Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat27.10.2016 - Praha [Toulcův dvůr, z.s.]
Palmový olej - dobrý sluha nebo zlý pán?

Tak zní název konference, která proběhne ve čtvrtek 10. listopadu na Toulcově dvoře, a která vám poodhalí mnohá tajemství tohoto poslední dobou velmi diskutovaného oleje.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.10.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
V muzeu ožije duch doktora Fausta

V pátek 4. listopadu 2016 bude Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi opět hostit oblíbenou „halloweenskou“ akci nazvanou Duchůplné muzeum. Návštěvníkům nabídne možnost netradiční prohlídky budovy muzea i muzejní expozice v hororovém duchu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat25.10.2016 - PRAHA [Trash Made]
Letošní kolekci Trash Made inspiroval svět pod hladinou moře. Na Designbloku představí nové brože, náušnice i vizitkáře

Mořský svět se stal ústředním motivem letošní kolekce šperků a doplňků z vysloužilých elektrozařízení značky Trash Made. Ta se již posedmé zúčastní mezinárodní přehlídky designu a módy - Designblok 2016, která se letos uskuteční od 27. do 31. října v Praze. Expozice Trash Made návštěvníkům představí nejen nové brože z drátů nebo náušnice z LCD fólií, ale i čerstvou novinku - vizitkáře z hliníkových chladičů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.10.2016 - Praha [TEREZA, vzdělávací centrum]
Ven z lavic! Učme děti venku

Víte, že každé dítě stráví v průměru denně více než 4 hodiny před obrazovkou televize, mobilu nebo počítače? Myslíte si, že by se to mělo změnit? Program Les ve škole vzdělávacího centra TEREZA právě spustil novou kampaň na podporu vzdělávání dětí venku, v přírodě. Projekt se jmenuje Ven z lavic! Učme děti venku. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat24.10.2016 - PRAHA [Svaz tělesně postižených v České republice z. s.]
Informační servis pro seniory pokračuje

Svaz tělesně postižených v České republice z. s. pokračuje v realizaci projektu s názvem „Celoroční informační servis STP pro seniory“, který je spolufinancovaný ze státního rozpočtu České republiky, z prostředků Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat23.10.2016 - [Děti Země]
Smrtelně nebezpečná cesta do Drážďan

Přehled chyb a nezákonností při schvalování dálnice D8 přes České středohoří se třemi promarněnými uzlovými body (1995-6, 2011, 20015), kdy dálnice mohla vést v dlouhém tunelu mimo sesuvné území (Respektu, 23.10.2016). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.10.2016 - PRAHA [Festival Brikcius]
Benefiční koncert pro Lékaře bez hranic | Médecins Sans Frontières

Jste zváni na benefiční koncert VIOLONCELLOVÉ SUITY pro organizaci Lékaři bez hranic | Médecins Sans Frontières. Celý text ::kultura::
 

Vybrat20.10.2016 - Praha [Svoboda zvířat]
Závěr mezinárodního semináře v Poslanecké sněmovně: „Kožešinové farmy nelze uzpůsobit pro zvířata“

Na mezinárodním semináři v Poslanecké sněmovně se dnes sešli odborníci na problematiku tzv. kožešinových zvířat, aby české odborné veřejnosti předali zkušenosti ze svých zemí, které kožešinové farmy již zakázaly. Výsledek semináře je jednoznačný: kožešinová zvířata na farmách nelze domestikovat, a tudíž zde pro ně nelze ani vytvořit vhodné podmínky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.10.2016 - Praha [Svoboda zvířat]
Světové organizace na ochranu zvířat apelují na českou politickou reprezentaci, aby přijala zákon rušící kožešinové farmy

Předseda výboru pro životní prostředí Robin Böhnisch a předseda zemědělského výboru Jaroslav Faltýnek obdrželi otevřený dopis od Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance), mezinárodní koalice sdružující 39 organizací na ochranu zvířat, které zastupují miliony příznivců po celém světě. Podle ochránců zvířat by se Česká republika měla připojit k Evropě, pro kterou je důležité welfare zvířat, a přijmout navrhovanou změnu zákona, jež ukončí krutou praxi chovu kožešinových zvířat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.10.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
TZ Halloween v Karlínském Spektru

V neděli 30. října od 16 do 18.30 proběhne v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy oslava Halloweenu, během které budou moci všichni příchozí nalézt a osvobodit zatoulaná strašidélka. Celý text ::::
 

Vybrat18.10.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Den s techniky - ve znamení draka

V sobotu 22. října od 10.00 do 15.00 se opět otevřou dveře Stanice techniků DDM hl. m. Prahy široké veřejnosti. Říjnový Den s techniky se ponese ve znamení draka. Celý text ::::
 

Vybrat17.10.2016 - [Děti Země]
D8 je díra na peníze, politiky jsem marně varoval, cena teď bude astronomická, říká geolog Cajz

Videorozhovor na DTVT s geologem RNDr. Vladimírem Cajzem z GF AV ČR o selhání státu při přípravě dálnice D8 přes České středohoří, který je také podle Dětí Země hlavním viníkem (zejm. ŘSD ČR a MD a dále MŽP a Správa CHKO CS) obrovského sesuvu v červnu 2013, na jehož rizika dr. Cajz upozorňoval již od roku 1995 a Děti Země intenzivně v letech 1996-2005. Řešením mohl být tunel Kubačka délky 3,4 km - více tunelkubacka.ecn.cz. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.10.2016 - Brno [Brontosauři v Himálajích ]
Brontosauři v Himálajích – jediná česká neziskovka spolufinancovaná 14. Dalajlámou

Dalajláma přijíždí do české republiky příští měsíc a to je důležitá příležitost k připomenutí odkazu přátelství Václava Havla a Dalajlámy. Jejich první setkání vyslalo do světa silnou zprávu o lidských hodnotách i tom, za jakými hodnotami Češi stojí. Neziskovka Brontosauři v Himálajích chce přispívat k tomuto odkazu podporou vzdělávání v Malém Tibetu a co nejužším propojení Čechů a tamních obyvatel – „jsem přesvědčen, že je spoustu věcí, jak se můžeme vzájemně inspirovat“ říká předseda neziskovky Jiří Sázel. Celý text ::::
 

Vybrat14.10.2016 - Praha [Agentura Koniklec, o. p. s.]
Podzim v Geoparku Joachima Barranda

U příležitosti Týdne věd o Zemi pořádá Agentura Koniklec sérii akcí Podzim v Geoparku Joachima Barranda. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.10.2016 - Praha [Toulcův dvůr]
Děti se rozhodly podpořit zvířata z farmy Toulcova dvora

Letos se konal již 11. ročník dětské výtvarné soutěže Toulcova dvora, střediska ekologické výchovy v Praze s názvem „Pomáháme zvířatům“. Vidět výstavu a podpořit zvířata zakoupením obrázků můžete až do 21. listopadu v Obchodním centru Hostivař. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.10.2016 - Praha [ELEKTROWIN a.s.]
Ve Středočeském kraji se při jízdě do stanice Recyklace vybranlo přes 260 spotřebičů

Dvě stě šedesát pět vysloužilých elektrospotřebičů se podařilo vybrat od obyvatel Středočeského kraje od pondělí do středy tohoto týdne při akci s názvem Jízda do stanice Recyklace. Připravil ji Středočeský kraj ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.10.2016 - [Děti Země]
Analýza příčin sesuvu na dálnici D8 je tajná už pět měsíců

Ministerstvo má strach, že by analýza negativně působila na veřejnost Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12.10.2016 - Plzeň [Svoboda zvířat]
Praha přivítá světové odborníky na problematiku tzv. kožešinových zvířat

Ve čtvrtek 20. 10. 2016 se v Poslanecké sněmovně od 9:30 hodin uskuteční mezinárodní seminář k novele zákona na ochranu zvířat proti týrání, která navrhuje zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR. Akce probíhá pod záštitou hlavního předkladatele novely Robina Böhnische. Na semináři vystoupí odborníci na danou problematiku z řad politiků a vědců, jako je například celosvětově uznávaný odborník na etologii lišek pan profesor Stephen Harris. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.10.2016 - PRAHA [Hnutí Mácou]
Čtvrtníčkova kapela Buzerant a kapela Totems hrají pro vozíčkáře Mácu

Kapely Buzerant & a Totems podpoří samostatné žití kvadruplegika Marcela "Mácy" Dufka svou hudební produkcí dne 22. 10. 2016 od 18 hodin ve smíchovské hospodě u Prince Miroslava. Veškerý výdělek z akce půjde na výdeje spojené a asistencemi pro Mácu. Kromě bizarní hudební produkce vás čeká po koncertě tombola s řadou opravdu zajímavých cen. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11.10.2016 - PRAHA [Milli Janatková]
Milli Janatková s kůží na trhu HitHitu oživuje poutavý příběh v projektu „Mým kořenům“

Cílem projektu je vytvoření a publikování písní, obrazů, CD, knihy a veřejných akcí. Projekt je o naději, uzdravení, vůli chtít překročit obtížné životní výzvy. Myšlenkovým konceptem a cílem je možnost obnovení úcty a důvěry, vzájemného pochopení a propojování. Ráda bych přispěla k zamyšlení a debatě na téma hodnot v životě jednotlivce, a tím i společnosti. Celý text ::kultura::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1152 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz