Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Na start Českého běhu žen v Ostravě se postaví závodnice, která má sotva jeden rok

13. 5. 2013 - OSTRAVA [Econnect]

Ostrava se 1. června stane městem českého ženského běhu. Vůbec poprvé se v zemi uskuteční speciální závod zaměřený na ženy všech věkových a výkonnostních kategorií. Registrovat se mohou už teď, část vybraného startovného půjde na dobročinné účely. Český běh žen je první akcí ve městě, která se hlásí ke kandidatuře Ostravy na titul Evropské město sportu 2014.

Zřejmě nejmladší závodnicí vůbec prvního Českého běhu žen bude roční Barborka. Ačkoli nebude potřebovat běžecké boty, protože 300 metrů dlouhou trať absolvuje v kočárku, dostane vlastní startovní číslo. „Kariéru začíná brzy, ale kdo ví, třeba Barborce budeme jednou všichni fandit na olympiádě,“ usmívá se legendární atletka Jarmila Kratochvílová, která je patronkou Českého běhu žen.

Na unikátní závod se mohou amatérské i profesionální běžkyně registrovat od 1. května on-line na webových a facebookových stránkách akce, kde najdou všechny důležité informace a také návod, jak hradit startovné. Část vybraných peněz pomůže tam, kde finance chybějí. „Ještě zvažujeme, jestli peníze dáme na péči o ženy v tísni, nebo jestli vybereme nějaký projekt, který pomáhá sportovat handicapovaným dětem. Rozhodneme se v nejbližších dnech,“ říká Martin Kubík, manažer nákupního a zábavního centra Forum Nová Karolina, ve kterém má závod svou základnu. „Naše společnost navýší startovné za týmové běhy na dvojnásobek,“ dodává Kubík.

Běžkyně si dopřejí ojedinělý zážitek, udělají něco pro své zdraví, přispějí na dobrou věc a ty nejlepší se ještě mohou těšit na originální trofeje – sošky žen, které samy o sobě dokazují, že Český běh žen je určený všem dámám. „S designéry a výtvarníky z Fakulty umění Ostravské univerzity a ze skláren ve Valašském Meziříčí spolupracujeme už poněkolikáté. Atletický svět doslova uchvátili medailemi, které vytvořili pro ostravský šampionát evropských atletů do 23 let, který jsme pořádali před dvěma lety. Oslovili jsme je proto znovu, jejich tvorba má hodnotu i vtip,“ vysvětluje předseda Organizačního výboru Oldřich Zvolánek.

Český běh žen je zároveň první veřejná sportovní akce, která se oficiálně hlásí k podpoře projektu kandidatury města Ostravy na Evropské město sportu pro rok 2014. „Český běh žen inspiruje lidi k pohybu a je to přesně taková akce, kterými by krajská metropole měla žít. Doufám, že nejen ostravské ženy nám pomohou, aby město dokázalo, že mu titul patří,“ dodává náměstek primátora Martin Štěpánek.

Kromě hlavního závodu připravili organizátoři také soutěž pro školy o 15 tisíc korun na sportovní aktivity. Vyhraje mateřská, základní či střední škola nebo univerzita, která na start přivede nejvíce účastnic. Mohou to být žákyně, kantorky, ale i další zaměstnankyně nebo příznivkyně školy. Podmínkou je absolvování 2,5 kilometru dlouhé trati. Dárky ale dostanou všechny účastnice a bavit se budou i diváci. Krev na startu rozproudí DJ, hrát bude kapela L.A. Sunday a děti budou soutěžit například v atletických disciplínách. Chybět nebude malování na obličej, skákadla, dětská autíčka, nafukovací florbal a také autogramiáda hokejistů HC Vítkovice.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz