Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Gruzii začíná mezinárodní BarCamp. Aktivistky a aktivisté se setkají, aby diskutovali o svých občanských kampaních, nezávislé žurnalistice a stavu klimatické nouze na mezinárodním BarCampu v Kutaisi, Gruzie

27. 9. 2019 - KUTAISI [NESEHNUTÍ a Abkhazintercont]

Dnes začíná v gruzínském městě Kutaisi třídenní mezinárodní BarCamp, na kterém se sejdou občanští aktivisté*tky z Gruzie, Arménie, Ázerbájdžánu společně s těmi z Ukrajiny, Podněstří a dalších zemí včetně Česka, aby sdíleli zkušenosti z vlastních kampaní a aktivistické práce. Tato otevřená konference je pořádána NESEHNUTÍm ve spolupráci s gruzínskou organizací Abkhazintercont. Krom občanských kampaní se událost zaměřuje také na nezávislou žurnalistiku a média, témata lidských práv, konfliktů a předsudků, ženských práv a v neposlední řadě na environmentální problémy.

BarCamp vytváří prostor pro zkušené i nově založené grassrootové občanské iniciativy z Jižního Kavkazu a Ukrajiny pracující na poli lidských práv a environmentálních problémů, aby se setkaly, sdílely a posílily spolupráci. Barcamp je forma otevřené konference potlačující rozdíl mezi přednášejícími a posluchačkami*či a každé*mu bude umožněno sdílet vlastní zkušenosti - ať už pozitivní či negativní. Barcamp organizuje NESEHNUTÍ, které podporuje občanské iniciativy na Jižním Kavkaze a v Ukrajině skrze program Cesty Iniciativy, spolu s gruzínskou partnerskou organizací AbkhazIntercont pracující na zlepšování sociálních podmínek vnitřně vysídlených osob (IDP) a podpoře jejich ekonomických projektů.

Jedním z témat letošního BarCampu je klimatická změna a environmentální problémy. „Občanská společnost hraje významnou roli v boji proti změnám klimatu a z nich vyplývajících problémů. Barcamp je příležitostí ke sdílení dobrých i špatných zkušeností z Jižního Kavkazu a Ukrajiny v této oblasti,“ říká Barbora Knížková z NESEHNUTÍ.

Očekáváme více než 90 aktivistek*ů a více než 20 lekcí, workshopů a diskuzí.

Mezi nimi jsou například:
Ani Khachatryan, členka arménské aktivistické iniciativy Armenian Environmental Front, která spoluorganizovala odpor proti otevření zlatého dolu na hoře Amulsar v Arménii, který se po roční blokádě rozrostl a podařilo se tak mobilizovat obrovské národní i mezinárodní protesty proti tomuto environmentálně závadnému projektu.
Irina Sopilniak, specialistka na digitální komunikaci z mezinárodní neziskové organizace 350.org pro region EECCA (Východní Evropa, Kavkaz a Střední Asie).
Orkhan Mammad, novinář z Ázerbájdžánu, spoluzakladatel jednoho z největších ázerbájdžánských projektů na sociálních sítích s názvem HamamTimes a žurnalista v Meydan TV.
Radek Kubala, aktivista globálního hnutí za klimatickou spravedlnosti, jeden ze zakladatelů českého grassrootového hnutí Limity jsme my, které pořádá Klimakempy a akce proti fosilnímu průmyslu v Česku.
Baia Pataria, významná gruzínská lidskoprávní právnička a občanská aktivistka za ženská práva. Založila Gruzínské ženské hnutí, neformální skupinu skládající se až ze 3000 žen, které se věnují různým advokačním aktivitám, kampaním a demonstracím.
Mariam Kvaratskhelia, LGBTQ aktivistka, která pracovala několik let pro gruzínskou organizaci Equality Movement převážně na dokumentování a reportování případů porušování lidských práv LGBT osob a na advokační činnosti na národní i mezinárodní úrovni. Organizovala první pochod za práva LGBTQ+ v Gruzii Tbilisi Pride 2019.

Více informací na: http://www.civicbarcamp.org


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz