Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nominujte největšího slídila za rok 2018 na cenu Big Brother Awards

14. 11. 2018 - PRAHA [Iuridicum Remedium / Econnect]

Již po čtrnácté bude udělovat nevládní organizací Iuridicum Remedium (IuRe) své ceny největším slídilům v pěti kategoriích. Anticeny v kategorii Dlouhodobý slídil, Firemní slídil, Úřední slídil a Výrok Velkého bratra pro ty, kteří se snažili slídit v našem soukromí, doplňuje jediná Snowdenova pozitivní cena.

V loňském roce si vysloužilo jednu z anticen například Ministerstvo průmyslu a obchodu za nečinnost při zrušení neústavní povinnosti plošného sledování metadat o elektronických komunikacích. Cenu pro Firemního slídila pak získala společnost Equabank za vyžadování souhlasu klientů s poskytnutím tzv. TelcoScore sestaveného z dat telefonních operátorů. Cenou jsme poukázali i na to, že vedle role této banky v případě TelcoScore existuje i sporné postupy operátorů, kteří na poskytování shromážděných dat klientů dále vydělávají. Dalšími výherci anticen byl třeba poslanec Jiří Běhounek nebo Úřad vlády. Pozitivní ocenění si pak odnesla mobilní aplikace Signal za ochranu
komunikačních dat.

Z nominací veřejnosti pak vybere vítěze odborná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, akademiků a novinářů. Slavnostní vyhlášení výsledků pak bude následovat v průběhu února. Ceny Big Brother Awards, nazvané podle postavy z románu George Orwella „1984“, byly poprvé udělovány ve Velké Británii v roce 1998. V České republice byly předávány poprvé 28. října 2005 v divadle Na zábradlí a od té doby pravidelně každý rok.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz