Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

ČSOP se stala partnerem velkolepého projektu na obnovu krajiny v Českém ráji

27. 7. 2021 - MLADÁ BOLESLAV [ČSOP Klenice]

ČSOP Klenice navázala spolupráci s rodinou Polívkových, která v Českém ráji plánuje na svých pozemcích sázet stromy, keře, aleje či budovat tůně a mokřady. Spolu s odborným garantem Radomírem Studeným se budeme snažit o co nejpřirozenější provedení.

Přírodní prvky vzniknou na čtyřech hektarech pozemků, které manželé koupili loni na podzim za účelem jejich navrácení přírodě. Jde především o intenzivně obhospodařované pole, ale i část zatravněné půdy vedoucí kolem říčky Klenice.

Právě kolem Klenice již na jaře manželé zasadili první stromy, dalších 75 stromů mají v plánu sázet na podzim po sklizení plodin na polích, kde končí pachtovní smlouva. Dále bude na řadě zatravnění a výsadba květnaté louky, sadu, tvorba tůní a mokřadů nebo protierozní opatření jako zasakovací pásy. Cílem je zlepšení vodního režimu krajiny, půdních vlastností, zvýšení biodiverzity a mít celkově pestřejší krajinu.

„Jsme rádi, že jsou mezi námi takoví lidé jako manželé Polívkovi, kteří neváhají své pozemky využívat přírodě blízkým způsobem. Těšíme se na úzkou spolupráci jak přímo v terénu, tak nad administrativními úkoly. Jejich snaha je obdivuhodná a za naší organizaci mohu říci, že jim chceme maximálně pomoci,“ řekla předsedkyně ČSOP Klenice Milada Vrbová.

O pomoc budou Polívkovi opravdu potřebovat. Nejde o dobrovolníky, kteří se mohou hlásit na podzimní práce, ale také o finanční prostředky. Levnou záležitostí nejsou jen stromy a keře, ale také osivo a stroje, jenž budou potřebovat. Manželé kvůli tomu již založili sbírku na serveru Hithit. Přispět tak může kdokoliv.

Již brzy se můžete těšit na reportáž s Polívkovými přímo z Libošovic.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz