Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vznikl nový projekt na pomoc lidem s duševním onemocněním a jejich rodinám

29. 11. 2019 - PRAHA [Econnect / A DOMA, z. s. ]

Chtěli bychom Vám v krátkosti představit nově vzniklý projekt organizace A DOMA, z. s. s názvem Rodina jako základ péče o osoby s duševním onemocněním CZ.03.2.X/0.0/0.0/18_095/0011252, který vznikl na pomoc lidem s duševním onemocněním a jejich rodinám.
Projekt je určen pro ty z Vás, kteří odpoví na alespoň jednu z uvedených otázek „ano“.
• Trápí Vás nebo Vašeho blízkého duševní onemocnění a nevíte jak dál?
• Máte pocit, že nejste součástí plánování léčby pro Vás nebo Vašeho blízkého?
• Máte pocit, že ve Vaší rodině vlivem duševního onemocnění vznikají konflikty?
• Staráte se o duševně nemocného, ale nemáte dostatek informací a času pro sebe?
• Potřebujete jako rodina pomoc odborníků, ale nemáte na to peníze?
Jak vám pomůžeme?
Osobám s duševním onemocněním chceme pomoci zlepšit jejich samostatnost, mozkové a sociální aspekty ke zvýšení aktivity v běžném životě. To vše pomocí neurostimulačních cvičení, psychoterapie a nové technologie biofeedbacku. V rodině se zaměřujeme na posilnění zdravých funkcí rodiny. Pro rodiny máme různé minikurzy, které Vám poskytnou mnohé užitečné informace o diagnózách, jejich průběhu či efektivnější péči. Zaměříme se na zlepšení vztahů v rodině pomoci mediaci a poskytneme prostor k řešení problémů ve svépomocných skupinách či skupinové psychoterapie. Naši dobrovolníci se budou snažit Vám poskytnout časový prostor pro Vaše koníčky. Trváme na tom, aby naše poskytnutá pomoc byla dlouhodobá, proto je součástí pomoci i nácvik získaných informací, praktické instruktáže a upevňování znalostí. Pomoc Vám poskytnou profesionálové z různých oborů, kteří spolu s Vámi připraví ideální plán pomoci. Náš tým je multidisciplinární a sestává z rodinného průvodce, konzultanta pro odlehčení péče, psychoterapeuta, ergoterapeuta, sociálního pracovníka, fyzioterapeuta, lektora, trenéra paměti, mediátora a právníka. Úspěšnost aktivit bude pravidelně kontrolován a v případě potřeby upraven.
Projekt je určen lidem s duševním onemocněním od 18 let a jejich rodinám, kteří žijí v Praze. Do projektu se mohou zapojit například i mladí lidé s poruchami autismu, lidé s depresí či úzkostí nebo senioři s demencí. Projekt je určen nejen pro rodiny ale i pro partnery, kteří se o svého blízkého s duševním onemocněním starají.
Víme, že péče o duševně nemocné je drahá, my Vám proto veškeré aktivity poskytujeme ZDARMA. Navíc, jelikož si Vážíme Váš čas, pomoc bude poskytována v pohodlí Vašeho domova.
Nám skutečně záleží na tom, abyste na to nebyli sami.
V případě, že se to týká Vás nebo znáte někoho v okolí komu by naše služba mohla pomoci neváhejte se obrátit na číslo: +420 725 319 208 nebo na mail: rodinazakladpece@adoma-os.cz a my Vám poskytneme pomocnou ruku.
Projekt je spolufinancován prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz