Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat27.7.2023 - Brno [Zdravá Bečva]
Environmentální festival se přesunul z Valašska na jižní Moravu. Návštěvníky láka na pestrý program i symbolickou cenu vstupenek

Druhý zářijový víkend ožijí Dolní Kounice nejen hudbou, ale také poezií, přednáškami či workshopy.
Návštěvníci se mohou těšit například na Ventolina, Zrní, Hvozd (SK), Tomáše Niesnera, Koňe a Prase či
mužský pěvecký sbor Láska opravdivá. Se svou básnickou tvorbou vystoupí mezinárodně uznávaný autor
Petr Hruška, Anna Sedlmajerová či Tim Postovit. Akce si klade za cíl propojovat lidi se zájem o
environmentální témata a zábavnou formou šířit osvětu o udržitelném způsobu života. Na festivalu se tak
představí například Nadace Veronica, Fakta o klimatu či organizace Justice for Nature. Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2023 - Praha [Muniga s.r.o.]
Korunovační ozdoby ze sklářské dílny Koulier

Česká sklárna Koulier reaguje na korunovaci krále Karla III. Nově přichází na trh s ozdobami inspirovanými britským Královským jablkem. Korunovační ozdoby Koulier, inspirované Královským jablkem, daly vzniknout Královské kolekci a již nyní jsou v nabídce e-shopu sklárny. Samotné dekorování jedné ozdoby zabralo malířkám jednu a půl hodiny. Koule byly vyvzorovány v jedné barevnosti a nezdobí je sice pravé diamanty, ale české skleněné kameny a broušené krystaly. Na ozdobu jedné koule ve velikosti deseti centimetrů bylo použito 175 skleněných krystalů a kamenů. Aby bylo docíleno požadované barvy ozdoby, musela být každá koule dvakrát smočena. Celý text ::kultura::
 
 

Vybrat19.4.2023 - Praha [pear_media]
V polovině května dorazí do Prahy 25 vinařů. Dovezou sedm tisíc lahví růžového vína

Celkem 44 stánků, 25 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, k tomu vhodná gastronomie, bohatý doprovodný program – to vše nabídne už 12. ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 20. května na pravém břehu Vltavy na Rašínově nábřeží. Celý text ::kultura::
 

Vybrat19.4.2023 - Praha [Muniga s.r.o.]
Loučeňský zámek promluví řečí květin

Středočeský zámek Loučeň ozdobí všechny své komnaty květinami. Ty budou až do začátku června promlouvat jak svojí vůní, tak vlastní květomluvou k vám ke všem, kdo si chtějí jarní měsíce zpestřit a obohatit něčím zajímavým. Netradiční prohlídkou Vás zámkem kromě jednoho z členů knížecí rodiny provedou také květiny a budou Vám vyprávět svůj příběh. S květinami a s květinovou vílou Jiřinkou se potkáte i v zámecké parku a kdo vyřeší tajenku, získá odměnu. Květ(n)omluva bude na zámku v Loučeni k vidění od konce dubna do 4.června. Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat3.4.2023 - Praha [Muniga s.r.o.]
Výstava Fenomén Igráček potěší návštěvníky města Dubí jedinečnými figurkami

Dům porcelánu s modrou krví se v květnu stane vyhledávaným místem rodin a fanoušků české hračky Igráček. Město Dubí bude totiž od 3. května hostit oblíbenou putovní výstavu s názvem Fenomén Igráček, kterou připravuje ve spolupráci s firmou EFKO-karton, Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně. Návštěvníky čekají informace o historii a výrobě figurek, ukázky původních i současných Igráčků, a také dvě neprodejné unikátní figurky v podobě malířky porcelánu a horníka z Cínovce, které z klasických Igráčků vyrobil historik Miroslav Svoboda. Expozici legendární hračky, která získala v nezávislém průzkumu ocenění „Nejdůvěryhodnější značka 2022“, lze navštívit až do 28. června tohoto roku. Celý text ::kultura::
 

Vybrat30.3.2023 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Velikonoce v muzeu ve znamení Škaredé středy i zvířátek

Na Škaredou středu 5. dubna 2023 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční oblíbená akce nazvaná Velikonoce v muzeu. Návštěvníci se opět mohou těšit na hru v expozici s tématem domácích zvířat a lidových zvyků provázejících Škaredou středu, velikonoční workshopy a nebudou chybět ani živá zvířátka na terase muzea. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16.3.2023 - Praha [PIARISTI]
Formát světoznámých TED talků v Praze. Na konferenci TEDxNárodní nabídnou řečníci pohled do naší společné budoucnosti napříč společenskými i vědními tématy.

Kam kráčí lidská civilizace? Jak změnou úhlu pohledu změníme společnost k lepšímu? Jaké struktury tvoří systémy kolem nás a jak jimi pohnout? Tak zní tři zásadní otázky konference TEDxNárodní, která se vrací po roční pauze a 25. března 2023 nabídne pohled do naší společné budoucnosti. O zvolení správného směru, nahlížení problémů jinou optikou a potřebných krocích pohovoří odborníci z různých odvětví. K řečníkům patří například význačný neurolog Martin Jan Stránský, expertka na restorativní justici Petra Masopust Šachová, kulturoložka Kamila Němečková nebo modelka a ekologická aktivistka Arizona Muse. Nejmladší mluvčí bude středoškolačka Emma Babáková, která se aktivně zasazuje o změnu struktury a podobu vzdělávání. Konference, která je licencovanou verzí světoznámých TED talků, se uskuteční v nadčasové budově ČSOB v Praze na Radlické. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, kultura::
 

Vybrat15.3.2023 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Veselá sobota odstartuje společný muzejní projekt

Pro letošní rok připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve spolupráci s Muzeem v přírodě Vysočina společný projekt zaměřený na propagaci loutkářství a tradiční lidové kultury. Jeho účelem je obohatit program pro návštěvníky a poutavou formou vzájemně představit svoji činnost na půdě spřátelené instituce. Již 25. března 2023 hostí Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi první akci nazvanou „Veselá sobota“. Celý text ::kultura::
 

Vybrat23.2.2023 - Praha [Muniga s.r.o.]
Rembrandt van Rijn v pojetí českého malíře Štefana Tótha & After Rembrandt

Česká republika se řadí mezi země, které se i ve světě mohou pochlubit významnými umělci v oblasti výtvarného umění. Ať už se jedná o Alfonse Muchu, Františka Kupku, Toyen nebo Jana Baucha českého malíře minulého století, který o umění řekl, že umění výtvarné roste je-nom ze solidního a velikého řemesla a z úmorné každodenní práce. Josef Čapek zase uvedl, že umění mluví za člověka, za národy, za lidstvo a italský sochař, malíř, architekt a básník šest-náctého století Michelangelo Buonarroti tvrdil, že cílem umění je dělat člověka šťastným. Umění a umělecká díla jsou všude okolo nás. Často neznáme cenu uměleckých děl na poli ekonomickém, důležité ale je, jak je vnímáme a jak na nás působí. Existuje i řada autorů mo-derní doby, kteří tiše ve svých ateliérech vytváří hodnotu, kterou buď objevíme v našem věku nebo bude objevena v budoucnosti. Často se o nich nehovoří a nepíše, přestože ve svém obo-ru dosahují velkých úspěchů. Jedním takovým ze současných výtvarníků mladší generace je i Štefan Tóth, jenž byl v roce 2014 osloven Jitkou Peričovou ke spolupráci na projektu „After Rembrandt (Podle Rembrandta)“, aby vytvořit zcela nový obraz inspirovaný dílem Učenec ve studovně významného malíře Rembrandta van Rijn ze sbírek Národní Galerie Praha. Jediný originální Rembrandtův obraz na území České republiky umělec kompozičně rozčlenil na ně-kolik polí. Některá z nich se stala pouze barevnými vertikálními liniemi a jiná připomínají kopii Rembrandtovy malby. Tyto části jsou namalovány tak, aby kopírovaly postupy starých mistrů. Propojují se tím dva různé způsoby malby na jedné ploše plátna. Symbolicky tak dochází k dialogu mezi historickým a současným výtvarným jazykem. Nyní je dílo českého výtvarníka v soukromé sbírce a znovu bylo představeno veřejnosti u příležitosti unikátní výstavy Rem-brandt: Portrét člověka, která se uskutečnila v pandemických letech v Národní galerii Praha – palác Kinských. Na tento první a opakovaně vystavovaný obraz navazuje číselná řada dalších tří pláten After Rembrandt No. 1 – No. 4. Nejnovější příspěvek z Tóthovy série After Rem-brandt No. 5 bude poprvé veřejnosti představen u příležitosti výstavy Intermediální školy prof. Milana Knížka pod názvem Umění už je nuda, jejímiž kurátory budou Hana Šauerová a Filip Kazda. Výstava se uskuteční v HYB4 Galerii – Kampus Hybernská, a to od 28. dubna do 26. května tohoto roku. Celý text ::kultura::
 

Vybrat11.2.2023 - [MOST ProTibet, o.p.s.]
Festival ProTibet - 22. ročník

Dvacátýdruhý ročník festivalu se bude konat na téma "Češi v Tibetu" a představí neobvyklé osudy našich lidí ve vzdálené zemi. Zároveň přinese informace z podzimního setkání zástupkyně J.S. dalajlámy a členů tibetského exilového parlamentu s českými politiky na půdě Senátu, kterého se naši zástupci zúčastnili. Projednávaly se témata, jak mohou Česko a EU přispět k řešení krize v Tibetu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat21.12.2022 - Praha [Fakulta humanitních studií UK]
Domácí násilí či kyberšikana - palčivá témata otevřel festival Divadla utlačovaných – DIVUFEST

Šest silných příběhů, které vidělo přes tři sta diváků. Festival DIVUFEST otevřel složitá témata, která rezonují napříč českou společností. Není proto divu, že vystoupení měla velký ohlas. Festival vtáhl do děje i diváky, kteří se zapojili do diskuzí či přímo do představení. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, kultura::
 

Vybrat15.11.2022 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Andělský advent v muzeu

Po dlouhých dvou letech, kdy předvánoční program probíhal v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi pouze online nebo z důvodu epidemických opatření neprobíhal vůbec, se mohou návštěvníci opět těšit na advent ve společnosti loutek s mikulášskou nadílkou přímo v muzeu, vánočním Andělem splněných přání, loutkovým divadelním představením s vánoční tematikou nebo večírkem pro seniory. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.11.2022 - Praha [Chaloupka v Prokopském údolí]
Polský Teatr Węgajty pozve diváky k tanci i na cestu Prokopským údolím

V Praze proběhne několik akcí polského divadla Teatr Węgajty, které dlouhodobě využívá principy venkovského a obřadního divadla v angažované tvorbě reflektující problémy současného světa. Bude možné navštívit jejich otevřený workshop Dances and Voices v rámci Noci divadel, poslechnout si huculské písně a přednášku o jejich koledních obchůzkách či zavítat na krajinnou performanci v Prokopském údolí, vytvořenou v rámci týdenní dílny se studenty DAMU a zájemci z řad divadelníků. Celý text ::kultura::
 
 

Vybrat19.10.2022 - Praha [Gospel Train, z.s.]
Gospelové soubory po celé ČR se již podesáté rozhodly společně pomoci nemocným dětem, unikátní technologií je podpoří i HAMU

Již podesáté se letos bude konat projekt, zvaný SMArt Gospel. Jde o čtyři benefiční koncerty ve prospěch dětí se spinální muskulární atrofií, které se konají v jeden den a jednu hodinu ve čtyřech různých městech, v Plzni, Praze, Brně a Ostravě a pořádají je místní gospelové sbory.
Konkrétně pak koncerty podporují konání tábora pro děti se spinální muskulární atrofií, který pro tyto děti pořádá Mgr. Markéta Vlčková pod hlavičkou spolku SMART-HELP, z.s. Děti s touhle vzácnou dědičnou chorobou, která je postupně připravuje o svalovou sílu, si i díky koncertům SMArt Gospel mohou vyzkoušet, jaké to je být na táboře, komunikovat s asistenty a zvládnout alespoň týden samostatně – bez rodičů.

Celý text ::kultura::
 

Vybrat6.10.2022 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Duchůplné muzeum láká do nitra Mordoru

V pátek 21. října 2022 pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi již deváté pokračování oblíbené halloweenské akce nazvané Duchůplné muzeum. Letošní ročník je inspirován příběhy J.R.R. Tolkiena, a tak se návštěvníci mohou těšit na hobity, elfy, skřety a další postavy z Tolkienova kouzelného světa, v jejichž společnosti se vydají do Mordoru, říše zla a temnoty. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.9.2022 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Hostem Noci literatury bude v Chrudimi Ivan Kraus

Ve středu 21. září 2022 od 18 hodin bude Chrudim již podeváté hostit Noc literatury. Na akci spolupořádané Městskou knihovnou Chrudim, Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi a kavárnou Mlsný pecivál přečte ukázky z českých překladů současné evropské prózy spisovatel a publicista Ivan Kraus. Celý text ::kultura::
 

Vybrat17.8.2022 - [Zdravá Bečva z.s.]
Bečva času 2022 Envirofest

Prodlužte si léto v krásném prostředí u štěrkového jezera v Hustopečích nad Bečvou🌊☀️ Festival Bečva času 2022 nabídne skvělý hudební program, ekologické přednášky a spoustu zážitků v přírodě. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16.8.2022 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Konec prázdnin bude letos opět Bez nití!

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá od 30. srpna do 1. září 2022 již 6. ročník multižánrového kulturního festivalu Bez nití | Odvázané léto na terasách. Vedle loutkových divadelních představení, koncertů alternativních hudebních skupin nebo workshopů láká letos návštěvníky i na Česko-ukrajinské odpoledne. Celý text ::kultura::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 113 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz