Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Plzeň pije kafe pro žížaly

12. 8. 2019 - PLZEŇ [Econnect / ENVIC]

Od dubna letošního roku se v Plzni pije kafe pro žízaly. Projekt, který s podporou města a Nadačního fondu Zelený poklad realizuje sdružení Envic, propojuje kavárny a zahradníky a ukazuje, jak vyžívat lógr při kompostování a pěstování. „V současnosti s námi spolupracuje deset kaváren,“ říká Alena Lehmannová, která projekt koordinuje. Kavárny jsou označeny samolepkou „Piju kafe pro žížaly“ a Plzeňané si z nich mohou odnášet lógr a využít ho na zahradě, nebo spolu s bioodpadem z kuchyně ho zkompostovat ve vermikompostérech. Právě vermikopostér (kompostér, ve kterém bioodpad zpracovávají žížaly) je ideálním řešením pro kompostování v bytě. „Vermikompostér můžete koupit hotový. Snadno si ho ale sami za pár korun vyrobíte například z plastových kbelíků nebo bedýnek,“ doplňuje Lehmannová. „Jak na to, radíme na našich kompostovacích workshopech. Na facebooku Piju kafe pro žížaly je také k dispozici podrobný videonávod,“ dodává.
Jednou ze zapojených kaváren je Schovaná kavárna ve Zbrojnické ulici. „Kávu pro naši kavárnu pečlivě vybíráme, a tak nám přišlo jako skvělý nápad využít ji opravdu beze zbytku,“ oceňuje projekt jeden z majitelů kavárny Michal Malina. Právě ve Schované kavárně probíhá nejbližší kompostovací workshop, a to ve čtvrtek 15. srpna od 17 hodin. Pro lógr si je možné dojít ale také například do Le Frenchie café, Kafé Smetanka, Caffé Diem nebo Vegebistra. Úplný seznam zapojených kaváren najdete na http://www.envic-sdruzeni.cz/zahrada-zahradniceni/piju-kafe-pro-zizaly/.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz