Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Navštivte výstavu výtvarných děl a výrobků lidí se zdravotním postižením

11. 3. 2013 - PRAHA [Econnect|/Dílny tvořivosti]

Základem výstavy jsou zarámované kresby, olejové malby nebo koláže. A jaká témata si tvůrci zvolili? Zátiší (Váza s květinami, Ovoce v míse), krajiny (Západ slunce, Sopka, Honzova podzimní procházka), zvířecí motivy (Vážka, Komár, Koník) nechybí ani abstraktní kompozice (Moje nálada, Já jako růžový keř) a portréty (Tvář, Moje kamarádka Klára).

Výtvarná díla doplňují výrobky z textilu, papíru, šperky nebo drobné dekorace - např. nápadité rámečky, ručně pletené šály, originální hodiny z gramofonových desek, pestrá škála přání a notýsků, ozdobné polštáře a textilní tašky s aplikacemi či koženkové brože. Každý z těchto výrobků má svůj příběh. Jsou za ním hodiny trpělivé práce a soustředění našich klientů, kteří se tak učí novým pracovním dovednostem a návykům.

Výstava je prodejní – obrazy i výrobky si návštěvníci mohou zakoupit. Vstup na výstavu je zdarma. Prostory bohužel nejsou zcela bezbariérové.

Výrobky a výtvarná díla klientů Dílen tvořivosti vznikly v rámci projektu Na cestě do práce podpořeného Nadací OKD a Nadací České spořitelny. Projekt Na cestě do práce nabízí lidem po poškození a poranění mozku a lidem s různou kombinací postižení ucelenou podporu při získávání pracovních a sociálních dovedností potřebných pro získání a udržení si uplatnění na trhu práce. Podpora je poskytována prostřednictvím a) sociálně terapeutické dílny, b) přechodného zaměstnání v rámci tréninkového pracoviště, c) pracovního poradenství.

Dílny tvořivosti již od roku 2003 pomáhají lidem se zdravotním postižením pracovat a žít kvalitní život. Jejich činnost zahrnuje široké spektrum sociálních služeb, které organizace poskytuje zejména lidem s mentálním, tělesným i kombinovaným postižením. Od roku 2005 rozvíjejí specializovaný program Návraty, který se věnuje lidem po poškození a  poranění mozku. Hlavními principy práce o. s. Dílny tvořivosti je důraz na vlastní aktivitu klientů, víra v jejich schopnosti a respekt k jejich potřebám.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz