Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

TV Botswana ukazuje tváře chudoby v Česku

8. 11. 2012 - PRAHA [Econnect/Educon]

Fiktivní dokumentární spot Adama Olhy a Filipa Remundy obrací stereotypy v zobrazování nedostatku a zaměřuje se na životní úroveň ve "vyspělé zemi". Klip natočený v rámci EK projektu "Média pro Rozvojové cíle tisíciletí" ve spolupráci s kampaní Česko proti chudobě měl premiéru na zakončovacím ceremoniálu 16. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a měl u diváků velký ohlas.

Klimatické podmínky, politické zřízení a socio-ekonomická situace. Záběry na chudé a trpící, hluboce lidský příběh a závěr "tohle u nás nemáme", který portrétovanou zemi zařadí do množiny vyspělých nebo dospívajících, severních či jižních. Režisér Adam Olha a autor námětu Filip Remunda použili při popisu životní úrovně v České republice stejný metr. Jeho výsledkem jsou pro africký štáb znepokojivá zjištění o životě českých seniorů.

"Chtěli jsme videem o zážitcích afrických novinářů otevřít debatu, v níž přestaneme některé problémy soustavně vystrkovat za dveře v domnění, že nejsou naše. Připustit si, že při hodnocení životní úrovně v zemích dělených na bohatý sever a chudý jih je nutné vnímat reálnou situaci všech skupin společnosti, a nejen ekonomické ukazatele, které jsou často chlácholivé. V pomáhání jiným pak budeme nejen pokornější, ale také efektivnější," říká Dagmar Trkalová z občanského sdružení Educon, které je jedním z koordinátorů kampaně Česko proti chudobě.

Video uvedené v rámci závěrečného večera Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava se setkalo s živým ohlasem diváků. Kromě Adama Olhy (režie) a Filipa Remundy (námět) se na natáčení podíleli střihač Matouš Outrata a kameraman Jakub Halousek. Klip vznikl ve spolupráci se studentkami z Gymnázia Tanvald a je k dispozici k volnému šíření.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz