Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Poslední prázdninový večer Bez nití nabídne Perníkovou chaloupku i béčkové horory

22. 8. 2019 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]

Podvečerní program určený hlavně dětem bude od 17 hodin patřit moderní variaci na klasickou pohádku O Perníkové chaloupce v podání herců divadla Damúza. Další představení pro dětské diváky zahraje od 18 hodin herečka, loutkoherečka a performerka Anna Duchaňová vystupující pod pseudonymem Anička a letadýlko. Hra s názvem Kill Will odlehčeným způsobem pojednává o nejslavnějším dramatikovi všech dob, Williamu Shakespearovi. Tomu se totiž ztratilo pero a to se teď toulá světem a vypráví neuvěřitelné příběhy. Na představení naváže i tematický Workshop pro děti a jedno pero od 19 hodin.
Od 20 hodin je program posledního prázdninového večera Bez nití určen převážně pro dospělé a začíná pěkně zostra představením nazvaným Pičus není kretén. Groteska v podání Anny Duchaňové, Štěpánky Pencové a Martiny Krátké je nesentimentálně dojemným rozjímáním dvou postarších dam ve společnosti zahradního trpaslíka. Hlavní hrdinky, Maruška a Jaruška, obcují s minulostí, sklerózou i ďáblem a nakonec v kostnatých dlaních drží srdce diváků. Hudbu k tomuto oceňovanému představení slibujícímu notnou dávku absurdního humoru, vytvořil ve spolupráci s Annou Duchaňovou Michal Němec z kapely Jablkoň. Závěr večera pak od 21 hodin obstará projekce několika filmových béčkových hororů, v nichž v hlavních rolích vystupují loutky a různé animované příšery a příšerky.
Poslední akce letošního ročníku festivalu Bez nití/Odvázané pátky na terasách proběhne 31. srpna 2019 od 17 hodin. Vstupenky v ceně 100 Kč je možné zakoupit v předprodeji v recepci muzea nebo přímo na místě v den konání akce.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz