Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Terénní pracovníci pomáhají v Sadské chránit veřejné zdraví

8. 10. 2019 - HRADEC KRÁLOVÉ [Econnect / Laxus z.ú.]

Terénní pracovníci organizace Laxus jezdí každý týden do města Sadská. Mezi jejich hlavní činnost patří práce s uživateli návykových látek. Taková práce obnáší především manipulaci s injekčními stříkačkami a starost o to, aby co nejmenší množství použitých jehel skočilo v ulicích města. To se letos překvapivě daří.

Fakt, že se letos organizaci Laxus daří držet ulice čistší, potvrzuje i Petr Vykydal, vedoucí Centra adiktologických služeb v Nymburce, který terénní činnost ve Sadské zajišťuje. “Za letošní rok máme návratnost použitých stříkaček 121%, což v této lokalitě považujeme za velký úspěch.” Pracovníci organizace spolupracují na sběru stříkaček s Městskou policií. “V uplynulém období jsme ve spolupráci s policií našli pouze dvě stříkačky na ulici. To potvrzuje, že se nám daří motivovat klienty k tomu, aby vraceli stříkačky přímo nám,” doplňuje Vykydal.

Když se stříkačka dostane terénnímu pracovníkovi, putuje nejprve do certifikované nádoby a poté do spalovny. Jedním z hlavních cílů organizace Laxus je snižovat výskyt přenosných chorob u všech obyvatel města. Jedním z nástrojů je sběr stříkaček přímo v ulicích, dalším je výměna čistých stříkaček za použité.

Terénní pracovníci dokážou pomoci i lidem, kteří užívají návykové látky jiným způsobem než injekčně. Může se jednat například o kouření THC nebo šňupání pervitinu. Lidé z organizace Laxus také spolupracují s rodinnými příslušníky nebo přáteli lidí, kteří užívají návykové látky. Veškeré služby jsou poskytovány zdarma a anonymně. V čase 9.00 - 17.00 se může kdokoli obrátit na terénní pracovníky na čísle +420 724 557 504 nebo se zastavit v Centru adiktologických služeb v Nymburce.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost v EU - návod k použití

http://obcan.ecn.cz/eu
Občanská společnost
Praktické informace jak využít občanská práva v Evropské unii Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz