Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat9. 7. 2013 - Přelomová studie prokazuje, že spotřebitelé chtějí vědět, jak jsou vyráběny jejich potraviny

PRAHA [Econnect/Společnost pro zvířata] - Nový nezávislý průzkum, zveřejněný dnes, prokazuje, že osm z deseti českých spotřebitelů chce vědět, jaký způsob chovu byl využit při výrobě jejich masných a mléčných výrobků. Evropská komise se této změně brání a chce udržovat spotřebitele v nevědomosti o tom, odkud jejich potraviny doopravdy pocházejí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26. 6. 2013 - Zkušenosti z Polska: chov zubrů lze skloubit i s intenzivním lesním hospodařením

PRAHA [Econnect/Česká krajina] - Dva týdny plné zkušeností s ochranou a chovem zubrů a jiných velkých savců v jejich domovině v Polsku. Tak vypadala odborná stáž v zemi, která zachránila zubry pro Evropu i svět a kde se nacházejí největší stáda těchto velkých býložravců ve volné přírodě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 6. 2013 - Chodci sobě - procházka ulicemi města upravenými z iniciativy občanů

PRAHA [Econnect/Pražské matky] - Pražské matky včera uspořádaly komentovanou procházku po Královských Vinohradech s cílem ukázat občanům možnost, jak mohou svými silami přispívat ke zlepšování dopravního prostoru pro chodce, a seznámit je se svým webovým portálem Chodci sobě i dalšími projekty a aktivitami, které jim v jejich snahách mohou pomoci. Sdružení tak navázalo na happening Parádní procházka uspořádaný před několika lety v rámci Evropského týdne mobility společně s o. s. Oživení a iniciativou Auto*mat, jehož záměrem bylo poukázat na půvab a možnosti pěší dopravy ve městě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21. 6. 2013 - Dnes začíná Světový kongres BirdLife International v Kanadě

PRAHA [Econnect] - V Kanadské Ottawě dnes začíná Světový kongres BirdLife International za účasti řady významných osobností ochranářského světa, mimo jiné i japonské princezny Takamado. Ornitologové a ochránci přírody z celého světa, mezi kterými jsou i zástupci České společnosti ornitologické, se setkávají po pěti letech, aby společně zvolili nejefektivnější cesty vedoucí k ochraně a záchraně společného životního prostředí ptáků i lidí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14. 6. 2013 - Praha má 200 památných stromů. Nejnovějšími jsou jasan a jinan v Čakovicích

PRAHA [Econnect/Prazskestromy.cz] - Počet památných stromů v hlavním městě dosáhl počtu dvě stě jedinců. Nově se titulem památný strom pyšní jasan ztepilý a jinan dvoulaločný rostoucí v čakovickém zámeckém parku. Oba patří co do obvodu kmene k nejmohutnějším památným stromům svého druhu v rámci naší republiky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 6. 2013 - ČSO vyzývá k soutěži: Dokumentujte a pište o svých setkáních s ptáky a netopýry

PRAHA [Econnect/ČSO] - Společný projekt České společnosti ornitologické, České společnosti pro ochranu netopýrů a Moravského ornitologického spolku "Pod jednou střechou" chrání ptáky a netopýry při stavebních úpravách budov na území Olomouckého a Zlínského kraje. Pro jeho úspěch je klíčové zapojení veřejnosti -- vlastníků objektů a investorů stavebních prací. To je také důvod, proč jsme do plánu projektu zařadili soutěže. Představují způsob, jak zábavnou a nenásilnou formou navázat kontakt s veřejností a zároveň, jako vedlejší produkt, získat i zajímavé údaje. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 6. 2013 - ZmapujTo.cz pomůže při úklidu po povodních - zapojit se může každý

PRAHA [Econnect] - ZmapujTo.cz je primárně zaměřeno na mapování rozšířeného nešvaru - černých skládek v našich městech i přírodě. V rekaci na současnou povodňovou situaci se však autoři projektu rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní. Konkrétně s hlášením a následným úklidem povodňových odpadů. Ne každému totiž velká voda něco vzala, mnohým take přinesla nechtěný “dárek” v podobě naplaveného odpadu, který bude třeba urychleně odstranit. Pokud se to týká I Vás, stačí vzít chytrý mobilní telefon, naplavený odpad zdokumentovat a obratem nahrát na web ZmapujTo.cz. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3. 6. 2013 - Zelený kruh: Rušíme Ekofestival "Voda hýbe světem", jdeme pomáhat k Vltavě

PRAHA [Econnect/Zelený kruh] - "Oslavovat životodárné vlastnosti vody by nám nyní připadalo nemístné. Plánovaný Ekofestival rušíme a zítra namísto něj budeme pomáhat tam, kde je třeba," říkají organizátoři. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3. 6. 2013 - Soud zrušil povolení o kácení dřevin pro D8 u Řehlovic

BRNO [Econnect/Děti Země] - Na základě žaloby Dětí Země z května 2011 zrušil Krajský soud v Ústí nad Labem dne 22. května 2013 rozhodnutí ObÚ Řehlovice o vykácení 410 stromů a keřů na ploše 598 m2 v trase dálnice D8 Lovosice – Řehlovice i potvrzující rozhodnutí Správy CHKO České středohoří. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30. 5. 2013 - MŽP zrušilo zásah do biotopů logistickým areálem u Žďárku

BRNO [Econnect/Děti Země] - Ministerstvo životního prostředí na základě odvolání Dětí Země a Přátel přírody – Občanská společnost zrušilo dne 14. května 2013 výjimku ze zákona ke škodlivému zásahu do biotopů dvanácti zvláště chráněných druhů živočichů, které mají být zničené stavbou logistického areálu CPI Park Žďárek. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27. 5. 2013 - MŽP konečně posuzuje energetickou koncepci. Petr Nečas to dříve označil za „lunetický nápad“

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha/Arnika/Greenpeace/Calla] - Ekologické organizace dnes předkládají vlastní návrhy pozitivního řešení, požadují porovnání různých variant a odstranění již dříve zjištěných závažných nedostatků vládního návrhu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 5. 2013 - Svoboda zvířat přináší téma ochrany práv zvířat do plzeňských ulic

PLZEŇ [Econnect/Svoboda zvířat] - V úterý 28. května 2013 bude v Plzni "U Branky" (Smetanovy sady) mezi 12. a 17. hodinou umístěn informační stánek Svobody zvířat, kde budou pracovníci organizace připraveni podávat občanům města informace o otázkách ochrany zvířat i odpovědného spotřebitelství. Také zde budou zdarma k dispozici různé informační materiály věnované především (ale ne pouze) problematice pokusů na zvířatech, ochraně tzv. kožešinových zvířat, ekovýchově na téma ochrany zvířat pro nejmladší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30. 4. 2013 - Obojživelníci v Českém ráji mají novou tůň od skupiny dobrovolníků

SEDMIHORKY [Econnect] - O předposledním dubnovém víkendu zavítala do Českého ráje skupina mladých nadšenců, aby pomohla odbahnit významnou tůň pro obojživelníky nacházející se při okraji přírodní rezervace Bažantník u Sedmihorek. Cílem dobrovolníků bylo zlepšení podmínek pro tamější ohrožené vodní živočichy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26. 4. 2013 - Ropákem roku se stal ministr životního prostředí Chalupa, Zelenou perlu získal Jakl

BRNO [Econnect/Děti Země] - Celkem 96 členů nezávislé Komise ze 113 rozhodlo o vítězi 21. ročníku ankety „Ropák roku“ o antiekologický čin a 18. ročníku ankety „Zelená perla roku“ o antiekologický výrok. Členy Komise jsou např. sociolog Jan Keller, filozof Erazim Kohák, písničkář Pepa Nos, teatrolog Vladimír Just a další. Titul Ropák 2012 získal ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, Zelenou perlu 2012 získal bývalý tajemník prezidenta ČR Ladislav Jakl. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 4. 2013 - Manažeři pomohou osázet místa v národním parku

PRAHA [Econnect/Ústecká komunitní nadace] - Dlouholetý dárce Ústecké komunitní nadace, společnost Envirocont, se rozhodla pojmout netradičně oslavu 15 let založení. Na místo bujarých oslav pozvala své kolegy, obchodní partnery a zákazníky na brigádu. Tři desítky dobrovolníků přiloží ruku k dílu a zapojí se do akce s názvem „Návrat původních druhů dřevin“ na území Národního parku České Švýcarsko. Cílem akce bude výsadba 1 000 sazenic původních druhů dřevin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18. 4. 2013 - Němci vypustili zubry do přírody. Předběhli Českou republiku

KUTNÁ HORA [Econnect/Česká krajina] - Německo se včera stalo další evropskou zemí, kde se vyskytuje volně žijící populace zubrů. Největšího suchozemského savce starého kontinentu včera vypustili do přírody v pohoří Rothaargebirge ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Lokalita se nachází v západní části země, zhruba dvě stě kilometrů od hranic s Nizozemím. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15. 4. 2013 - Výuku ve Zlíně zpestřili netopýři

PRAHA [Econnect/Česká společnost pro ochranu netopýrů] - Ve středu 10. dubna zažili žáci ZŠ Kvítková ve Zlíně netradiční vyučování. V rámci osvětových aktivit společného projektu „Pod jednou střechou“ České společnosti ornitologické (ČSO) a České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON) dostali možnost seznámit se s tajemnými létajícími savci. Během několika vyučovacích hodin tak nejen shlédli film „Netopýři ve tmě“, ale také si mohli prohlédnout speciální netopýří budky a pohladit si živé handicapované netopýry ze Záchranné stanice ORNIS Muzea Komenského v Přerově. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12. 4. 2013 - Výtvarná soutěž Mladí tvůrci pro Dunaj vstupuje do desátého ročníku

[Econnect/Unie pro řeku Moravu] - Desátý ročník českého kola mezinárodní výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj se právě rozbíhá. Unie pro řeku Moravu, která akci organizuje, oslovuje školy a dětské kolektivy k účasti v této u nás již zavedené soutěži. V jejím loňském ročníku čeští tvůrci výrazně uspěli i na mezinárodní úrovni. V konkurenci národních vítězů ze 14-ti podunajských států obsadili absolutní první místo s dílem „Řeky 2021!“, které vytvořili studenti Dalibor Urban a Jakub Vávra ze ZUŠ Jedovnice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 4. 2013 - Biofarma Sasov spustila unikátní komunitní projekt faremní bio výrobny

SASOV [Econnect] - Neustálé problémy se smluvními zpracovateli dovedly Josefa Sklenáře k rozhodnutí postavit si vlastní masnou výrobnu přímo na farmě. Na Sasově chtějí pro financování projektu uplatnit v České republice zcela nový model v duchu komunitou podporovaného zemědělství. Již pár týdnů po zahájení se na účtě sešla téměř třetina cílové částky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 4. 2013 - Plzeňské policejní špicly osvobodila Klausova amnestie

PLZEŇ [Econnect/Děti Země] - Dva bývalí policisté Zdeněk Všaha a Pavol Janča, stejně jako plzeňský podnikatel Luděk Tůma, který je najal v souvislosti s kauzou výstavby hypermarketu Hornbach v Plzni na sledování místopředsedy Dětí Země Martina Hyťhy a shromažďování informací o něm, nakonec vyvázli bez trestu. Stalo se tak díky novoroční amnestii prezidenta Václava Klause, která zrušila jejich podmíněné tresty. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | .. | 308 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
17. 9. 13:57 [ČTK] - Kalifornští hasiči obalují největší stromy na světě ohnivzdorným materiálem
17. 9. 13:41 [ČTK] - Ozonová díra je letos větší než Antarktida, uvedli vědci
17. 9. 11:50 [ČTK] - Cenu za udržitelný rozvoj získalo více než šest projektů
17. 9. 11:44 [ČTK] - Ve Valašském Meziříčí bude Envirofest Bečva 2021, nabídne koncerty i besedy
17. 9. 11:40 [ČTK] - O podpoře obnovitelných zdrojů bude rozhodovat vláda, schválila Sněmovna

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz