Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Petice - aktuální petiční akce v ČR

Každý z nás má právo se obracet na orgány veřejné správy s peticemi v záležitostech, jež patří do působnosti těchto orgánů. Peticí se lze v zásadě domáhat čehokoliv, nesmí se jí však zasahovat do nezávislosti soudu a nesmí se jí vyzývat k porušování ústavy a zákonů. Ačkoli je právo petiční nedílnou součástí demokratického státního zřízení, není dobré jeho význam přeceňovat.

Petici je nejlépe využít jako podpůrný prostředek k jiným způsobům řešení daných problémů a vzhledem k času a energii, které sbírání podpisů pod petici vyžaduje, pečlivě zvážit, zda je v daném případě v silách toho, kdo petici zamýšlí, nasbírat tolik podpisů, aby petice měla určitou (politickou) váhu. Nelze však spoléhat na to, že by se daný problém vyřešil pouze peticí.

Nabízíme vám aktuální petice probíhající v ČR a výběrově i některé zahraniční petice, které pořádají především nevládní organizace.

Petice jsou rozděleny do 4 tématických oblastí:

  • Pokud se chcete k petici připojit, je nejlépe ji stáhnout z webu, vytisknout, vyplnit údaje o vás, podepsat a zaslat na adresu, která je uvedena na petici. Pokud se vám podaří sehnat další podpisy z vašeho okolí, organizátoři budou potěšeni.
    Některé petice probíhají pouze v elektronické podobě - pak stačí vyplnit formulář na internetu.

  • Chcete-li, abychom informovali na této stránce také o vaší petici, napište nám.

  • Chcete-li uspořádat vlastní petiční akci a nevíte jak na to, podívejte se na stránky Občanská společnost - návod k použití.

  • Econnect nabízí možnost vytvořit pro vaši petici internetovou stránku i s podpisovým formulářem. Jak taková petice a formulář bude vypadat, se můžete podívat zde; Mír pro Kavkaz je mír pro Evropu je konkrétní příklad zveřejněné petice.

Pro více informací nás, prosím, kontaktujte e-mailem či telefonicky (tel. 224 311 780).


skončené petiční akce

Životní prostředí

NEDEJME SE! - proti zrušení pořadu Nedej se!

Vyzýváme proto se vší naléhavostí vedení České televize, aby od plánovaného zrušení jediného investigativního pořadu v oblasti ochrany životního prostředí a od jeho eventuálního nahrazení „neutrálním“ dokumentem o přírodě upustilo a aby byl pořad naopak, s ohledem na jeho obecně prospěšný význam při obhajování veřejného zájmu, rozšířen.
 

Sociální oblast

Nenalezena žádná petice v této kategorii

Lidská práva

Nenalezena žádná petice v této kategorii

Kultura

Zachraňte kulturu 2013

My, níže podepsaní, protestujeme proti letošnímu drastickému zkrácení dotací, které Ministerstvo kultury přidělilo na projekty tzv. živé kultury (divadelní a taneční představení, výstavy výtvarného umění, koncerty, vydávání kulturních časopisů a mnohé další). Protestujeme proti dlouhodobému snižování těchto dotací. Tato katastrofální restrikce probíhá bez jakékoliv veřejné diskuse, bez relevantní argumentace, jako kdyby zánik živé kultury měl být v naší zemi samozřejmostí.
 

Petice za zachování hudebního klubu AION v Lomnici nad Popelkou

Vážená Rado Města Lomnice nad Popelkou, níže podepsaní občané žádají zachování činnosti hudebního klubu AION v Lomnici nad Popelkou. Jedná se o jediný klub od Hradce Králové po Jablonec n. Nisou, navíc jediné místo, kde si mohou zahrát například i začínající kapely. Klub má bohatou historii, vznikl jako jeden z prvních v ČR. Při hlasování časopisu Rock&Pop se dvakrát umístil na třetím místě hodnocení klubů z celé ČR z bezmála 200 klubů. Klub byl několikrát prezentován i ve veřejnoprávní televizi (například Noc s andělem, dokumenty o klubech, Retro...). Dále zde začínaly kapely jako například Divokej Bill, Chinaski (pracovali zde na desce 1. signální), Support Lesbiens... Myslíme si, že uzavření klubu by ochudilo kulturní nabídku v Lomnici a okolí, proto věříme, že rada města rozhodne o prodloužení smlouvy na další roky.
 

Otevřený dopis předsedovi vlády ČR Petru Nečasovi

Dne 7. září 2012 byl náhle odvolán ředitel Národního divadla Ondřej Černý, a to bez udání jakýchkoli konkrétních a relevantních důvodů. Na jeho místo byl dosazen ekonomický náměstek MKČR pan Martin Sankot. Osoba, která dle svých slov divadlo navštívila párkrát v životě a vůbec mu nerozumí. V této situaci jsme nuceni označit celou věc za precedens vztahu ministerstva kultury nejen k Národnímu divadlu, ale ke správě celého kulturního bohatství této země.
 

Občanský sektor

28. březen jako významný den České republiky

My, níže podepsaní, žádáme prostřednictvím této petice, aby Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR projednala a schválila zákon, který by stanovil datum 28. březen jako významný den České republiky.
Soubor ke stažení

skončené petiční akceStránky s peticemi ve světě:

* The Petiton Site.com
* Petition Online.com

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Zpravodajství Econnectu


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
nabízí: *zprávy *tiskové zprávy NNO *názory a komentáře *témata+kauzy
www.ecn.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz