Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Domácí hospic slaví koncertem Clarinet Factory

10. 10. 2019 - PRAHA [Econnect / Cesta domů, z.ú]

„Světový den hospiců připadá každý rok na druhou říjnovou sobotu, letos se bude po celém světě slavit již popatnácté. Cesta domů se do oslav zapojuje koncertem, který kromě pěkného zážitku připomene veřejnosti význam paliativního hnutí. Máme velkou radost, že pro nás zahrají Clarinet Factory, kteří svou hudbou můžou oslovit široké publikum,“ říká ředitelka Cesty domů Ruth Šormová.

Čtveřice klarinetistů, zvaná často do zahraničí, letos slaví 25 let od prvního společného vystoupení. „Nechystáme žádné vzpomínky. Koncert bude naprosto originální, plný novinek,“ předesílá kapelník Jindřich Pavliš. „Zahrajeme několik nových skladeb, instrumentálních i písňových, zasněných i drsnějších, které by se měly objevit na chystaném jarním albu. Kromě klarinetů, basklarinetu Petra Valáška a zpěvu Vojty Nýdla se do hry ve větší míře zapojí i unikátní kontrabasový klarinet. Pražskou premiéru bude mít i looper a nové elektronické efekty,“ upřesňuje Pavliš.

Cesta domů během večera představí novinky svého nakladatelství a oblíbený diář. Peníze získané prodejem vstupenek budou převedeny do veřejné sbírky vedené Cestou domů. „Těmito prostředky hradíme poskytování mobilní paliativní péče nad rozsah péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění a také vzdělávání a výzkum v paliativní péči v rámci komplexního paliativního centra v Praze,“ vysvětluje Ruth Šormová.

Vstupenky za 290 Kč jsou v předprodeji na webu www.lafabrika.cz a v pokladně divadla.

Akce ke Světovému dni hospicové a paliativní péče probíhají po celém světě. Jejich společným cílem je podpořit diskuzi o tom, jak péče o lidi na sklonku života funguje a jaké jsou její možnosti. Cesta domů dlouhodobě usiluje o zvýšení informovanosti české veřejnosti o hospicové a paliativní péči a upozorňuje na to, že kvalita péče o umírající je starostí každého z nás.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz