Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat10.2.2004 - Zlín [Centrum pro zdravotně postižené Zlínského kraje]
Kam bez bariér?

Mapování přístupnosti "veřejně přístupných" budov začalo fungovat na http://czpzk.ido.cz - webová prezentaci Centra pro zdravotně postižené Zlínského kraje. Pro začátek jde o obce s rozšířenou působností Zlínského kraje, přičemž databázi je možno "on line" aktualizovat a Centrum hodlá ve spolupráci s odborem informatiky Krajského úřadu Zlín v započaté práci pokračovat a poskytnout maximum potřebných informací osobám se zdravotním postižením a zároveň poskytnout možnost srovnání jednotlivých obcí. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat22.1.2004 - Praha [BMI sdružení]
Děti se hlásí na Junior Internet

Již z 25 knihoven se přihlásili dětští čtenáři do soutěže Webík o nejlepší webové stránky dětského oddělení knihovny, která je jednou z nominačních soutěží pro účast na konferenci Junior Internet. Konference se uskuteční v rámci projektu Březen – měsíc Internetu v sobotu 20. března v pražském Klubu Lávka a děti a mladí internetoví tvůrci se na ni mohou nominovat také díky účasti v soutěži Junior Web, Junior Project nebo Junior Text, jejichž uzávěrka je 29. února. Podrobnosti o všech nominačních soutěžích i konferenci, nad níž převzal záštitu ministr informatiky Vladimír Mlynář, najdou na www.juniorinternet.cz.
Celý text ::internet::
 

Vybrat19.12.2003 - Most [Ekologické centrum Most pro Krušnohoří]
Ekologické centrum přijalo již 2 000 dotazů

Bezplatná služba Zelený telefon Ekologického centra Most se pomalu dostala do povědomí nejen Mostečanů. Od svého vzniku v polovině roku 2000 přijalo Centrum již 2 000 dotazů. Jedná se o jedinou bezplatnou službu tohoto charakteru v České republice. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, internet::
 

Vybrat11.12.2003 - PRAHA [BMI sdružení]
Junior Internet poprvé mezinárodní

Rozšíření o účastníky ze Slovenska a větší zaměření na uživatele Internetu se zdravotním postižením, to jsou hlavní novinky dětské konference Junior Internet, která se uskuteční 20. března 2004 již popáté jako jedna z hlavních akcí Března – měsíce Internetu. Zúčastnit se jí mohou jen ti, kdo úspěšně projdou některou ze čtyř nominačních soutěží, které právě byly vyhlášeny. Celý text ::internet::
 

Vybrat4.12.2003 - PRAHA [CzechDesign.cz]
Tiskové informace CZECHDESIGN.CZ

CZECHDESIGN.CZ Internetový portál o designu se otevírá. CZECHDESIGN.CZ je Občanské sdružení, které spravuje internetový portál na adrese http://www.czechdesign.cz. Ten zahájil svůj provoz v dubnu letošního roku. Portál vznikal postupně od ledna na základě projektu Český design. Tvůrci projektu Veronika Loušová, Michal Aichinger a Dan Handl jsou zároveň zakládající členové sdružení. Ostatní „czechdesignisté“ jsou zpravodajové a reportéři portálu, kteří studují nebo absolvovali umělecké školy a designem se aktivně zabývají. Celý text ::občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat20.11.2003 - PRAHA [České centrum fundraisingu]
Nové webové stránky Českého centra fundraisingu

Už několikrát jsme při různých příležitostech avizovali, že na webu chystáme různá zlepšení a novoty. Spousta nových věcí se objevovala průběžně, ani jsme se jimi nechlubili. Tak to dál nejde. Předkládáme vám úplně nový web. Vypadá sice podobně, ale pracuje na "databázovém pozadí". Můžete namítat, že to pro vás nic neznamená. Naopak, toto řešení umožní redaktorům lépe třídit obsah a vám nabídne snadnější cestu k cíli. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat14.11.2003 - Praha [Econnect]
Katalog Kormidlo provádí již více než měsíc tématy občanské společnosti

Katalog Kormidlo – www.kormidlo.cz je určen pro každého, koho zajímá problematika občanské společnosti a témata jako lidská práva, neziskový sektor, kultura, životní prostředí, sociální rozvoj a pomoc či lidé a společnost. Byl zveřejněn 1. října a průměrná denní návštěvnost se za první měsíc a půl jeho fungování dostala k počtu 200 návštěvníků. Kormidlo nyní nabízí téměř 4 400 vybraných odkazů, které jsou důležité pro mapované oblasti, počet se stále zvyšuje. Na vytváření a správě katalogu se podílí 20 organizací, vytváření koordinuje občanské sdružení Econnect. Celý text ::internet, životní prostředí, sociální oblast, gender, lidská práva, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat17.10.2003 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Štít spotřebitele už i v digitální formě

V digitální podobě, zatím však pouze pro zrakově postižené čtenáře, je od října 2003 dostupný čtvrtletník Štít spotřebitele, kterým Sdružení obrany spotřebitelů České republiky informuje veřejnost o aktuálních tématech a problémech trhu. Celý text ::lidská práva, sociální oblast, internet::
 

Vybrat15.10.2003 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Dvě stě tisíc na Světě spotřebitelů

Internetový server Svět spotřebitelů (www.spotrebitele.info) využilo od 12. září 2000 již dvě stě tisíc návštěvníků, jenom za poslední rok jich přitom bylo 150 000. Zajímaly je především informace o spotřebitelských právech, posílali své dotazy do poradny, sdělovali své zkušenosti s různými firmami či pročítali aktuální zprávy nebo články. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat29.9.2003 - Praha [BMI sdružení]
Portál Helpnet.cz soustředil informace o zdravotním postižení

První čtyři týdny zkušebního provozu má za sebou nový portál Helpnet.cz (www.helpnet.cz). Díky grantu společnosti CZ.NIC a sponzorské podpoře společnosti Oracle Czech jej vytvořilo BMI sdružení ve spolupráci s řadou partnerů. Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat29.9.2003 - PRAHA [Otevřená společnost, o.p.s.]
Výsledky soutěže Otevřeno x Zavřeno 2000-2003

Při příležitosti mezinárodního dne informací vyhlašuje Otevřená společnost, o.p.s. výsledky prvního ročníku soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO. Ceny jsou určeny pro největšího „přítele“ a „nepřítele“ svobodného přístupu k informacím mezi úřady v České republice za období leden 2000 – srpen 2003. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat24.9.2003 - PRAHA [Econnect]
Vítězné Téma Econnectu pro rok 2004: Odpovědnost nadnárodních korporací

V souvislosti s vyhlášením výzvy „Hledáme téma Econnectu pro rok 2004“ se v uplynulých týdnech sešlo 19 témat navržených nejrůznějšími organizacemi i jednotlivci. Pětičlenná komise následně vybrala dvě témata, o kterých bylo možno hlasovat on-line přímo na webu Econnectu. Vítězně z tohoto hlasování vyšlo téma „Odpovědnost nadnárodních korporací“ navržené Ekologickým právním servisem (EPS). Celý text ::životní prostředí, internet, občanský sektor::
 

Vybrat24.9.2003 - Praha [BMI sdružení]
Soutěž o heslo 7. ročníku Března – měsíce Internetu před uzávěrkou

Praha - Již dvacet návrhů na ústřední motto Března – měsíce Internetu v roce 2004 obdrželo BMI sdružení. Částku 5000 korun a pozvánku na všechny akce měsíce Internetu však může vyhrát ještě kdokoli, pokud pošle svůj návrh do 30. září, kdy je uzávěrka soutěže, a jeho návrh bude použit pro BMI 2004. Celý text ::internet::
 

Vybrat15.9.2003 - PRAHA [ Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Zeptejte se předsedy Českého telekomunikačního úřadu

Problematika telekomunikací je velmi žhavým tématem. Předseda Českého telekomunikačního úřadu Ing. David Stádník se proto stane hostem příštího chatu na www.spotrebitele.info, který organizuje Sdružení obrany spotřebitelů České republiky. Celý text ::internet, životní prostředí::
 

Vybrat2.9.2003 - PRAHA [BMI sdružení]
Vymyslete heslo 7. ročníku Března – měsíce Internetu

Každý z minulých šesti ročníků projektu Březen – měsíc Internetu byl svázán s určitým sloganem. Tentokrát se může stát autorem ústředního hesla měsíce Internetu v roce 2004 kdokoli, kdo se zúčastní soutěže vyhlášené sdružením BMI. Celý text ::internet::
 

Vybrat25.8.2003 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Nové podoby "afrického" spamu útočí na spotřebitele

Příchod nevyžádaných zpráv je pro spotřebitele vždy nepříjemný, některé druhy jsou však přímo ohrožující. Cílem tzv. „afrického“ či též „nigerijského“ spamu, šířícího se e-mailem, je vylákat spotřebitele do zahraničí nebo alespoň jeho peníze jako zálohu, a to pod lákavou záminkou získání nezanedbatelného podílu ze zabezpečení převodu milionových částek. Celý text ::internet::
 

Vybrat4.8.2003 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Calla]
Česko-německý větrný server zahajuje !

Zájemci o informace z oboru větrné energetiky mohou dnešním dnem začít využívat nový odborný internetový server, který najdou na adrese http://www.vetrnyserver.cz . Naleznou zde dvojjazyčné česko-německé stránky s aktuálními zprávami a články z oblasti energetického využití větru. Důraz je kladen na nabídku zkušeností z německé strany pro české zájemce. Na druhé straně chce server také předkládat německy hovořící veřejnosti informace z dění na české větrné scéně.
Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat2.7.2003 - Praha [Econnect o.s.]
Novinky z Econnectu

Econnect, provozovatel portálu občanské společnosti www.ecn.cz v červnu zveřejnil řadu novinek. Především se jedná o zprovoznění nové služby zasílání novinek e-mailem, která zájemcům umožní být průběžně informován o novinkách zveřejněných na stránkách Econnectu. V rámci Informačního servisu pro NNO nno.ecn.cz pak byl zřízen nový diskusní mailinglist věnovaný problematice firemního a individuálního dárcovství. Celý text ::internet::
 

Vybrat26.6.2003 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Multikulturní centrum Praha spustilo české internetové stránky www.migraceonline.cz

Multikulturní centrum Praha představilo první české internetové stránky věnující se mezinárodní migraci. Stránky www.migraceonline.cz nabízí studie, odborné i populární články o migraci, přehled nejdůležitější legislativy zabývající se migrací u nás, v Evropě a ve světě nebo kalendář akcí. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat20.6.2003 - PRAHA [Greenpeace ČR]
Nový web Greenpeace o chemické politice EU

Kazdy den a kazdou minutu jsme vystaveni syntetickym chemikaliim pouzivanym v beznem spotrebnim zbozi - hrackach, kosmetice, televizorech, pracich prascich, obleceni ci nabytku. Tyto chemikalie kontaminuji nase tela i zivotni prostredi. Organizace Greenpeace pro Vas pripravila novou webovou stranku, kde najdete vice informaci a nastroju, jak primo ovlivnit chemickou politiku
EU. Tuto stranku najdete na adrese: http://www.greenpeace.cz/chemicalreaction.htm. Celý text ::internet, životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 12 | 13 | 14 | 15 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz