Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat14.12.2017 - [FSC]
Čeští zpracovatelé chtějí a potřebují FSC surovinu, nyní dřevo bez přidané hodnoty mizí za hranice

TZ FSC ČR k vyjádření europoslance Tomáše Zdechovského ze dne 13. 12. 2017 – „Ikea diskriminuje české dodavatele“ Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.12.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Fotografická soutěž "Kde rádi divočíte?" o krásách české divoké přírody už má vítěze

Vítězkou fotografické soutěže "Kde rádi divočíte?" se stala Marie Pavlasová se snímkem Srpnové probuzení, zachycujícím romantickou krajinu Jizerských hor. Zvítězil ve veřejném hlasování z 411 zaslaných fotografií české divočiny. Své favority vybrali i fotografové a zaměstnanci Hnutí DUHA, které soutěž pořádalo. Jsou jimi fotografie "Dary lesa" Marka Ujčíka, jenž hledal kouzlo divočiny v detailu houby na mechovém trávníku, a snímek "V mlze" Denisy Mikešové. Tu očarovalo kouzlo mlžného pralesa, jeho stojících i padlých velikánů. Kompletní výsledky jsou zde: www.ceskadivocina.cz/fotosoutez Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.12.2017 - [Děti Země]
Dálniční obchvat Přerova čelí žalobě Dětí Země

Žalobní body se týkají ochrany cenných biotopů Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.12.2017 - Praha [Aquarex Waterprofit ]
Management vody je pro firmy jednou z priorit, uvádí mezinárodní zpráva

Podle zprávy Global Water Report 2017, kterou vydala organizace CDP, globální společnosti stále více investují do "vodních projektů". Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.12.2017 - BRNO [NESEHNUTí]
Obchodní řetězce se o kvalitu života hospodářských zvířat téměř nezajímají

Nezisková organizace NESEHNUTÍ provedla mezi nejvýznamnějšími maloobchodními řetězci v ČR průzkum na téma ochrany a zlepšování životních podmínek hospodářských zvířat (welfare). Výsledky krátkého dotazníku ukazují na nedostatečnou připravenost trhu zabývat se otázkou welfare užitkových zvířat a zohlednit toto kritérium při výběru dodavatelů výrobků, jako je maso, mléčné výrobky a vejce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.12.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA, Greenpeace ČR a Zelený kruh]
Babišova vláda by měla hned začít "makat" na řešení akutních ekologických problémů. Vyčistit smog, uzdravit lesy, zastavit ničení půdy, ochránit divočinu, recyklovat odpad...

Vláda Andreje Babiše a zejména tři z ministrů, které zítra jmenuje prezident Zeman, mají před sebou řadu ekologických úkolů. A to i v případě, kdyby rychle následovala demise a sestavování další vlády, neboť řada věcí prostě nepočká. Ministři tak budou muset opravdu "makat", jak slibuje nastupující premiér. Ekologické organizace upozorňují na to, co nejvíc hoří a co navíc hnutí ANO slíbilo ve svém volebním programu [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.12.2017 - PRAHA [Ekocentrum Koniklec]
Děti se učí, jak připravit město na častější výskyt extrémních klimatických jevů

Jak připravit město na častější výskyt extrémních klimatických jevů? S tímto úkolem se snaží vypořádat žáci mateřských, základních a středních škol v Praze a Středočeském kraji.
O tom, že se množí extrémní klimatické jevy, dnes už není pochyb. Výkyvy počasí v podobě přívalových dešťů, extrémního sucha, prudkých bouří, holomrazů a podobných jevů si vybavíme asi všichni. Vědecké prognózy praví, že právě jejich četnost se bude zvyšovat. Bez ohledu na skutečnost, do jaké míry se na nich člověk podílí, je nejvyšší čas začít se připravovat na situace, které mohou nejrůznějším způsobem omezit či ohrozit chod našich měst. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.12.2017 - [Děti Země]
Proti rekonstrukci D1 podaly Děti Země další dva rozklady

Ministr dopravy Ťok má od roku 2015 k řešení už celkem pět rozkladů Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.12.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Bohuslav Sobotka zítra na Macronově summitu potvrdí přijetí spoluzodpovědnosti ČR za změnu klimatu. Řešení musí prosadit hlavně nová vláda

Zítřejší klimatický summit One Planet v Paříži [1], který pořádá francouzský prezident Emmanuel Macron spolu s OSN a Světovou bankou [2], má projednat řešení vedoucí ke snížení emisí skleníkových plynů a adaptace na změnu klimatu. Českou republiku na něm bude zastupovat premiér končící vlády Bohuslav Sobotka. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.12.2017 - Praha [Česká krajina]
Příznivci offroadů v Milovicích uklidili desítky hektarů budoucích pastvin od černých skládek

Druhý adventní víkend oslavili členové a příznivci klubu Off-road Milovice uklidem bývalého vojenského prostoru Milovice. I když se teploty pohybovaly jen těsně nad nulou, čistilo přibližně padesát dobrovolníků z různých částí České republiky rozsáhlou plochu, kam se v budoucnu rozšíří rezervace divokých koní a praturů. Odstraňovali jak černé skládky, tak zbytky po sovětské armádě, které by mohly být nebezpečné zvířatům i návštěvníkům rezervace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.12.2017 - JAROMĚŘ [Česká společnost ornitologická]
Z krajiny mizí voda. Pomůžete mokřadním ptákům najít nový domov?

Milí přátelé ptáků, bahňáci, chřástali a další luční a mokřadní ptáci patří mezi naše nejohroženější druhy. Třeba čejka – to býval úplně běžný pták, ale potkat takovéto čejčí kuře se dnes málokomu podaří. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.12.2017 - JIHLAVA [Hnutí DUHA a AOPK ČR]
Vlci prozkoumávají naši krajinu. Dalším důkazem je fotografie z Vysočiny

Po téměř 190 letech se podařilo doložit výskyt vlka obecného v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Jeho pohyb zdokumentovala fotopast místního myslivce a následně pobytové znaky ověřila zooložka Hnutí DUHA Olomouc Barbora Turbaková. Genetická analýza trusu, která proběhne na České zemědělské univerzitě, by měla určit původ psovité šelmy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.12.2017 - Praha [Zvonečník, z.s.]
Invazní druhy a ochrana přírody

Debata Zvonečníku a MDA v Lidovém domě k invazním druhům na konci listopadu 2017 přinesla apely ke změnám legislativy, zahrnutí problematiky ve školním vzdělávání, k dalšímu monitoringu, potlačení zejména bolševníku velkolepého a v různých územích potlačení i dalších druhů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6.12.2017 - Praha [Česká krajina]
Nečekaný ráj netopýrů. V bývalém vojenském prostoru u Milovic vědci napočítali dvě třetiny českých druhů

Pozoruhodně bohatý výskyt netopýrů zaznamenali letos vědci na pastvinách velkých kopytníků a v jejich nejbližším okolí v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou byl zjištěn. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.12.2017 - Brno [Ekosmák o.s.]
Téměř 100 000 dobrovolníků se během letoška připojilo k úklidu Česka

Při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který připadá na toto úterý, hodnotí organizátoři naší největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko letošní ročník a představují plány pro následující rok. Příští ročník akce se uskuteční především v sobotu 7. dubna 2018, poté se na podzim Česká republika zapojí do celosvětového úklidového dne v sobotu 15. září. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.12.2017 - Praha [ECOBAT ]
České děti myslí ekologicky, třídění a recyklaci baterií považuje za důležité 94 procent žáků v základních školách

Mezi žáky základních škol je povědomí o třídění a recyklaci baterií vysoké a za důležité je považuje 94 procent z nich. Což je více než u dospělé populace, kde je za důležité považuje jen 80 procent. Z průzkumu neziskové společnosti ECOBAT dále vyplynulo, že většina dospělých (93 procent), považuje za správné, aby se děti ve školách naučily, jak nakládat s odpady. Dlouhodobá a cílená osvěta, včetně té ve školách, přispívá k tomu, že se v České republice ve sběru baterií zlepšujeme a patříme mezi nejzodpovědnější evropské země. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.11.2017 - Praha [Institut cirkulární ekonomiky, z.s.]
Stovka zájemců o uplatnění se v udržitelném sektoru zamířila na pražský veletrh

21. listopadu pražské studio ALTA hostilo již čtvrtý ročník veletrhu Uplatni.se, který jako jediný v České republice nabízí studentům a absolventům možnost získat uplatnění v oblastech udržitelného podnikání. Veletrh má pod svou záštitou Institut Cirkulární Ekonomiky, který také stojí za jeho vznikem.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.11.2017 - Praha 8 [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Amatérská burza minerálů

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy zve všechny zájemce 10. prosince od 9 do 16 hodin na Amatérskou burzu minerálů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.11.2017 - GREENSBORO, N.C. [Svoboda zvířat, Aliance za módu bez kožešin]
VF Corporation přistupuje k mezinárodnímu programu Fur Free Retailer

#VFCORPISFURFREE: Společnost VF Corporation, přední světový výrobce značkových lifestylových oděvů, obuvi a doplňků, se stala partnerem Fur Free Alliance (Aliance za módu bez kožešin), mezinárodního sdružení 43 organizací na ochranu zvířat, a připojila se k programu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.11.2017 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Zpráva o životním prostředí ČR zítra na vládě: Pokles znečištění a spotřeby zdrojů nebrání prosperitě. 60 % lidí však dýchá špinavý vzduch, 30 % pije pesticidy

Loni žilo stále 58,9 % lidí v oblastech, kde jsou překračovány limity znečištění ovzduší. Přitom vysoká míra znečištění není výsledkem ani podmínkou ekonomického rozvoje. Zpráva o stavu životního prostředí v ČR za rok 2016 - kterou zítra projedná vláda a již má Hnutí DUHA k dispozici - znovu potvrzuje, že znečištění není podmínkou ekonomické prosperity, právě naopak. Za posledních šestnáct let totiž kleslo množství prachu vypouštěného do ovzduší o třetinu, přitom ekonomika od té doby výrazně vzrostla. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 752 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
14. 12. 12:35 [Ekolist] - Arboristé ošetřili dvě stě let staré památné duby u Hrotovic na Třebíčsku
14. 12. 12:02 [ČTK] - Instalace nových solárních elektráren v USA letos prudce klesne
14. 12. 11:58 [ČTK] - Devatenáct vědců se zúčastní výpravy na antarktickou stanici Masarykovy univerzity
14. 12. 11:55 [ČTK] - Lyžaři mohou letos v zimě třídit odpadky v sedmi areálech
14. 12. 10:35 [ČTK] - MŽP si chce koupit souhlas obcí, tvrdí odpůrci jaderného úložiště

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz