Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Společnost přátelská rodině hledá nové členy

3. 2. 2014 - PRAHA [Econnect/Síť mateřských center]

Síť mateřských center o.s. vyhlašuje další ročník soutěže Společnost přátelská rodině na celorepublikové úrovni, v Královéhradeckém, Moravskoslezském, Olomouckém, Plzeňském a Ústeckém kraji a v Kraji Vysočina. Soutěž směřuje zejména k ocenění a šíření příkladů dobré praxe v oblasti slaďování rodinného a pracovního života, zavádění prorodinných opatření a rovných příležitostí pro ženy a muže.

Hlásit se mohou státní, nevládní i soukromé společnosti a organizace nejrůznějšího typu, kulturní a sportovní instituce, školy, nemocnice, výrobní podniky a firmy, média, obce, úřady a další. Organizace na celorepublikové úrovni se mohou přihlásit do 31. 3. 2014, krajské organizace do 31. 5. 2014. Přihláška, způsob a podmínky přihlašování, včetně kritérií a další informace o soutěži jsou k dispozici na stránce věnované projektu www.familyfriendly.cz.

Hodnocení přihlášených organizací proběhne od jara do srpna a v září zasedne porota. V dalších měsících pak budou slavnostně vyhlášeny výsledky, v říjnu v jednotlivých krajích a v listopadu na závěrečné konferenci k projektu budou předány certifikáty organizacím s celorepublikovým působením.

U příležitosti vyhlášení nového ročníku soutěže vychází nové číslo tradičního bulletinu Sítě MC „Půl na půl“, který představí firmy oceněné v minulém roce. Jeho obsahem je nejen anketa mezi firmami, ale také příběhy několika manažerek nadnárodních společností, které nastartování změn směrem k prorodinným opatřením ve své organizaci iniciovaly.

„S oceňováním organizací certifikátem Společnost přátelská rodině jsme začali před deseti lety, toužili jsme, aby se změnilo celospolečenské klima vůči rodinám s dětmi. Krůček po krůčku se to daří. V současné době se zaměřujeme především na zaměstnavatelské podmínky. Loňský ročník nám potvrdil, jak nesnadné bývá prosadit byť drobné úpravy a jak většinou záleží na ochotě, empatii i trpělivosti jednotlivců. O to víc nás těší, že takové osobnosti mezi námi žijí a že jejich příklady můžeme představovat,“ upozorňuje na nesnadné prosazování podmínek přátelských rodině prezidentka Sítě MC Rut Kolínská.

Společnost přátelská rodině
Projekt rozvíjí tradiční kampaň Sítě MC Společnost přátelská rodině vyhlášenou v 2004. Zaměřuje se na motivaci zaměstnavatelů k uplatňování rovných příležitostí a zavádění opatření pro slaďování rodinného a pracovního života jejich zaměstnanců. Důraz je kladen na rodinu v každé životní fázi, tzn. na všechny generace a jejich potřeby. Aktivity projektu směřují především k zaměstnavatelům – mapování, workshopy, publikace, oceňování certifikátem Společnost přátelská rodině.

Síť mateřských center o.s. vznikla v roce 2001. Posiluje občanský život komunity, hodnoty rodiny a mezigeneračních vztahů, úlohu rodičů, mateřskou a otcovskou roli ve společnosti, podporuje právní ochranu rodiny, mateřství a rovných příležitostí pro všechny, usiluje o zdravý život ve zdravém prostředí. Síť MC poskytuje svým členům podporu a metodické vedení, pomáhá vzniku nových MC, pořádá semináře a konference, spolupracuje se státními i nestátními organizacemi i se zahraničními subjekty podobného zaměření. V současné době sdružuje Síť MC téměř 300 členských MC.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz