Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Park Štěpánka mizí před očima. Co s ním bude dál?

14. 4. 2021 - Mladá Boleslav [Econnect / ČSOP Klenice]

Již dlouhodobě vnímáme neradostný stav našeho nejcennějšího parku Štěpánka, který v Mladé Boleslavi máme. Množí se dotazy na obnovu parku i od vás ze strany veřejnosti. Díky suchu a kůrovcové kalamitě přišel park Štěpánka od roku 2019 o více jak 1 200 stromů.

Město slibovalo na podzim v roce 2019 koncepci obnovy parku. Bohužel do dnešního dne jsme žádnou koncepci neviděli a jediné co se zde v roce 2019 zasadilo, bylo 41 vytržených různě pokroucených dubů z Chlumu. Stav Štěpánky je dlouhodobě špatný.

Kácením vzrostlých stromů se odhalily svahy, které jsou ohroženy erozí a nadměrným vysoušením. V některých místech (především okolo pyramidy a herních prvků) zeleň úplně chybí. Na naše dotazy o nové koncepci pan primátor neodpovídá a tak jsme zastupitelům města a vedení napsali otevřený dopis, ve kterém je žádáme o realizaci obnovy parku.

Na posledních zastupitelstvu během interpelacích vznesla zastupitelka paní Jana Krumpholcová dotaz, kdy město konečně představí projekt obnovy Štěpánky. Odpovědí bylo, že první vlaštovkou v obnově parku je výsadba cibulovin. To snad město ale nemyslí vážně? Za 1 200 vzrostlých stromů – cibuloviny? To je adekvátní náhrada zeleně?

Park Štěpánka, který slouží veřejnosti jako místo relaxace, klidu, sportovní aktivity je pro život v Mladé Boleslavi naprosto klíčový. Mělo by nám všem záležet, jak bude park vypadat za dalších deset, dvacet let. Už s ohledem na skutečnost, kolik úsilí stálo našim předkům park pro nás vybudovat, nemáme právo jej nechat další generaci v takovém stavu v jakým je dnes.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz