Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Divadelníci a mentálně postižení společně tvoří v Neratově

11. 8. 2011 - PRAHA [Econnect/Jiné jeviště]

Jedinečná a v českém prostředí nepříliš častá spolupráce profesionálních umělců s mentálně postiženými přinesla výsledek! V sobotu 13.8. 2011 se v rámci Neratovských poutních slavností odehraje představení, kde budou účinkovat právě mentálně postižení lidé.

Představení vzniklo z tvůrčích dílen, které si pro klienty místního chráněného bydlení nachystali v uplynulých čtrnácti dnech umělci ze skupiny “Jiné jeviště“ – studenti DAMU, FAMU a Pražské konzervatoře.

Námětem pro performance je pohnutá historie Neratova, pověsti a vyprávění starousedlíků. Divákům nabídne dvě dějství. V 15 hod vyjde průvod s loutkami v nadživotní velikosti, které návštěvníky provedou po celé vesnici a osobitě přiblíží její historii. Od 21:30 se pak před místním kostelem odehraje magická hra světel a stínů. Vstup na akci je zdarma.

Umělci strávili v Neratově 14 dní, během kterých připravili pro klienty workshopy, kde si společně vyzkoušeli výrobu loutek, kostýmů a scény, ale také hlasová, pohybová a improvizační cvičení.

„Nejcennější je pro mě bezprostřední spolupráce celého tým, tím myslím samozřejmě i klientů sdružení. Práce ve společenství lidí, kteří ví proč jsou spolu, je opravdová a inspirující. A to nás baví,“ říká student herectví Jan Čtvrtník, iniciátor projektu.

Jiné jeviště

je neformální skupina studentů DAMU, FAMU a Pražské konzervatoře. Vznikla v roce 2011. Naším záměrem je rozvíjet v ČR dosud nepříliš častou spolupráci umělců s lidmi s handicapem na profesionální úrovni. Projekt „Divadlo má (s)mysl“ v Neratově je naším prvním počinem a jeho realizace má napomoci otevření nového studijního oboru na DAMU - Divadelní tvorba ve specifické skupině.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz