Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Praze proběhne konference Podpora podnikání žen - cizinek

24. 1. 2014 - PRAHA [Econnect/Organizace pro pomoc uprchlíkům]

Nezaměstnanost je aktuální téma, které se týká statisíců lidí a dalších potencionálně nezaměstnaných. Cizinci pociťují nezaměstnanost ještě palčivěji, protože při vstupu na trh práce musí řešit mnoho bariér. Jednou z možností, jak sladit rodinný a pracovní život, uplatnit se i přes jazykový handicap, možné předsudky či administrativní překážky zaměstnavatelů, je začít podnikat.

Organizace pro pomoc uprchlíkům pořádá v Praze konferenci Podpora podnikání žen – cizinek, která bude za účasti odborníků analyzovat, jaká je podpora žen (cizinek) – podnikatelek ze strany státu, jaké legislativní podmínky platí, kde jsou mezery v systému, které komplikují podnikatelkám život a jaká jsou možná řešení.

Projektová koordinátorka z Organizace pro pomoc uprchlíkům Džana Nindžar Popovič říká: „Jsme rádi, že se nám do panelové diskuse podařilo zajistit opravdu zajímavé hosty. Vystoupí například vedoucí oddělení zaměstnanosti z ÚP Brno, Helena Vlková nebo zakladatelka občanských poraden v České republice a ředitelka P3, Petra Francová. Panelové diskuse se vedle podmínek v České republice zaměří i na podmínky pro podnikání v zahraničí.“

Konference navazuje na projekt „Začátek ve svém“, který OPU realizovala v minulých letech. Do projektu se zapojilo 80 žen ze třetích zemí (mimo EU a EHS). Dlouhodobě nezaměstnané, cizinky, cizinky starší 50-ti let nebo na mateřské dovolené se účastnily vzdělávacího kurzu na podporu zahájení a rozvoje samostatně výdělečné činnosti s využitím dalších inovativních metod.

Na konferenci budou představeny jak úspěšné podnikatelské plány, tak časosběrný dokument o začínajících podnikatelkách- cizinkách a publikace pro začínající podnikatelky.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz