Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

I díky veřejné sbírce mohli dobrovolníci věnovat svých 9 600 hodin práce českým workcampům

7. 10. 2020 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]

„Od samého vypuknutí pandemie COVID-19 jsme měli od našich českých partnerů zpětnou vazbu, že budou pomoc dobrovolníků potřebovat v této kritické době více než kdykoli předtím. Byli jsme proto pevně rozhodnuti, že musíme udělat vše pro to, aby se nám podařilo workcampovou sezónu v Česku zachránit,“ říká Lenka Kadeřábková, ředitelka INEXu. Organizace proto v průběhu jara a léta realizovala na platformě Darujme.cz fundraisingovou kampaň na podporu svých aktivit, v rámci níž se podařilo vybrat celkem 176 174 Kč. „Moc si vážíme všech obdržených příspěvků. Je pro nás nesmírně silnou motivací vidět, kolika lidem z řad široké veřejnosti záleží na našich aktivitách a rozhodlo se nás takto podpořit,“ doplňuje Kadeřábková.

„Složení účastníků bylo letos bohužel národnostně a kulturně mnohem méně pestré, protože jsme v zájmu bezpečnosti rozhodli omezit naše dobrovolnictvo pouze na osoby žijící na území České republiky. Několik workcampů bohužel bylo též nutno zrušit z důvodu nedostatečného počtu účastníků nebo obav partnerů z hygienických požadavků. I tak se nám podařilo zorganizovat celkem 24 projektů, kterých se zúčastnilo 159 dobrovolníků a 41 vedoucích. Průběh české workcampové sezóny proto s přihlédnutím k tak přitěžujícím okolnostem považujeme za velice povedený,“ říká Zuzana Pitková, koordinátorka workcampů v ČR. Projekty se uskutečnily celkem v 9 krajích České republiky a jsou mezi nimi například renovace tvrze ve Veselí nad Úhlavou, pomoc ve středisku environmentálního vzdělávání SEVER v Horním Maršově nebo zemědělské práce na Svobodném statku na soutoku v Českých Kopistech.

Workcamp své tradiční podobě je 2 až 3 týdny trvající projekt, během něhož skupina dobrovolníků z celého světa společně pracuje na veřejně prospěšné iniciativě a tráví spolu svůj volný čas. Workcampy jsou především mezi mladými lidí oblíbeným způsobem, jak strávit letní prázdniny, neboť účast na projektu v sobě spojuje pomoc veřejně prospěšným iniciativám, poznání cizí země, seznámení se s lidmi jiných kultur a neformální vzdělávání. INEX obvykle zprostředkovává výjezd do zahraničí pro přibližně 450 českých dobrovolníků ročně. Ze zahraničí pak organizace každoročně hostuje přibližně 300 dobrovolníků na tuzemských projektech. Z důvodu pandemie COVID-19 a souvisejícího omezeného mezinárodního cestování musely být tyto aktivity pro letošní sezónu pozastaveny a organizace zaměřila své aktivity na lokální úroveň.

Fotografie k použití:
https://drive.google.com/drive/folders/1GrR3qxOiwo0Rv3rdgyq02kuj0fh1Em_G?usp=sharing


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz