Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Slováci založili ambiciózní projekt celosvětového charakteru. Běh na 1 kilometr na objevení vakcíny proti COVID-19

11. 5. 2020 - PRAHA [Econnect / Runningstars.org]

„Chceme urychlit vývoj vakcíny a přispět na dobrou věc. Víme, že ve vědě nonstop chybějí peníze a vědci potřebují každé euro či dolar. Pokud bychom vybrali alespoň 100 000 eur, tak mě osobně potěší, že jsme přiložili svojí ruku k dílu na vývoj vakcíny,“ sdělil zakladatel myšlenky Daniel Revúcky z Prahy. Pokud člověk přispěje i jen jedno euro, začnou se dít věci. I moře se skládá z kapek…

V čem spočívá trik? Podstatou je běh na jeden kilometr, případně na jednu míli. Stránka i kampaň je spuštěná souběžně v sedmi jazycích - v angličtině, slovenštině, češtině, němčině, francouzštině, italštině a španělštině a tím pádem zasáhne jazykově ¾ světové populace od Evropy přes Severní a Jižní Ameriku, Austrálii až po Indii. Další lokality plánujeme přidat později. Jsme si vědomí, že ne všichni, kteří uběhnou 1 kilometr skutečně darují jedno euro. To je čistě na rozhodnutí každého, věříme však, že kampaň #RunningCovid a #IamCovid2 bude rezonovat na internetu, i když jsou už lidé možná otrávení slovem Corona. Vakcína je podle odborníků v nedohlednu.

Proč jde o unikátní běh?

Doposud byly známé charitativní běhy jako je Avon pro rakovinu anebo Wings for Life a jiné, které podporovaly dobrou myšlenku, ale vždy šlo o masový běh na jednom konkrétním místě. Dnes, jak víme, je to nemožné a nové slovní spojení „Social distancing“ nás bude provázet ještě nějakou chvíli. Na maratony, kterých se zúčastňuje 50 000 lidí, můžeme nejbližší rok zapomenout, ale nikdo nezakázal individuální běhy v přírodě s rouškou či bez roušky (podle nařízení vlády v dané zemi), a tak jsme založili jako první na světě individuální charitativní běhy.

„Uběhl jsem jako amatér 11 maratonů, jsem rekreační běžec, ale mám stále nadváhu. Vím, že běh je zdraví absolutně pro každého a pokud bych přesvědčil pár lidí si to jen vyzkoušet, bych by to pro nás dvojitý úspěch. Během chceme poukázat i na jiné světové nemoci, jako je diabetes, skleróza, multiplex (onemocnění, na které podlehli oba moji rodiče), dále rakoviny, Parkinson, Alzheimer, široké spektrum nemocí, proto po COVID-19 chceme s nadací pokračovat dál. Během ukážeme světu, že tyto onemocnění jsou stále mezi námi a nějak je už akceptujeme. Budeme běhat spolu a zároveň o samotě” řekl spoluzakladatel Alexander Horváth.

Neziskovou organizaci (v přípravě zakládání nadace RunningStars) - sme založili s úmyslem pomáhat vědcům s jejich rozpočtem, který vždy závisí od darů a grantů. Vybrané peníze budeme rozdělovat dohodnutým klíčem všem relevantním a nejlepším vědeckým týmům v dané oblasti nebo problematice. Někdo půjde o domácího vědce, někdy to bude někomu z opačné polokoule. Vždy transparentně.

Když běháme pro něco, cítíme se dobře. Úspěch je viditelný hned po skončení. Naším posláním je běhat, dokud nevybereme potřebnou finanční částku. V týmu už máme lidi z Ameriky, Indonésie, Indie, Turecka, Číny, Německa, Španělska, Francie, Itálie a dokonce i z Keni. Projekt se šíří, kamarádi a jejich kamarádi nám posílají po uběhnutí 1 kilometru fotografii se symbolem „V“ jako vítězství, tak věříme, že naše kampaň bude mít úspěch. Pokud by měl replikátor šíření význam, potřebujeme zaujmout co nejvíc celebrit a instagramových influencerů, což je naše slabší místo. I proto vás oslovujeme s prosbou o součinnost a šíření dobré myšlenky. Věříme, že pokud se toho chytí alespoň jeden, ostatní ho budou následovat ať už na Slovensku či v zahraničí.

Sledovat nás můžete na webové stránce www.runningstars.org anebo na siciálních sítích IG: runningstarscharity, FB: runningstarsorg, Twitter: runningstarsO anebo nás oslovte e-mailem na welcome@runningstars.org

Sbírku organizujeme pomocí PayPal Donate a Patreon, kde každý dárce může přispět sumou od 1 eura.

DĚKUJEME ZA SDÍLENÍ. SPOLU BUDEME ŠÍŘIT DOBRO RYCHLEJI NEŽ SE ŠÍŘÍ COVID-19.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz