohužel nekoná. SZP bude i nadále podporovat model intenzivního zemědělství, který přímo vede ke ztrátě biologické rozmanitosti, znečištění vody a ovzduší, nadměrným odběrům vody a prohlubuje klimatickou krizi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.6.2021 - PRAHA [Diakonie ČCE]
150 tisíc do každé domácnosti zničené tornádem. Organizace se dohodly na společném postupu

Devět nevládních organizací, nadací a nadačních fondů se dohodlo na koordinované pomoci lidem zasaženým tornádem. Dárci jim v součtu svěřili přes půl miliardy korun, které chtějí organizace spravedlivě rozdělit mezi postižené. Na kontu sbírky Diakonie je k dnešnímu dni přes 16,6 mil. Kč. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.6.2021 - PRAHA [European Climate Pact]
Evropská komise zve na online fórum Day of Action

V úterý 29. června 2021 proběhne od 9:15 do 12:30 online akce s názvem Day of Action, která odstartuje největší iniciativu v oblasti ochrany klimatu v EU, takzvaný Evropský klimatický pakt. Ten iniciovala Evropská komise a má pomoci splnit cíl, aby se Evropa stala do roku 2050 prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Fórum nabídne diskusi nad konkrétními kroky, které mohou Evropané udělat pro budoucnost naší planety. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.6.2021 - PRAHA [Husitská diakonie]
Na Moravu už jsme vybrali 2 miliony korun

Děkujeme všem, kdo přispíváte na pomoc jižní Moravě. Díky vám se podařilo shromáždit už více než dva miliony korun. Peníze ze sbírky do poslední koruny pomohou postiženým rodinám na Hodonínsku a Břeclavsku.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.6.2021 - PRAHA [Českobratrská církev evangelická]
Sbírka trvá, dobrovolníci nastupují. Pomáhejte dále

Na jižní Moravu v pátek 26.6. vyrazili zástupci Diakonie ČCE. V sobotu odjíždí první skupina dobrovolníků. Sbírka vynesla doposud bez pár korun 10 milionů a pokračuje. Děkujeme! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.6.2021 - PRAHA [Českobratrská církev evangelická]
Sbírka na pomoc postiženým tornádem na jihu Moravy: již 8,6 milionu, děkujeme!

V noci ze čtvrtka 24.6. na pátek 25.6 se mimořádně sešla synodní rada s vedením Diakonie ČCE. Společně rozhodly o okamžité pomoci postiženému regionu jižní Moravy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - [Děti Země]
Výsledky anket „Ropák 2020“ a „Zelená perla 2020“

Ropáka 2020 získal místopředseda české vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček a Zelenou perlu 2020 ministr životního prostředí a poslanec Richard Brabec. Rozhodlo o tom 81 členů Komise ze 102.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - PRAHA [Člověk v tísni]
Člověk v tísni vyhlásil sbírku SOS Morava

Člověk v tísni vyhlásil sbírku na pomoc obětem a řešení pustošivých následků včerejšího tornáda. Organizace se chce zaměřit na dlouhodobou pomoc a řešení dlouhodobých následků tak, aby doplnila pomoc od státu a pomáhala individuálně ve složitějších případech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - PRAHA [Židovská obec v Praze]
Židovská obec v Praze pomáhá obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé tornádo

Židovská obec v Praze se rozhodla věnovat veškerý výtěžek ze vstupného do Staronové a Jeruzalémské synagogy, které vybere ve dnech od 28. června do 7. července, na pomoc obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé čtvrteční tornádo v oblasti Břeclavska a Hodonínska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - LIBEREC [Oblastní spolek Českého červeného kříže Liberec]
Balená voda, hygienické potřeby i pracovní nářadí. Český červený kříž vyhlašuje materiální sbírku pro Moravu

Oblastní spolek Českého červeného kříže Liberec vyhlašuje k 25. června 2021 od 13:00 materiální sbírku humanitární pomodi pro obce Jižní Moravy zasažené tornádem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - BRNO [Diecézní charita Brno]
Diecézní charita Brno vyhlašuje sbírku na pomoc lidem zasaženým přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku

Diecézní charita Brno vyhlašuje sbírku na pomoc lidem zasaženým přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - PRAHA [Diakonie ČCE]
Vyhlašujeme sbírku na pomoc lidem, které zasáhlo tornádo

Ve čtvrtek 24. června 2021 zasáhla ničivou silou region Hodonínska a Břeclavska nečekaná přírodní katastrofa. Jižní Moravou se po sérii silných bouřek prohnalo tornádo. V oblasti zasahují záchranáři i dobrovolníci, vedle rozsáhlých materiálních škod jsou bohužel hlášeny i oběti a desítky zraněných. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - LIBEREC [Liberecký kraj]
Liberecký kraj podpoří 17 miliony projekty na zadržování vody v krajině, ochranu přírody, ekovýchovu a prevenci vzniku odpadů

Desítky obcí, škol, neziskových organizací a dalších žadatelů získaly podporu ve výši 17 milionů korun na projekty v oblasti zadržování vody v krajině, ochrany přírody, ekovýchovy a prevence vzniku odpadů. I přes nepříznivé období koronavirové krize byl letos v tomto dotačním fondu rekordní objem finančních prostředků. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 848 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
31. 7. 01:14 [ČTK] - Liberecký kraj projekty na zadržování vody v krajině podpoří více než 12 milionů korun
31. 7. 01:05 [ČTK] - Lamy v brněnském lomu Hády ukazují dětem cestu k přírodě
31. 7. 00:40 [ČTK] - Na zahradě domu na Hradecku chytili metrovou krajtu královskou,unikla z terária
31. 7. 00:08 [ČTK] - Podél Horské ulice v Praze 2 vznikne park k trávení volného času
30. 7. 17:23 [ČTK] - Obyvatelé z Liberecka ohrožení polským dolem Turów žádají o pomoc premiéra

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz