Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci ze světa propagují férový fotbal v Česku

4. 6. 2019 - PRAHA [Econnect / Fotbal pro rozvoj]

Pod taktovkou neziskového projektu Fotbal pro rozvoj se hraje fotbal trochu jinak než obvykle. Kromě bodů ze zápasu se do výsledné tabulky započítávají totiž také body za fair play, které si týmy vzájemně udělují v pozápasové diskuzi. Hraje se bez rozhodčích, na hru a pozápasavou diskuzi si hráči dohlíží sami. „Tento koncept s unikátními pravidly vnáší do zápasů vzdělávací rozměr,” vysvětluje koordinátorka Sonia Ennafaa. „Jednotlivá pravidla i fotbalové situace se snažíme s dětmi přenášet i mimo hřiště – do kontextu jejich běžných každodenních životů.”

Během následujícího měsíce se mohou děti zapojené do Fotbalu pro rozvoj těšit na zpestření a nový přístup díky dobrovolníkům z partnerských organizací Kickfair (Německo), Tiempo de juego (Kolumbie) a Football for Life (Kambodža). Například Richard Garay z Kolumbie sdílí své pocity z cesty do Česka takhle: „Fotbal mi vlastně úplně změnil život - a já to teď při své práci v organizaci Tiempo de juego beru jako příležitost měnit díky němu i životy ostatním. Také doufám, že se díky cestě do Česka dozvím něco o vaší kultuře a historii. Těším se, že budu moct sdílet své zkušenosti a to, co umím, s lidmi z druhého konce světa, a že se budeme všichni vzájemně učit a zlepšovat v tom, jak používat fotbal pro rozvoj.”

Na každém místě, kde se tour Fotbal pro rozvoj zastaví, budou několik dní probíhat praktické workshopy pro děti a mládež, diskuze o metodice fotbalu jako nástroje pro vzdělávání a rozvoj a vrcholem budou vždy fotbalové turnaje v duchu fair play. “Dny férového fotbalu”, jak se turnajové dny v regionech nazývají, jsou naplánovány takto: 16.6. v Ostravě, 18.6. v Olomouci, 22.6. v Praze, 24.6. v Ústí nad Labem, 29.6. na hradě Hartenberg v Karlovarském kraji a 4.7. v Plzni. „Moc rádi přitom uvítáme nové zájemce, kteří se chtějí na vlastní kůži přesvědčit, že fotbal není jenom o faulech, simulaci a korupci. A že se jeho prostřednictvím dají zlepšit komunikační a jiné dovednosti vhodné pro pracovní i běžný život. Přijďte se podívat a třeba se zapojíte se do Ligy férového fotbalu příště také. Pojďte s námi kopat za lepší svět!”, vyzývá koordinátorka projektu Sonia Ennafaa. „Aktuální informace a harmonogram akcí je uveřejněn na našem webu a Facebooku."

Projekt Fotbal pro rozvoj funguje zejména díky podpoře České rozvojové agentury, programu Erasmus+, UEFA Foundation for Children, FIFA Foundation a Magistrátu hl.m.Prahy. Dlouhodobým podporovatelem projektu je Tomáš Ujfaluši a letos ho poprvé podpoří i kapitán české fotbalové reprezentace Vladimír Darida.

TZ na webu: www.fotbal.je/novinky/148
Fotogalerie: www.fotbal.je/galerie#44


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz