Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Podzimní škola pro ovocnáře čeká v Hostětíně

31. 7. 2017 - HOSTĚTÍN [Econnect/ZO ČSOP Veronica]

Jak můžete ještě lépe pečovat o svoje sady a ekologicky je chránit proti chorobám a škůdcům? Jak založit sad nový? To se dozvíte o víkendu 16.-17. září 2017 Hostětíně. Spolky Tradice Bílých Karpat a Centrum Veronica zde pořádají ovocnářský seminář a odbornou exkurzi do krajiny ovocných stromů, kterými jsou Bílé Karpaty poseté.

Byť je parné léto, zahrádkáři a ovocnáři se již těší na podzim a bohatou úrodu. Jak můžete ještě lépe pečovat o svoje sady a ekologicky je chránit proti chorobám a škůdcům? Jak založit sad nový? To se dozvíte o víkendu 16.-17. září 2017 Hostětíně. Spolky Tradice Bílých Karpat a Centrum Veronica zde pořádají ovocnářský seminář a odbornou exkurzi do krajiny ovocných stromů, kterými jsou Bílé Karpaty poseté.

Zájemci o ekologické sadaření se mohou zúčastnit odborného semináře, který vede Ing. Stanislav Boček, PhD. Dozví se o tom, jak pečovat o sad, jak a proč podporovat biodiverzitu, o metodách prevence výskytu chorob a škůdců i o ochraně proti houbovým chorobám. Nezbytnými souvisejícími tématy jsou výživa stromů a péče o půdu.

Další připravovanou akcí je exkurze do krajiny ovocných stromů, jejímž průvodcem bude „potulný sadař“, odborník a ovocnář Ing. Ondřej Dovala. Exkurze je určena především pro majitele sadů a pěstitele, kteří se chtějí seznámit se starými odrůdami, které dodnes v krajině nalézáme. Seznámit se, uvidět, ochutnat. Navštíví rozsáhlý starý sad, budou moci posoudit proběhlé zmlazovací zákroky na jednotlivých stromech. Dozví se o obhospodařování zdejší krajiny, o mapování a záchraně starých krajových odrůd ovoce, o významu extenzivních sadů.

Na podzim bude také připravena exkurze ke zpracovatelům ovoce. Můžete se těšit například na poznání ekologické moštárny v Hostětíně, výrobce biolád ve Starém Hrozenkově, výrobce tradičních povidel a sušeného ovoce v Komni či na výrobce ovocných nápojů nebo lihovin.

Informace o připravovaných akcích naleznete na www.hostetin.veronica.cz. Na všechny akce je nutno se přihlásit. Kontakt: jan.talas@veronica.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz