Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Olomoučané mohou potřetí prožít Noc venku

11. 11. 2015 - OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc]

Projekt Noci venku je inspirován obdobnou akcí, která probíhá v Anglii již několik let. Začaly s ní skupinky studentů, kterým nebyl lhostejný osud lidí bez domova. Cílem akce je seznámit veřejnost s problematikou bezdomovectví, umožnit jim poznat zážitkovou formou, jaké je to spát venku v chladné podzimní noci, a zároveň získat prostředky, které jsou použity na podporu potřebných. V roce 2012 jako první v republice proběhla akce v Ostravě, letos je zapojeno již 18 měst, v Olomouci bude Noc venku potřetí. Není náhodou, že se akce koná ve druhé polovině listopadu, kdy venkovní teploty značně klesají a začíná nejtěžší období pro ty, kteří žijí na ulici.

Vstupným na akci jsou potraviny (instantní polévky, konzervy, cukr, čaj a podobně) v hodnotě 50 Kč, které jsou symbolicky ukládány do popelnic, které zapůjčují Technické služby města Olomouce. Vybrané potraviny následně slouží v terénních programech a v nízkoprahovém denním centru, které provozuje Charita Olomouc v rámci střediska Samaritán pro lidi bez domova. Potraviny pomáhají klientům během náročného zimního období.

Letošní program bude zahájen vystoupením, které je již tradičně věnováno společné improvizaci skupiny O.Li.V.Y. a divadelního spolku Úlet, jehož herci mají s bezdomovectvím zkušenost. Následují koncerty Ghost of You a Kittchen.

Hlavní program bude zakončen promítáním „filmu na dobrou noc“, tentokrát to bude Nenasytná Tiffany.

Návštěvníci se dále mohou zapojit do výtvarné dílny, vyslechnout si přednášku o bezdomovectví nebo třeba napsat tematickou pohlednici těm, kteří jim na Noci venku chybí.

Gulášovou polévku a horký čaj bude, také již tradičně, vařit Armáda České republiky v polní kuchyni.

Nejodvážnější účastníci akce mohou přespat pod širým nebem a ráno obdrží certifikát.

Akce je nízkorozpočtová, organizaci zabezpečují bezplatně dobrovolníci, ostatní nezbytné výdaje jsou hrazeny z podpory Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Statutárního města Olomouce, sociální firmy SocioFactor a dalších dárců.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz