Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat15.2.2002 - GLAND (Švýcarsko) [WWF International]
Farmy na chov tuňáků jsou velkou hrozbou pro již tak nadměrně lovené divoce žijící tuňáky ve Středozemním moři, varuje WWF

Podle WWf jsou pro chov na farmách loveni divoce žijící tuňaci, což ohrožuje jejich stavy. Farmy jsou často podporovány Evropskou unií v rámci společné politiky rybolovu. Na serveru WWF. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.2.2002 - [Hnutí Duha]
Bushův globální bluf: znečištění se bude dále zhoršovat

Bushova administrativa v noci na dnešek středoevropského času oficiálně potvrdila, že bude podporovat další zvyšování amerických emisí oxidu uhličitého, hlavního zdroje globálních změn klimatu. Koncem loňského března Bílý dům vyhlásil bojkot Kjótského protokolu, klíčové smlouvy, ve které se mezinárodní společenství zavázalo znečištění naopak snížit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.2.2002 - Praha [Greenpeace]
Porušila Spolana zákon o havarijním plánování?

Greenpeace se dnes obrátilo na Českou inspekci životního prostředí s podnětem, že Spolana neposkytla pravdivé informace o množství dioxinů nacházejících se v areálu závodu, čímž mohlo dojít k porušení zákona o havarijním plánování. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.2.2002 - Brno
Ekologové jednají v Brně o Dni bez aut

Letošní Den bez aut se plánuje již nyní Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.2.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna zamítla návrh nového správního řádu

Poslanecká sněmovna neschválila návrh nového zákona o správním řízení (správního řádu), jehož předkladatelem je vláda. Správní řád upravuje práva a povinnosti úřadů ve vztahu k úřadům. Ekologický právní servis 1) návrh kritizoval mimo jiné proto, že drasticky omezuje práva občanů ve prospěch úředníků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.2.2002 - PRAHA/ŠUMAVA [Ekologický právní servis]
Soud: Úřední obstrukce nemají bránit účasti veřejnosti

Vrchní soud v Praze zrušil na základě žaloby Hnutí DUHA Volary rozhodnutí Ministerstva životního prostředí, které povolilo kácení v Národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Ekologové v řízení prosazovaly, aby se povolené zásahy proti kůrovci týkaly jen některých vybraných částí rezervace.1) Rozsudek přináší důležitý precedent pro účast občanských sdružení v různých povolovacích řízeních. Žalobu zpracoval a podal v polovině roku 1999 člen Ekologického právního servisu (EPS) Vítězslav Dohnal. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.2.2002 - MOST [Arnika - Program Toxické látky a odpady]
Průmysl a právo na informace o toxických látkách v Ústeckém kraji

"Teprve zákon určující průmyslu povinnost poskytovat informace o toxických látkách vypouštěných do životního prostředí skutečně zaručí občanům Mostecka, že tyto údaje od průmyslových podniků získají", konstatuje Ing. Soňa Hykyšová zastupující sdružení ARNIKA na Mostecku. Vyplývá to z vyhodnocení první části průzkumu ochoty průmyslových podniků poskytovat občanům či občanským sdružením informace o toxických látkách, které vypouštějí do životního prostředí anebo s nimi nakládají. Výzkum v těchto dnech provedlo ekologické sdružení ARNIKA. Z osmi oslovených podniků z okresů Most a Chomutov odpověděli jen tři. Jeden - SIAD, Technické plyny Braňany - požadované informace poskytl, další dva - Mostecká uhelná společnost a KERAMOST Obrnice je sdělit odmítly. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 
 

Vybrat14.2.2002 - TÁBOR [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
Výstavba dálnice D3 zahájena tam, kde je zbytečná

Dnes byla severně od Tábora zahájena výstavba prvních čtyř kilometrů dálnice D3. Zahájení však paradoxně začíná pracemi na úseku, který dopravní problémy silnice I/3 nijak nezlepší – začne se rozšiřováním již dvoupruhového úseku Stoklasná Lhota – Čekanice, který dnes ani zdaleka není dopravně vytížený. Zahájení stavby tak ze všeho nejvíce připomíná populistické předvolební gesto. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.2.2002 - WASHINGTON (USA) [WWF - US]
WWF je zhrozen očekávanou politikou Bílého domu v oblasti klimatických změn

WWF kritizuje plán boje proti klimatickým změnám, který má dnes představit americký prezident Bush. Na serveru WWF - USA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.2.2002 - WASHINGTON (USA) [WWF - US]
Masové vymírání motýlů Monarchů je pravděpodobně důsledekem odlesnění a nedostatečného pokrytí stromy, uvádí WWF

WWF zkoumá masové úhyny severoamerických motýlů na jejich zimovištích v Mexiku. Na serveru WWF-US. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.2.2002 - PRAHA [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
Arnika brání neopakovatelné kouzlo starých Střešovic

ARNIKA zásadně nesouhlasí s pokračující likvidací starých Střešovic a s připravovaným vystěhováním Dobročinného spolku Medáků z těchto objektů. Znepokojení s avizovaným záměrem a žádost o vysvětlení současné situace vyjádřila ARNIKA ve svém včerejším dopise starostovi a zastupitelům městské části Prahy 6. „Se starými Střešovicemi mizí kus historické Prahy,“ zdůvodňuje aktivitu ARNIKY její místopředseda RNDr. Jindřich Petrlík. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat13.2.2002 - PRAHA [GI]
Gay iniciativa v ČR se připojila k protestní nótě směřované izraelskému premiérovi Šaronovi

V Izraeli společně žije gay pár, Izraelec a Palestinec. Mají se rádi, avšak jejich vztah je ohrožen. I přes to, že Palestinec několikrát žádal o možnost získat trvalý pobyt v Izraeli, toto právo nezískal. Nyní mu hrozí, že bude z Izraele vyhoštěn. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat13.2.2002 - BRNO [STUD]
Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže

Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže, podpořený z finančních prostředků Velvyslanectví Nizozemského království (program MATRA-KAP) a z Programu EU Mládež, je po půlroce ve své polovině. Při této příležitosti a také v souvislosti s kampaní "30 dní pro občanský sektor" pořádá STUD Brno 21. února 2002 akci nazvanou "Duhové dveře dokořán". Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, gender::
 

Vybrat13.2.2002 - [Hnutí Duha]
Myslivci se shromáždí...

Stávka 85 000 železničářů ochromila celou zemi. Nyní republika čelí daleko strašlivější hrozbě - stávce více než 100 000 myslivců. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.2.2002 - ČR [Hnutí za přímou demokracii]
První krůček tam, kde je nutné učinit pořádný krok

Hnutí za přímou demokracii považuje schválený návrh zákona o obecném referendu za zcela nedostatečný a pokrytecký! Celý text ::občanský sektor::
 
 

Vybrat8.2.2002 - Česká republika [Ekologický právní servis, o.s.]
Ekologický právní servis nesouhlasí se spojováním „Brandýského fóra“ s kandidaturou některých osob v parlamentních volbách

Ekologický právní servis (EPS) se distancuje od propojování tzv. „Brandýského fóra“ s možnou kandidaturou některých představitelů nevládních organizací v parlamentních volbách. EPS se proto také nadále nehodlá na dalším fungování „Brandýského fóra“ podílet. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.2.2002 - PRAHA [Arnika - Program Toxické látky a odpady]
Arnika a 100 evropských organizací oslovují Václava Havla

Ekologické sdružení ARNIKA se dnes jménem mezinárodní iniciativy "Pro Evropu bez jedů"(1) obrátilo na presidenta Václava Havla se žádostí, aby podepsal tento týden českým parlamentem schválený zákon o integrované prevenci znečištění(2). Lidé v ČR tak budou mít konečně právo na informace o toxických látkách vypouštěných do životního prostředí průmyslovými podniky srovnatelné s právem občanů USA, Kanady, Holandska, Švédska, Velké Británie či Mexika. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat8.2.2002 - [Hnutí Duha]
ODS a orná půda: zase rána vedle

Hnutí DUHA dnes přivítalo, že sněmovna výraznou většinou hlasů odmítla návrh ODS na úplné zrušení zákona, který chrání vzácnou ornou půdu před zástavbou. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 1269 | 1270 | 1271 | 1272 | 1273 | .. | 1308 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz