Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Přes internet se můžete poradit ohledně menšin i zaměstnanosti

12. 5. 2006 - OLOMOUC [InternetPoradna / Infoposel]

-InternetPoradna.cz-
-InternetPoradna.cz-
Hned dvě nové oblasti otevřela bezplatná internetová poradna v posledních dnech. První, zaměřená na menšiny a cizince, byla spuštěna v dubnu. Oblast Zaměstnanost se otevírá nyní a zaměřuje se na pracovní uplatnění lidí s postižením. "Jsme zvědaví, na co se tazatelé budou ptát. V zaměstnanosti počítáme s otázkami na možnosti rozšiřování kvalifikace, získávání zaměstnání a jsme připraveni také na dotazy od zaměstnavatelů," uvedla koordinátorka projektu Ivana Herzogová.

Oblast Menšiny a cizinci je realizovaná ve spolupráci s řadou organizací, které se věnují péči o cílové skupiny. Většina ze sedmi dotazů je zaměřena na získávání občanství, některé se věnují problematice romů a rasismu.

"Hlavním cílem projektu je nabídnout návštěvníkovi přehled v dané oblasti včetně zákonů a nasměrovat jej na konkrétní organizaci, která mu pomůže," říká Herzogová.

Do Zaměstnanosti se zapojilo zatím deset agentur podporovaného zaměstnávání z celé republiky, které poskytují služby postiženým i jejich zaměstnavatelům. Jejich cílem je pomoci klientům najít vhodnou práci, aby se mohli seberealizovat a uplatnit ve společnosti. Pro zaměstnavatele je výhodná zvláště podpora agentury při výběru vhodného člověka a při jeho zaškolování.

V rámci projektu InternetPoradna.cz pracují dvě osoby se zdravotním znevýhodněním. Nyní realizuje pilotní projekt zaměřený na práci z domova pro stejnou cílovou skupinu. Oblast zaměřená na zaměstnanost tyto dvě aktivity logicky propojuje.

"Zatím školíme naše uživatele v práci na počítači. Podle výzkumu realizovaného mezi firmami jsme zjistili, že velké procento má o zaměstnávání lidí s postižením zájem," uvedla Jana Čuková, koordinátorka projektu Teleworking pro Olomouc. Projekt je také zaměřen na informování firem o výhodách a druzích finanční výpomoci od státu, pokud se rozhodnou někoho takto znevýhodněného zaměstnat.

InternetPoradna.cz zprostředkovává odpovědi již od roku 2001. Do nynější doby bylo zodpovězeno více než devět a půl tisíce dotazů a na stránkách se můžete získat informace z deseti sociálních oblastí. Informace ohledně projektu teleworking najdete na adrese http://tw.internetporadna.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz