Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat10.3.2020 - Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Skrytý život v památkách – výpravy za tajemstvím létajících savců mohou začít!

Zajímá vás, kdo kromě bájných bytostí obývá starobylá sídla, historické pevnosti a tajuplná podzemí? Rádi cestujete a hrajete si? Navštivte webové stránky České společnosti pro ochranu netopýrů napude.sousednetopyr.cz a vydejte se virtuálně i ve skutečnosti na pozoruhodná místa České republiky, kde žijí netopýři! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.3.2020 - [https://www.materioprague.cz/cz/]
TOWARDS NEW MATERIALITY

Cyklus vzdělávacích seminářů TOWARDS NEW MATERIALITY. Semináře se zaměřují na klíčová témata, které ovlivní budoucnost produktů i služeb: No More Waste, Bio-Solutions, Digital Craft a Sensory Experience. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.3.2020 - Březenec [Rys ostrovid z.ú.]
Kočka divoká osídlila Doupovské hory

Po nedávné zprávě ze Šumavy o počtu rysů, je tu další dobrá zpráva. Domněnky se mění v realitu, Kočka divoká trvale osídlila vojenský újezd Hradiště v Doupovských horách. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.3.2020 - [Děti Země]
Pomalá modernizace D1 je typický příklad neschopnosti státu

Děti Země se svými připomínkami uspěly ve čtyřiceti procentech. Děti Země se již více než dva roky neúčastní povolování modernizace dálnice D1 z Prahy do Brna, přesto se rezort dopravy, který od ledna 2014 patří hnutí ANO, stále demagogicky vymlouvá, že byly hlavní brzdou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.3.2020 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Mapování Etiopie úspěšně pokračuje s pomocí českých expertů i speciální mobilní aplikace

Jedním z významných projektů současné české rozvojové pomoci v Etiopii, které jsou financovány prostřednictvím České rozvojové agentury, je pětiletý projekt geovědního mapování. Jeho hlavním záměrem je přispět k zastavení degradace zemědělské půdy a pomoci její obnově a podpoře rozmanitosti přírody v duchu SDGs 15. Projekt zároveň prohlubuje dřívější aktivity ČRA, díky nimž se loni stala Etiopie jednou z prvních afrických zemí, jejíž celé území je hydrogeologicky zmapované. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat6.3.2020 - Praha [Česká krajina]
Obrovská vlna podpory. Veřejnost se zapojila do záchrany divokých koní

S obrovskou podporou veřejnosti se setkala výzva ochranářů k záchraně divokých koní v bývalém vojenském prostoru Milovice. Pro tu je důležité dokončení rezervace podle původních záměrů.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5.3.2020 - Dýšina [Ball Corporation]
Světová jednička ve výrobě nápojových plechovek získlala potvzrzení o udržitelné výrobě. Certifikace se týká i závodu v Dýšině u Plzně.

Společnost Ball Corporation dnes oznámila, že společně se všemi svými 23 závody ve střední a východní Evropě získala certifikaci Aluminium Stewardship Initiative (ASI), a to včetně závodu v Dýšině u Plzně. Ball je prvním výrobcem nápojových plechovek, který tuto certifikaci obdržel. Splňuje tak globální sociální, ekologické a hospodářsko-etické normy a kritéria, které byly inciativou ASI zavedeny. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.3.2020 - PRAHA [Asociace soukromého zemědělství ČR]
Asociace požaduje neprodlené otevření programu Podpora nákupu půdy z PGRLF

Již v říjnu loňského roku oslovila Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) ministra zemědělství Miroslava Tomana s dotazem, kdy bude otevřen jeden z nejvíce využívaných a nejefektivnějších programů administrovaný Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF) - Podpora nákupu půdy. I přes ubezpečení, že se tak stane v tomto roce a přesný termín bude zveřejněn s dostatečným předstihem, se však zatím stále nic neděje a žádné sdělení ohledně spuštění příjmu žádostí nebylo nikde zveřejněno. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.3.2020 - PRAHA [MŽP ČR]
Víte, jak na klima? Přihlaste svůj nápad do druhého ročníku soutěže Adapterra Awards

Druhý ročník soutěže Adapterra Awards právě odstartoval. Až do konce března mohou lidé na adapterraawards.cz přihlašovat inspirativní uskutečněná řešení, která pomáhají zvládat dopady klimatické krize. I letos odborná porota vybere ta nejlepší z nich v kategoriích volná krajina, zastavěné území, pracovní prostředí a náš domov. Kromě ceny sympatie, kterou získá projekt s největším počtem hlasů od veřejnosti, bude oceněno také nejlepší řešení z Prahy, která se nově připojila k partnerům soutěže. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.3.2020 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
4. dubna proběhne tradiční jarní úklid

Jaro pomalu nabírá na síle a je nejvyšší čas naplánovat velký jarní úklid, vyzývají organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko. Již nyní, měsíc před akcí, však naleznete v mapě na www.UklidmeCesko.cz/map přes 1 700 ikonek na místech, kde jsou úklidy naplánovány. Přidejte k nim tu svoji! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.3.2020 - [Děti Země]
Neexistence reálných kompenzací za jez u Děčína stále platí

Proti výstavbě plavebního jezu u Děčína je i saská vláda. Stanovisko hydrobiologa Jakuba Borovce z Biologického centra v Českých Budějovicích k vybraným čtyřem studiím, které se zabývají kompenzačními opatřeními za zničení bahnitých náplavů uvažovaným jezem u Děčína, nevyvrátilo vyjádření Správy Národního parku České Švýcarsko z listopadu 2018, podle kterého taková funkční opatření nelze v České republice nikde vytvořit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.3.2020 - Praha [Nadace OSF]
Open Data Expo potvrdilo: Data o klimatu musí být srozumitelná a přístupná, jen tak společnost změní své myšlení a chování

Veletrh otevřených dat Open Data Expo, který 5. rokem pořádala Nadace OSF, se letos věnoval tématu klimatické krize, životního prostředí a zelené ekonomiky. První blok představil iniciativy ze zahraničí, které využívají otevřená data o životním prostředí k prosazení legislativních opatření na jeho ochranu. Druhý blok pak přizval do diskuse české instituce, které data o klimatu využívají ve své praxi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.3.2020 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Podrobná příručka odhaluje krásy a taje domácích druhů jeřábů

Strnady – 3. března 2020 – V přírodě České republiky můžeme podle posledních poznatků najít 22 domácích druhů jeřábů. Zdaleka nejběžnějším a všeobecně známým druhem, se kterým se můžeme setkat prakticky na celém území od nížin až do subalpínského stupně, je jeřáb ptačí. V teplejších oblastech státu se roztroušeně vyskytuje lesnicky významný a snadno poznatelný jeřáb břek.
Kromě těchto druhů u nás však roste i řada dalších, zajímavých a vzácných jeřábů, z nichž mnohé jsou vázány pouze na jednu nebo několik málo lokalit. Třináct z nich se dokonce nikde jinde než v Česku nevyskytuje, takže jde o naše endemity, zasluhující nejvyšší ochrany. Všechny tyto druhy dopodrobna popisuje Metodická příručka k určování domácích druhů jeřábů, kterou vydal Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.3.2020 - PRAHA/VIMPERK [Hnutí DUHA]
Začíná platit nová zonace Národního parku Šumava, na řadě cenných míst se však stále smí kácet

Od 1. března vstupuje v platnost nová zonace největšího českého národního parku Šumava, stěžejní dokument pro ochranu přírody v tomto přírodně cenném území. Ta určí, kde bude v národním parku chráněna divoká příroda bez lesnických zásahů, nebo kde bude vymezen prostor pro udržitelný rozvoj obcí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.3.2020 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Izolací z ovčí vlny a osvětou v boji proti smogem znečištěnému Ulánbátaru

Během zimy dosahuje koncentrace škodlivých částic v ovzduší mongolského hlavního města ještě vyšších hodnot než v nejznečištěnějších metropolích typu Dillí nebo Pekingu. Nejhůře jsou na tom chudí obyvatelé jurtovišť, jejichž špatně izolovaná obydlí díky zbytečně velké spotřebě surového uhlí vypouští do ovzduší obrovské množství škodlivin. V rámci projektu podpořeném Českou rozvojovou agenturou se společnost Člověk v tísni snaží obyvatelům jurtovišť pomoci využitím izolace z ovčí vlny i rozsáhlou informační kampaní o možnostech energetické efektivnosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.2.2020 - PRAHA [MŽP ČR a ALKA Wildlife]
107 rysů - to je výsledek nejrozsáhlejšího monitoringu česko-bavorsko-rakouské rysí populace

Na rozloze 13 000 km2 žije 107 samostatných rysů. Přibližně třetinu z nich tvoří novopečené matky doprovázené koťaty. Výsledky této doposud nejpodrobnější a nejpřesnější studie právě zveřejnila mezinárodní skupina odborníků z projektu 3Lynx. Díky nim máme lepší představu o tom, jak se daří rysům na Šumavě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.2.2020 - Praha [Institut pro strukturální politiku ]
Hravě o vodě a klimatické změně – Bezedná inspirace pro učitele ZŠ

Rádi bychom Vás informovali o vzniku nového inovativního výukového materiálu Water Agent V003 a o navazujícím projektu Wat.Edu. Oba projekty se zaměřují na vzdělávání žáků základních škol, kdy průřezovým tématem je šetrné hospodaření s vodou v domácnostech, městě a krajině. Celý výukový materiál je koncipován v rámci zážitkové pedagogiky, proto se žáci nemusí učit různá data nazpaměť, ale osvojí si šetrný přístup k tomuto cennému zdroji skrz hry, kvízy či experimenty. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.2.2020 - PRAHA [Asociace soukromého zemědělství ČR]
Připravovaný plán péče o vlka ohrozí chovy ovcí a koz

Ministerstvo životního prostředí vypořádalo připomínky k návrhu Péče o vlka obecného. Bohužel při tom nerespektovalo zásadní požadavky zemědělců a myslivců, tzn. skupin, které budou činností vlka nejvíce postiženy. Naopak vlk má mít zaručenou absolutní ochranu na celém území. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.2.2020 - Liberec [ANERI]
Ochrana dýchacích cest proti virům a bakteriím

S hrozbou šíření koronaviru z Číny do celého světa mnohé zajímá, jak se dá proti této nákaze chránit. Mezi základní opatření patří zvýšená hygiena, používání desinfekčních prostředků, ohleduplnost vůči okolí a používání pomůcek na ochranu dýchacích cest. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.2.2020 - Rapotín [EFG Rapotín]
“Jsme rádi, že odpad z výroby tvarůžků ještě může být užitečný,”

“Jsme rádi, že odpad z výroby tvarůžků ještě může být užitečný,” říká Pavel Pospíšil ze společnosti A. W. Loštice, jediného výrobce Olomouckých tvarůžků na světě. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 812 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
5. 4. 00:22 [ČTK] - Ostrov Niue se oficiálně stal královstvím noční oblohy
5. 4. 00:10 [ČTK] - Mohly by být syntetické ryby v budoucnu lepším úlovkem?
4. 4. 00:45 [ČTK] - Škodlivá azobarviva by z vody a půdy mohly odstraňovat řasy
4. 4. 00:21 [ČTK] - Na valech pardubického zámku žije vzácný druh ploštice
3. 4. 12:52 [Ekolist] - V Brdech se objevil rys ostrovid. Zavítal sem zřejmě ze Šumavy

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz