Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat4.10.2021 - [Děti Země]
Oslavovaná rekonstrukce dálnice D1 je stále nedodělkem

Stát opět převedl chyby v přípravě, povolování i ve výstavbě Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat2.10.2021 - BRNO [Fridays for Future ČR]
Studenti chtěli při projížďce parníkem předat Babišovi vysvědčení za ochranu přírody a klimatu. Pětka se lidem hnutí ANO nelíbila a vysvědčení zuřivě roztrhali

V pátek 1.10. proběhlo na brněnské přehradě setkání lídra hnutí ANO Andreje Babiše a dalších představitelů hnutí s veřejností. Vyhlídkové plavby parníkem se zúčastnili i zástupci a zástupkyně hnutí Fridays for Future. Během plavby chtěli předat Andreji Babišovi vysvědčení za ochranu klimatu a přírody a své požadavky. Na vysvědčení si hnutí ANO vysloužilo pětku, podobně jako třeba ODS.
​​​​​ Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat1.10.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Přes milion lidí podpořilo výzvu za omezení umělých pesticidů. Ty se přitom nachází i v českých domácnostech

Evropskou občanskou iniciativu Save bees and farmers (Zachraňme včely a farmáře) podpořilo přes 1 150 000 Evropanů. [1] Téměř 9 000 z nich podpořilo českou verzi výzvy iniciovanou Hnutí DUHA. [2] Díky dosažení milionu podpisů bude muset Evropská komise na iniciativu reagovat konkrétními kroky. Mezitím nová studie zjistila, že v ložnicích napříč evropským venkovem se nachází pesticidy. [3] Ve vzorku z Česka jich bylo 11. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.10.2021 - BRNO [Ukliďme Česko z.s.]
Sdružení EPS ČR navázalo spolupráci se spolkem Ukliďme Česko

Spolek Ukliďme Česko, který stojí za webovou aplikací kamsnim.cz, se dohodl na spolupráci se Sdružením pěnového polystyrenu ČR. Od spolupráce si oba subjekty slibují sdílené know-how v oblasti cirkulární ekonomiky a rozšíření mapy sběrných míst, kam může veřejnost vytřídit jednotlivé odpadní materiály. Sdružení EPS ČR si následně ukládá za cíl zefektivnění samotného třídění pěnového polystyrenu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.9.2021 - PRAHA [Klimatická koalice a Zelený kruh]
Elektřinu zdražuje cena plynu. Zastropování emisních povolenek ji nezlevní, obnovitelné zdroje ano

Ekologické, rozvojové a sociální nevládní organizace sdružené v Klimatické koalici a Zeleném kruhu dnes zveřejnily své stanovisko k současnému zdražování energií. Varují v něm, že vláda dlouhodobě ignorovala závislost České republiky na fosilních palivech, a proto ji vyzývají, aby situaci neprodleně řešila a ochránila české domácnosti od pádu do energetické chudoby. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.9.2021 - ÚSTÍ NAD LABEM [Hnutí DUHA]
Nový dokument o cestách soužití chovatelů a vlků míří do Ústí nad Labem a do Liberce

Film Beránek a vlk se snaží přiblížit pastevcům možnosti, které jim mohou pomoci při zabezpečení stád před vlčími útoky. Producentem snímku je Hnutí DUHA Olomouc, které dlouhodobě vede program na ochranu velkých šelem v Česku. Živá promítání dokumentu, následovaná besedami s chovateli a ochránci přírody, nyní proběhnou v severních Čechách. V pondělí 4. října bude snímek k vidění v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem.Den poté 5. října ho bude možné zhlédnout v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.9.2021 - BRNO [Děti Země]
Tři postavené cesty pro dálnici D8 ztratily dodatečné povolení

Krajský úřad Ústeckého kraje dne 21. září 2021 zrušil dodatečné stavební povolení pro dvě polní cesty a pro příjezd na hřiště ve Vchynicích, které jako součást dálnice D8 Lovosice – Řehlovice vydal Městský úřad v Lovosicích v říjnu 2017. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.9.2021 - PRAHA [Charita ČR]
Nejúčinnější pomoc je ta, kterou už znovu nebudete potřebovat

Charita Česká republika odstartovala kampaň, díky níž mohou lidé pomoci obyvatelům znevýhodněných zahraničních regionů se jednou provždy postavit na vlastní nohy. V Charitě si uvědomujeme, že nejúčinnější pomoc je ta, která lidem v nouzi zajistí trvalé a smysluplné řešení jejich situace a podpoří jejich soběstačnost. Zaměřujeme se proto především na zajištění stálého zdroje obživy a vlastní střechy nad hlavou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.9.2021 - STRNADY [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti]
Živiny a prvky v lesních půdách určují kvalitu lesů

Produkci a zdravotní stav lesů ovlivňují četné proměnné, přičemž vlastnosti půd spolu s klimatem představují dvě základní dlouhodobé charakteristiky. Posouzení kvality lesních půd je jedním ze základů lesnické typologie a má přímý vliv na postupy lesnického managementu. Vzhledem k tomu, že chemické vlastnosti lesních půd se v dlouhodobém horizontu vyvíjejí, je jejich hodnocení z hlediska zajištění výživy lesních porostů i výskytu rizikových prvků důležitým úkolem půdních průzkumů. Určení živin v půdě je také významným krokem k zajištění jejich doplnění vhodnými hnojivy v případě vážného nedostatku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.9.2021 - PRAHA [Compassion in World Farming]
Koho volit v zájmu ochrany zvířat? Projekt Volím pro zvířata už zná postoje politických stran

Společný předvolební projekt čtyř předních organizací na ochranu zvířat v České republice vrcholí. Dnes organizace na svých sociálních sítích oznámily, že už znají postoje politických stran ke dvanácti reformním návrhům, které společně připravily. Lidé si teď na webových stránkách projektu mohou otestovat, jaká strana je jim v otázce ochrany zvířat nejblíže. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.9.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Zpráva o stavu lesů: Žádná změna k lepšímu

Vláda dnes projedná Zprávu o stavu lesa a lesního hospodářství České republiky v roce 2020 (dále jen Zpráva), kterou předkládá Ministerstvo zemědělství. Zveřejněná data dokládají, že krize českých lesů pokračuje. Podle Hnutí DUHA se tím potvrzuje, že dosud přijatá opatření jsou nedostatečná a chaotická. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.9.2021 - HODONÍN/BŘECLAV [Charita ČR]
Tři měsíce pomoci po tornádu: Charita zůstává na místě

Už tři měsíce pomáhá Charita lidem po tornádu. První dny zajišťovali charitní pracovníci humanitární pomoc, později navštěvovali rodiny a řešili s nimi finanční pomoc ze sbírky. Pro obyvatele moravských obcí zůstává Charita stále nablízku. V každém místě má svého koordinátora, který stále pomáhá všem lidem. Tři měsíce po nečekané zkáze je stále v provozu i speciální stan v Mikulčicích. Jak funguje popisuje následující reportáž. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.9.2021 - KIŠINĚV [Charita ČR]
Pomůžeme zlepšit nakládání s odpady v Moldavsku

Věříme, že lepší nakládání s odpady vede k lepší kvalitě života. Proto jsme ve spolupráci se Slovenskou katolíckou charitou (Caritas Slovakia) a SlovakAid rozhodli vybudovat funkční a udržitelné odpadové hospodářství v moldavském městě Criuleni. Pomůžeme tím zkvalitnit stávající služby ve sběru odpadu a zároveň zlepšíme přístup k nim pro téměř 10 000 místních obyvatel. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.9.2021 - PRAHA [Česká krajina]
Veřejnost to znovu dokázala. Lidé pohybem pomohli vybrat peníze na opravu a vybudování napajedel pro divoké koně

Milovická rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků znovu ukázala, jak výraznou podporu má u veřejnosti. Stačilo necelých sedm dní, a lidé prostřednictvím aplikace Pomáhej pohybem vybrali potřebných 150 tisíc korun na nová napajedla a opravu těch současných. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.9.2021 - PRAHA [Fridays for Future ČR]
Po celé České republice proběhla stávka za klima, které se zúčastnilo tisíce nejenom studentů a studentek. Požadují, aby klima bylo prioritou příští vlády

Studenti a studentky vyšli opět do českých ulic. Za klima stávkovali, jak po celém světě, tak v několika městech České republiky. Požadují, aby klima bylo prioritou nadcházející vlády. Zároveň apelují na voliče a voličky, aby volili pro klima a pro mladší generace. Dorazil například písničkář Tomáš Klus, první ministr životního prostředí Bedřich Moldan nebo chartistka Anna Šabatová. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.9.2021 - CAMBRIDGE [BirdLife International]
Odlehlé útočiště mořských ptáků objevené v severním Atlantiku se brzy stane chráněnou mořskou oblastí

Right now, 15 governments and the EU are working towards designating a Marine Protected Area approximately the same size of France in the North Atlantic. As it is in the high seas, this site is an area beyond national jurisdiction. A detailed management plan must be implemented and enforced to protect this area rich in marine biodiversity. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat24.9.2021 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti]
Vlastnosti lesních půd předurčují růst a zdravotní stav budoucích lesů

Stav a složení lesních půd jsou důležité pro budoucí růst lesů. Zásadní je hodnocení trendů vývoje chemismu lesních půd a výživy dřevin, především pak v horských oblastech. Bohužel výsledky získané vědci potvrzují nepříznivý stav lesních půd ve středních a vyšších polohách, kde jsou půdy převážně silně až velmi silně kyselé a velmi chudé na bazické prvky. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 854 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
18. 10. 13:34 [ČTK] - V Českém Švýcarsku se podařilo po 265 letech doložit reprodukci vlků
18. 10. 13:32 [ČTK] - Vědci hledají půl milionu dobrovolníků k celosvětovému sčítání mrožů
18. 10. 12:57 - Jak vám mohou domácí spotřebiče pomoci šetřit energii?
18. 10. 12:44 [ČTK] - Lokalita Hrádek zvažovaná pro úložiště chce, aby stát vzal v potaz ochranu vody
18. 10. 12:44 [ČTK] - Na severu Chile rozkvetla poušť Atacama, stává se to jednou za zhruba šest let

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz