Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Orientační běžci vysadili přes 17 tisíc stromů

21. 12. 2021 - Liberec [Econnect / Český svaz orientačních sportů]

Ačkoli covidová situace opět hromadným akcím v roce 2021 nepřála, orientační běžci se nevzdali a navzdory situaci v jarních a podzimních měsících vyrazili pomáhat do lesů. Zapojilo se více než 600 orienťáků v různých lokalitách napříč republikou. Většinou se akce zúčastnilo několik desítek běžců z jednoho klubu, který v daném lese pořádá tréninky nebo závody. Lesní brigády probíhaly ve státních, městských i soukromých lesích a náplň činností byla různorodá – úklid větví ze stromů pokácených v důsledku kůrovcové kalamity, sběr odpadků podél turistických tras, čištění zarůstajících pasek od náletových dřevin, ošlap stromků, likvidace starých oplocenek a samozřejmě také sázení stromků. Těch bylo vysázeno přes 17 tisíc, jednalo se převážně o duby, javory nebo smrčky. „A to ještě zdaleka nevíme o všech akcích, které orienťáci pro lesy dělají,” doplňuje Matěj Burda za Český svaz orientačních sportů.

„Je to naše poděkování majitelům a správcům lesa za to, že v jejich lesích můžeme po celý rok trénovat,“ popsala situaci Jana Bochenková, která se zúčastnila brigády u Dobříše. Zdeněk Brůna a jeho klub se vydali sázet stromky do Sklenařic: „Jsem moc rád, že se náš spolek touto akcí mohl připojit k akci Čist-O-les, kterou pořádá Český svaz orientačních sportů, aby ukázal, že orienťáci po lese nejen běhají, ale také mu dokážou pomáhat.“

Zmíněný Čist-O-les je unikátním projektem orientačních běžců, který se snaží pomoci udržet a zlepšit čistotu lesa a životního prostředí jakožto prostoru, ve kterém se orientační sporty odehrávají. Projekt navázal na spontánní aktivity jednotlivců, tréninkových skupin i celých oddílů orientačních běžců, kteří už řadu let sbírají odpadky v lesích, kde trénují nebo kde hodlají pořádat závody. Čist-O-lesu jde v první řadě o čistší přírodu, nezanedbatelný přínos je ale i ve zvýšení bezpečnosti závodníků a všech lidí pohybujících se volně terénem.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz