Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Muslimové v Praze vyjádřili solidaritu s Paříží

10. 1. 2015 - PRAHA [Econnect/Všeobecný svaz muslimských studentů a mládeže]

Dnes odpoledne demonstrovala v Praze muslimská komunita svou solidaritu s francouzským lidem a ostře odsoudila nedávný útok v Paříži. Děsivý čin odsoudili zástupci deseti muslimských organizací působících v České republice.

Akce, která se konala na Václavském náměstí, se zúčastnilo kolem padesáti osob. Solidaritu přišlo společně s muslimskou komunitou vyjádřit i mnoho českých občanů.

„Tento děsivý krvavý útok je odporným teroristickým činem a nelze jej za žádných okolností ospravedlnit, natož jej omlouvat náboženskými či kulturními důvody. Stejně tak jej nelze připisovat muslimské víře jako projev její údajné přirozené tendence,“ prohlásil Uday Zabadi za Všeobecný svaz muslimských studentů a mládeže. Mladý student dále zdůraznil důležitost soužití založeného na rovnosti, vzájemném respektu a solidaritě.

V projevech dalších muslimských organizací v ČR byla projevena soustrast s rodinami obětí a plná solidarita s francouzským lidem.

Čeští občané ocenili zorganizování této akce, jeden z nich poznamenal: „Rád jsem se účastnil dnešního shromáždění a děkuji všem organizátorům, je to velmi důležité.“ Na demonstraci vystoupili i představitelé českých organizací zabývající se lidskými právy. Zástupce iniciativy Ne našim jménem! – Za spravedlivý mír na Blízkém východě Zdeněk Jehlička zdůraznil, že kriminální čin jednotlivců, který se v Paříži odehrál, nesmí být důvodem k diskriminaci celé skupiny obyvatel jen na základě její náboženské, kulturní či rasové příslušnosti.

Akci organizoval Všeobecný svaz muslimských studentů a mládeže, Islámská nadace v Praze, Alfirdaus. Ústředí muslimských obcí v České republice, muslimské obce v Praze, Brně, Karlových Varech, Hradci Králové a Teplicích a Islámská nadace v Brně.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost v EU - návod k použití

http://obcan.ecn.cz/eu
Občanská společnost
Praktické informace jak využít občanská práva v Evropské unii Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz