Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

O víkendu bude vrcholit Tříkrálová sbírka v Olomouci a okolních obcích

6. 1. 2016 - OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc]

Dvě skupinky Tří králů navštívily během středečního dopoledne významné olomoucké instituce. Jedna skupinka reprezentovala Charitu Olomouc a obcházela městské instituce - Magistrát města Olomouce, rektorát Univerzity Palackého v Olomouci, děkanát Cyrilometodějské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, odbor sociálních věcí Magistrátu města Olomouce, Kurie arcibiskupství a Konzervatoř Evangelické akademie v Olomouci. Skupinka Tří králů se letos skládala z Jiřího Borika (ředitel Hospice na Svatém Kopečku), Petra Prinze (vedoucí střediska Samaritán) a Maxmiliána Gottwalda (bratr – kapucín). Druhá pak byla vyslaná za Arcidiecézní Charitu Olomouc a obcházela především krajské instituce.

Nejvíce kolednických skupinek se bude v ulicích Olomouce a v okolních obcích pohybovat o víkendu 8. – 10. ledna. „Letošní rok zaznamenáváme nárůst kolednických skupinek. Zatím jsme jich vypravili 338, ale ještě to není vše. Vybrané dary budou využity při terénní paliativní péči (péče o umírající), na přímou pomoc (pro lidi v akutní krizi), na podporu rodin s dětmi ohrožených sociálním vyloučením a na rozvoj centra materiální pomoci,“ uvedla Terezie Táborská, koordinátorka sbírky za Charitu Olomouc.

V rámci Tříkrálové sbírky v Olomouci budou také probíhat dvě hudební vystoupení v obchodním centru Šantovka. První vystoupení proběhne ve čtvrtek 7. ledna od 15 hodin a účinkovat bude pěvecký kvartet. Druhé vystoupení žesťového kvartetu pak proběhne v neděli 10. ledna také od 15 hodin.

Zprávy o průběhu a výsledky koledování bude Charita průběžně uveřejňovat na webových stránkách: http://www.trikralovasbirka.cz/.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz