Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolníci rozšíří obzory dětem z tábora Lipanka

26. 6. 2006 - PRAHA [INEX / Econnect]

Pět zahraničních dobrovolníků se v rámci dobrovolnického projektu v prvních dvou červencových týdnech zúčastní dětského tábora Lipanka, organizovaného pražským Centrem integrace dětí a mládeže. Pražské děti se tak v městečku Lipová – Lázně nesetkají pouze s nádhernou přírodou a bohatým programem her, ale i s pěti mladými studenty z Austrálie, Ruska, Polska, Švýcarska a Koreje, kteří se budou starat o hladký průběh tábora.

Dobrovolníci se s dětmi prostřednictvím písní a her podělí o tradice a zvyky svých zemí. Jejich svěřenci se tak nenásilnou formou dozvědí o způsobu života za našimi hranicemi a naučí se toleranci.

Dobrovolníci naopak využijí svého pobytu v České republice k poznání naší kultury a historie. "Svůj volný čas budou trávit výlety po okolí, nevynechají návštěvu blízkých Priessnitzových lázní či výstup na Praděd. Zbyde jim však dostatek času i na poznání druhých a určitě si z naší země odvezou více než jen pár českých slovíček a suvenýrů," uvádějí pořadatelé.

INEX – sdružení dobrovolných aktivit, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která se dobrovolnictvím zabývá již od roku 1991. INEX – SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na krátkodobé i dlouhodobé projekty u nás a stejně tak umožňuje českým dobrovolníkům vyjet za dobrovolnictvím do zahraničí. Cílem projektů v České republice je podpora rozvoje venkova, pomoc místním komunitám, řešení ekologických problémů nebo pomoc při rekonstrukci historických objektů.

Centrum integrace dětí a mládeže je humanitární občanské sdružení, které pomáhá od roku 1990 vytvářet lepší podmínky integrace pro zdravotně a sociálně znevýhodněné děti a mládež – zejména pro atopiky, psoriatiky, ekzematiky a děti s s výukovými problémy. Jeho činnost je rozsáhlá a bohatá : poradenská, terapeutická, osvětová, vzdělávací, klubová s volnočasovými aktivitami, soutěžemi a tradičními akcemi. Zahrnuje také pořádání ozdravných pobytů a integrovaných táborů, vedení odborných praxí studentů a absolventů, práci s dobrovolníky a nezaměstnanými.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz