Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Autor nejlepší diplomové práce získá 10 000 korun

18. 11. 2016 - BRNO [Econnect/Lipka]

XIV. ročník Soutěže diplomových prací s tematikou životního prostředí v Jihomoravském kraji vyvrcholí na mezioborové konferenci v úterý 22. listopadu 2016. Soutěž tradičně vyhlašuje Lipka a Jihomoravský kraj. Vítězové převezmou ocenění, nejlepší práce budou prezentovat a o tématech diskutovat s odborníky z praxe, akademické sféry, zástupci firem i neziskových organizací. Mezioborovou konferencí vyvrcholí zcela výjimečná soutěž – 28 soutěžících bakalářských a diplomových prací spojuje pouze fakt, že se týkají životního prostředí a ekologie v Jihomoravském kraji. Konkrétní témata jsou rozdílná a sahají od zalučnění orné půdy v Bílých Karpatech přes průzkumy biodiverzity a argumenty proti vyhlášení chráněného území až k zapojení veřejnosti do sběru dat pro monitoring ochrany přírody či návrh řešení církevních brownfieldů. „Různá zajímavá a zpravidla velmi aktuální témata lákají k diskusi velmi různorodé publikum a tak při příležitosti vyhlášení soutěže vzniká prostor pro jedinečné mezioborové setkání studentů, zástupců neziskového sektoru, akademiků i lidí z praxe,“ vysvětluje koordinátor soutěže Jan Trávníček. V rámci konference budou vyhlášeni vítězové v bakalářské i diplomové kategorii a kromě finanční odměny 10 000 Kč a věcných cen se mohou studenti těšit také na dvě zvláštní ocenění, a to za Odbor životního prostředí JMK a Lipku. Nejlepší práce jejich autoři prezentují a otevřou tak prostor k diskusi o výsledcích a navázání kontaktů. Studenti na sebe mohou takto upozornit a otvírá se možnost spolupráce s firmami a lidmi z praxe. Na závěr čeká všechny účastníky raut z lokálních potravin. Soutěž diplomových prací s tematikou životního prostředí a ekologie se vztahem k Jihomoravskému kraji tradičně vyhlašuje Lipka a Jihomoravský kraj. Je určena absolventům bakalářského i magisterského stupně studia, kteří závěrečnou práci obhájili v daném akademickém roce. Všichni prochází hodnocením odborné komise složené z desítek hodnotitelů, které má za cíl vybrat a ocenit práce mimořádné a v daném oboru či kontextu výjimečné.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz