Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Organizační změny v poskytování služeb Ecn

Vážení uživatelé,
Econnect do dnešních dní vám a dalším neziskovým organizacím poskytoval internetové služby - a to jak obsahové, tak technické. Od roku 2017 jsme se rozhodli, že oba druhy služeb bude lépe provozovat odděleně.

Econnect i nadále bude poskytovat obsahové služby - jako např. pressservis, informační servis či kalendář akcí a provozovat své projekty, nově vzniklá Ecn Studio s.r.o. se vám i nadále bude starat o servery, sítě, maily, data a vytvářet vám weby, loga a aplikace.

Rozsah a podmínky Vašich služeb zůstaly plně zachovány. Technicky se pro vás nic nemění - vaše weby i maily běží na těch samých serverech, jako dosud, vaše data jsou neustále zálohována na ta samá disková pole. Zavoláním na technickou podporu se i nadále spojíte s Jirkou Reischigem, weby a grafiku pro vás i nadále bude tvořit Šárka Vašků a Honza Malík. Na stránkách ecn.cz i nadále budou informace jak technické, tak obsahové a ani pro nás se moc nemění - i nadále budeme sdílet společnou kancelář a vzájemně se podílet se na rozvoji služeb.

Pro všechny uživatele, tedy i pro vás, zůstává zachován jak rozsah služeb, tak i jejich cena. Formálně však vzniká nová smlouva o poskytování technických služeb mezi vámi a novou společností Ecn Studio s.r.o., kterou pro zjednodušení procesu převodu budeme považovat za uzavřenou využitím služby zdarma po 31.3.2017, nebo uhrazením faktury využijete-li služeb placených. Své služby si můžete zkontrolovat po přihlášení na http://podpora.ecn.cz.

Máte-li jakékoliv dotazy či připomínky, neváhejte volat na vám známá čísla a maily:
- 224 319 860 či psát na podpora@ecn.cz pro technickou část
- 224 311 780 resp. econnect@ecn.cz pro část obsahovou.

Věříme, že tuto změnu přijmete a že se těšíte stejně jako my, že nám nová struktura umožní poskytovat ještě lepší služby vám, aktivním občanům a neziskovým organizacím.

Za Econnect (IČ 15269477)
Václav Klinkera

Za Ecn Studio s.r.o (IČ 05647185)
Jan Malík, jednatel
Jiří Reischig, jednatel
Šárka Vašků, jednatelka

Vybrat21. 2. 2012 - Chalupa navrhuje méně recyklovat a suroviny spálit

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Množství komunálních odpadů, které ročně vznikají v České republice, roste a recyklace odpadků zůstává velmi nízká. Ministr životního prostředí před tím varuje ve zprávě, kterou vláda ve středu (22. 2.) dostane na stůl. Jako řešení však navrhuje, aby země méně recyklovala a více odpadky pálila.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21. 2. 2012 - Začal další Rok netopýra

PRAHA [Econnect/Česká společnost pro ochranu netopýrů] - Oslavy mezinárodního Roku netopýra pokračují i v roce 2012. Cílem dvouleté kampaně pod záštitou Programu OSN pro životní prostředí (UNEP), Úmluvy o ochraně stěhovavých druhů volně žijících živočichů (Bonnská úmluva - CMS) a EUROBATs (Dohoda o ochraně populací evropských netopýrů) je zvýšit povědomí veřejnosti o potřebě ochrany netopýrů, příčinách jejich ohrožení, důležité roli netopýrů v ekosystémech a významu druhové rozmanitosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21. 2. 2012 - „Pasivní panelák? A to myslíte vážně?“ je název právě vycházející knihy o rekonstrukci panelových domů do pasivního standardu

PRAHA [Econnect/EkoWATT] - Kniha dokazuje poměrně odvážné tvrzení, a to že běžný panelový dům je opravdu možné zrekonstruovat do pasivního a minimálně do nízkoenergetického standardu. Publikace ukazuje čtenářům praktickou cestu k efektivní realizaci úsporných opatření. Nabízí ucelený koncept řešení pro snižování energetické náročnosti panelových budov, která vycházejí z nejnovějších trendů a technologií a jsou v rámci stavební praxe realizovatelná. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20. 2. 2012 - Pokračování Zelené úsporám bude nejdříve za rok, miliardové úspory ve státní kase jsou ohroženy

BRNO [Econnect/Centrum pasivního domu] - Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa potvrdil přípravy nového projektu  na podporu snižování energetické náročnosti budov. Program navazující na populární Zelenou úsporám by měl být podle jeho slov spuštěn nejdříve v příštím roce, ani to ale zatím není jisté. Stovky lidí tak budou možná muset znovu odložit své plány na zateplení domu nebo stavbu nového energeticky šetrnějšího. Přitom právě energeticky úsporné budovy by podle ekonomů mohly státu ušetřit desítky miliard korun. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20. 2. 2012 - Sedmá generace 1/2012: Ve znamení krize

BRNO [Econnect/Sedmá generace] - V prvním letošním čísle společensko-ekologického časopisu Sedmá generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Nastává konec světa tak, jak ho známe? Mají klimatické konference ještě smysl? Kdo bojuje v internetové válce konvergentů? Proč nám budou chybět Václav Havel a Richard Douthwaite? Kdo stojí v čele německé energetické revoluce? Existují horší stvoření než ekologičtí aktivisté? Můžeme při pasení koz najít poklad? Kdo je „časotvarem upředeným ze svého příběhu“? Proč jít na film Rodina je základ státu? Proč brát morální ohledy na přírodu? Bude letošek rokem zázraků? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat6. 2. 2012 - V Praze budou 19. února kočky hledat nové majitele na umísťovací výstavě

PRAHA [Econnect/Šanta kočičí] - V neděli 19. února se v Praze uskuteční umísťovací výstava opuštěných koček z 12 útulků a občanských sdružení. Výstava se koná od 10 do 17 hodin v areálu bývalé Chirany Praze Modřanech. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, kultura::
 

Vybrat17. 1. 2012 - Obáváte se nebezpečných bakterií v kuřecím mase s rezistencí na antibiotika? Pak jezte drůbež z ekologických chovů

ŠUMPERK [Econnect/PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců] - Kvalita kuřecího masa se opět dostala do hledáčku pozornosti veřejnosti i odborníků nejen v Německu. Po zveřejnění zjištění ekologické organizace BUND, že kuřecí maso z konvenčních německých chovů obsahuje nebezpečné bakterie odolné vůči antibiotikům, byla nastolena otázka, zda nejsou antibiotika v konvenčních chovech nadužívána.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17. 1. 2012 - Arnika: Zastaví sněmovna návrh na další kácení stromů u silnic?

PRAHA [Arnika/Econnect] - Ministerstvo dopravy předložilo poslancům ke schválení novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která má uvolnit pravidla pro kácení stromů u silnic. Předkladatelé nevysvětlili, proč chtějí měnit fungující režim zavedený novelou zákona před rok 2010, kdy začala platit současná právní úprava vyžadující pro kácení stromů větších než 80 cm v obvodu povolení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28. 12. 2011 - Ekologické organizace: Chalupův úřad posvětil nezákonné rozhodnutí kraje

[Greenpeace ČR/Kořeny/Arnika] - Ministerstvo životního prostředí promarnilo svou šanci zvrátit vývoj navážení nebezpečných odpadů z ostravských ropných lagun do severních Čech, kde mají být spáleny v cementárně. Ministerstvo posvětilo rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje a zamítlo odvolání organizace Greenpeace, sdružení Kořeny a Arnika, které byly v řízení o navážení odpadů opominuty. Všechny dotčené organizace považují jak rozhodnutí kraje, tak rozhodnutí ministerstva za nezákonná, a připravují proto podání žaloby. Ministerstvo životního prostředí tímto krokem převzalo spoluzodpovědnost za hazard se životním prostředím již tak zatíženého severu Čech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28. 12. 2011 - Vzácné bernešky rudokrké zimují na jižní Moravě a letos i ve východních Čechách

BRNO [Moravský ornitologický spolek] - Berneška rudokrká je jedna z nejkrásnějších hus a zároveň i jedna z nejvzácnějších. Odborníci odhadují, že jich na celém světě žije asi jen 40 tisíc kusů a jejich počet stále klesá. Jde tedy skutečně o jeden z nejohroženějších živočišných druhů na Zemi Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27. 12. 2011 - Bláznivý strom před Palladiem znázorní odvrácenou stranu Vánoc

PRAHA [Educon] - Občanské sdružení Educon umístí před obchodním domem Palladium v Praze speciální vánoční strom z odpadků, upozorňující na vysokou a zbytečnou spotřebu plastů o Vánocích. Akce proběhne v úterý 27. prosince od 14:00. Kolemjdoucím budou během akce rozdávány tašky pod heslem: „Jedna taška stačí, drahoušku.“ Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27. 12. 2011 - Arnika pomohla otevřít informační centrum o toxických látkách v Bělorusku

PRAHA [Econnect/Arnika] - Arnika v uplynulém týdnu ve spolupráci s běloruskou environmentální organizací otevřela informační centrum v Minsku zaměřeného mimo jiné na problematiku odpadů a toxických látek. Zaměstnanci centra poradí běloruské veřejnosti, jak se aktivně zapojit do procesu rozhodování o chemické bezpečnosti a kde hledat informace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 12. 2011 - Kupujte dárky s certifikátem FSC, poradí vám v tom první internetová mapa obchodů s FSC výrobky

BRNO [Econnect/FSC ČR] - Pokud potřebujete ještě nakoupit vánoční dárky a chcete pomoci chránit lesy a životní prostředí, pomůže Vám v tom právě dokončená internetová mapa obchodů s FSC výrobky v České republice. Občanské sdružení FSC ČR touto interaktivnímapou reaguje na časté dotazy týkající se dostupnosti šetrných a k přírodě odpovědných FSC výrobků. Spotřebitelé mají nyní možnost snadno a uceleně vyhledávat obchody s FSC výrobky dle několika kritérií (město, kraj, druh výrobků, druh obchodu) v celé ČR. Mapa je dostupná na adrese: http://www.czechfsc.cz/mapa-obchodu.html.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 12. 2011 - Česká podložka pod koberce obsahuje toxický zpomalovač hoření

PRAHA [Econnect] - U jednoho ze vzorků podložek pod koberce zakoupených v České republice byla zjištěna přítomnost toxického bromovaného zpomalovače hoření. Výsledek doplňuje studii Mezinárodní sítě pro eliminaci perzistentních organických polutantů (IPEN) o informaci, že se i do výrobků vyskytujících se na českém trhu dostávají polybromované difenylétery (PBDE). Recyklace materiálů obsahujících tyto zdraví nebezpečné látky zůstává nezanedbatelnou cestou, jak se mohou dostat do našich obývacích pokojů.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16. 12. 2011 - Alej roku 2011 je z Moravského krasu

PRAHA [Arnika/Econnect] - Po napínavém souboji vyhrála internetové hlasování Novodvorská alej u obce Vavřinec v Moravském krasu. O tuto alej se příkladně starají místní občané včetně financování její obnovy a péče o ni. Na druhém místě skončila uherskohradišťská alej u řeky Moravy, kterou naopak místní občané musí bránit proti pokácení. Za jejich úsilí jim byla udělena v této soutěžní anketě cena Arniky. Celkem bylo nominováno 53 alejí.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 12. 2011 - Občanské iniciativy a neziskové organizace v Moravskoslezském kraji se spojují v boji za lepší ovzduší

OSTRAVA [Čistého nebe o.p.s.] - Zástupci šesti občanských iniciativ a neziskových organizací z Moravskoslezského kraje podepsali v pondělí 12. prosince deklaraci o vzájemné spolupráci a podpoře při zkvalitňování životního prostředí (především ovzduší) v kraji. Deklarace byla podepsána těmito organizacemi (v abecedním pořadí): Arnika, Čisté nebe o.p.s., Frygato-EKO, o. s. OPS, Pozitivní projekty o. s. a Zelená pro Vratimov o. s.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 12. 2011 - Dárci mohou přispět na péči o břehule

ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect/Calla] - V těchto dnech Calla bilancuje první rok trvání projektu „Adoptujte břehuli!“, v rámci kterého se letos podařilo obnovit hnízdní stěny ohrožených břehulí říčních v pískovnách Lžín, Třebeč a Nakolice. Projekt umožňuje dárcům přispět na péči o hnízdiště naší nejmenší vlaštovky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 12. 2011 - Další ročník Bezpečných cest do školy je úspěšně završen

PRAHA [Pražské matky/Oživení] - Prudký rozvoj motorismu stále více ubírá dětem v Praze možnost přirozeného, samostatného a bezpečného pohybu. Houstnoucí automobilový provoz a s ním spojené nebezpečí dopravních nehod, jakož i ovzduší znečištěné výfukovými zplodinami, jsou příčinou narůstajícího počtu dětí, které jsou dováženy do školy autem, což paradoxně ještě více zvyšuje intenzitu provozu a míru znečištění v ulicích města. Děti přitom touží po větší samostatnosti a volnějším pohybu a velké množství z nich by rádo jezdilo na kole. Rozetnout tento gordický uzel a nabídnout dětem, rodičům i úřadům schůdné řešení je cílem programu hlavního města Prahy „Bezpečné cesty do školy“(BCŠ). Program určený všem pražským školám, jehož 3. ročník byl právě úspěšně ukončen, je financován z položky BESIP dopravního rozpočtu města a koordinují jej občanská sdružení Pražské matky a Oživení.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 12. 2011 - Durban: Impuls pro čisté inovace, rozvoj chudých zemí a možnost zbavit se závislosti na ropě

PRAHA [Hnutí Duha/Econnect] - Hnutí Duha si myslí, že konference o globálních změnách klimatu, která začala v jihoafrickém Durbanu, je také summitem o tom, jak se země, jako je Česká republika, zbaví závislosti na drahé ropě a zemním plynu.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 12. 2011 - Školy mohou být Fairtradové. Už i v České republice

PRAHA [Econect] - V České republice odstartovala národní verze kampaně Fairtradové školy. Ta je součástí širšího projektu Fairtradová města, který si již získal oblibu po celém světě. Jedná se o mezinárodní iniciativu označování míst, kde podporují fair trade. Titul Fairtradová škola mohou získat školy na všech úrovních vzdělávacího systému. Dávají jím najevo svou společenskou odpovědnost a zájem o globální rozvojové vzdělávání.
Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
3. 7. 14:17 [ČTK] - Výstava představí proměny květinové výzdoby v průběhu staletí
3. 7. 14:06 [ČTK] - Poslanci asi zvýší počet míst pro odběr výrobků, které dosloužily
3. 7. 12:02 [ČTK] - V centru Brna se otevře vnitřní tropická zahrada s motýly
3. 7. 11:23 [ČTK] - Liberty Ostrava vypustila do ovzduší nejméně prachu v historii
3. 7. 11:22 [ČTK] - V červnu bylo v Amazonii více požárů, než je v tuto dobu obvyklé

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz