Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat8.8.2013 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Jak se žije a pracuje ženám 45+ v ČR. Výsledky průzkumu ppm factum research

Ženy ve věku 45+ jsou připraveny pečovat o své blízké a skloubit svůj rodinný život s plným pracovním úvazkem, ale uvítaly by k tomu větší možnost využití zejména flexibilní pracovní doby a práce z domova. Nejméně spokojené se svou schopností slaďovat práci a povinnosti péče jsou ty, které pečují o děti a rodiče zároveň (tzv. sendvičová generace). Celá polovina žen ve věku 45-65 let, pečujících i nepečujících, vnímá svůj věk jako překážku při hledání práce. To jsou hlavní zjištění průzkumu, který pro Gender Studies zpracoval ppm factum research. Celý text ::gender::
 

Vybrat18.6.2013 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Mezinárodní den rovnosti žen a mužů 2013

V letošním roce proběhne již osmý ročník Dne rovnosti žen a mužů. Poprvé byl vyhlášen 19. června 2006 jako mediální a informační podpora rovných příležitostí žen a mužů. Celý text ::gender::
 

Vybrat16.4.2013 - PRAHA [Sdružení pro integraci a migraci a Člověk v tísni]
Co všechno byste měli vědět o své uklízečce (a nechcete se zeptat)

„Já jsem původně učitelka v mateřské školce. Nejsem uklízečka, mám řádné vzdělání. Ale když jsem přišla do Čech, tak jsem nejdříve sháněla práci. Dělala jsem v kuchyni restaurace...Časem jsem začala s úklidem po rodinách. Zařídila jsem si živnostenské oprávnění a myslela si, že jsem svobodnější. Není to ale tak jednoduché, jak jsem si představovala…,“ vypráví jednatřicetiletá Nina z Ukrajiny. Nina nechala doma na Ukrajině malou dceru, o kterou se nyní starají její příbuzní. Podobných příběhů se ovšem v našich domácnostech odehrává mnohem více. Dočíst se o nich můžete například na webu www.pracovnicevdomacnosti.cz. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat15.4.2013 - PRAHA [Partners Czech, o.p.s.]
Studentská fotosoutěž Czech MDGs Photo

Partners Czech, o.p.s., ve spolupráci s Informačním centrem OSN v Praze a společností FotoŠkoda vyhlašuje fotografickou soutěž pro studentky a studenty SŠ a 2. stupně ZŠ, kteří se zajímají o dění ve světě. Tématem soutěže jsou Rozvojové cíle tisíciletí, program OSN na snížení chudoby ve světě. Fotografie na téma libovolného z Rozvojových cílů lze zasílat do 9. května 2013 e-mailem na mdg15@partnersczech.cz. Hlavními cenami v soutěži jsou fotografický kurz, poukázky na fotoslužby a roční předplatné časopisu FotoVideo. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva::
 

Vybrat25.1.2013 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Attavena, o.p.s.]
Kdo v dnešní době podniká a současně přitom vyniká?

Obecně prospěšná společnost Attavena přichází s projektem „Podnikám a vynikám“ pro ženy s dětmi, které podnikají nebo chtějí podnikat. Začátek vzdělávacího kurzu je v únoru 2013 v Českých Budějovicích a bude pokračovat až do listopadu 2014 a to i ve Středočeském, Plzeňském kraji a v kraji Vysočina. Celý text ::gender::
 

Vybrat4.12.2012 - PRAHA [Soukromá nadace Unruhe]
Pozvánka na tiskovou konferenci: Hledáme sociální inovace v České republice!

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci rakouské soukromé nadace Unruhe (Neklid), která vyhlašuje soutěž SozialMarie 2013. V rámci soutěže nadace každoročně uděluje inovačním sociálním projektům z osmi zemí (Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Německo, Česká republika, Polsko, Chorvatsko a Slovinsko) 15 cen v celkové hodnotě 42 000 euro. Letos SozialMarie rozšířila svou výzvu na celou Českou republiku. Do 5. 2. 2013 se mohou nápadité a kreativní sociální projekty soutěže zúčastnit. Táňa Fischerová, jedna z nejvšestrannějších osobností veřejného života v České republice, převzala záštitu nad jedním z vítězných projektů. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat26.11.2012 - PRAHA [Liga otevřených mužů, o.s.]
Projekt Ligy otevřených mužů, o. s. "Táta na plný úvazek"

Projekt Ligy otevřených mužů, o. s. "Táta na plný úvazek" se snaží ovlivnit zaběhané stereotypy v péči o děti, prosadit aktivní otcovství a posílit prestiž a kompetence mužů v roli primárních pečovatelů o děti. Celý text ::sociální oblast, gender, občanský sektor::
 

Vybrat14.11.2012 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Neplacená práce a nedoceněná péče znevýhodňuje ženy (nejen) v důchodovém systému

Neplacená práce, zahrnující práci v domácnosti, práce v souvislosti s péčí o dítě, o stárnoucí rodiče, je ve společnosti, která je orientována na peněžně ohodnocený výkon, výrazně nedoceněna. To má dalekosáhlé dopady především na ženy, které ji ve většině vykonávají. Jsou nuceny povinnostem péče a jiné neplacené práce přizpůsobovat a omezovat životní dráhu, zaměstnání atd. V důsledku toho jsou ekonomicky oslabeny, mj. i v rámci současných penzijních reforem. Celý text ::gender::
 

Vybrat19.10.2012 - KRNOV [reintegra]
Umíte vést děti ke kulturnímu povědomí, toleranci a vzájemnému respektování?

Krnovská nezisková organizace Reintegra připravila pro pedagogické pracovníky tréninkový kurz s názvem Rasová diskriminace ve školní a mimoškolní výuce. Tréninkový kurz je určen pracovníkům škol a školských zařízení, pracovníkům organizací působících v oblasti vzdělávání dětí a mládeže a lidem, kteří pracují s dětmi v rámci volného času a zájmového vzdělávání. Celý text ::gender::
 

Vybrat5.10.2012 - PRAHA [Skandinávský dům, o. s.]
Festival Dny Severu 2012

Ani letošní podzim rozhodně nebude fádní! Skandinávský dům připravuje již třetí ročník oblíbeného festivalu Dny Severu, který bude letos probíhat v druhé polovině října na v ústřední pobočce Městské knihovny, v kině Evald, v Komunitním centru Kampa a v Českém centru Praha. Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat5.10.2012 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Kampaň k platové diskriminaci

Celý text ::gender::
 

Vybrat20.8.2012 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s., Zoo Praha]
Den otců v Zoo Praha 19. 8. 2012

Obecně prospěšná společnost Gender Studies  se letos již šestým rokem podílela na oslavách Dne otců v Zoo Praha. Cílem bylo ukázat, že přírodou není dané, že o potomky se starají výhradně samice, respektive ženy. Několik druhů zvířat, u nichž se o mláďata stará samec, může být inspirací pro muže k aktivnímu otcovství. Celý text ::gender::
 

Vybrat16.8.2012 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s., Zoo Praha]
Den otců v Zoo Praha 19. 8. 2012 - pozvánka

Obecně prospěšná společnost Gender Studies se letos již šestým rokem podílí na oslavách Dne otců v Zoo Praha. Cílem je inspirovat otce k většímu zapojení do péče o děti a ukázat, že starost o potomky není výlučnou povinností žen. Letos tento svátek oslavíme 19. srpna - v tento den totiž slaví své 25. narozeniny samec kasuára přilbového jménem Kašík – zasloužilý otec, který pečuje o nevylíhnutá vejce, po celých 50 dní na nich sedí a stará se poté o svého vylíhlého potomka. Celý text ::gender::
 

Vybrat31.7.2012 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Age management v českých firmách stále v plenkách

Celý text ::gender::
 

Vybrat31.7.2012 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Pozvánka: Mezinárodní konference „Rovnost žen a mužů na pracovišti“

ALBA Graduate Business School při American College of Greece pořádá 13. září 2012 v Aténách mezinárodní konferenci „Rovnost žen a mužů na pracovišti – Učte se od nejlepších.“ O své postřehy a názory na prosazování genderové rovnosti na pracovišti se podělí významní řečníci/ice a uznávané osobnosti z akademického prostředí, podniků a evropských institucí. Představí se výsledky výzkumu o stavu rovnosti žen a mužů v Evropě i ve světě, ve druhé části pak představí své zkušenosti s metodami na podporu rovnosti žen a mužů experti/ky z řad HR manažerů/ek a budou o nich s účastníky diskutovat. Celý text ::gender::
 

Vybrat18.6.2012 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Mezinárodní den rovnosti žen a mužů 2012

Celý text ::gender::
 

Vybrat12.6.2012 - PRAHA [Portus Praha, o.s.]
Dobroty s příběhem

V sobotu 9. 6. 2012 od 10 hodin podepisovali Simona Stašová, Jaroslav Svěcený a Iveta Fabešová dobročinnou kuchařku Dobroty s příběhem, jejíž obsah tvoří oblíbené recepty od více než šedesáti známých českých osobností. Výtěžek z prodeje kuchařky je věnován na konto benefiční kampaně Akce cihla. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, kultura, internet::
 
 

Vybrat2.6.2012 - PRAHA [Portus Praha, o. s.]
Dobroty s příběhem - autogramiáda „dobročinné kuchařky“

V Praze, 16. května 2012 Občanské sdružení Portus Praha pokřtilo společně s Romanem Vaňkem, Jitkou Ježkovou a Janou Bernáškovou u stánku AKCE CIHLA dobročinnou kuchařku „Dobroty s příběhem“. Ochránce gastronomické kultury a šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk převzal nad nevšední knihou patronství. Peníze utržené z prodeje kuchařky budou použity na stavbu potravinářské dílny v Davli, kde naleznou práci lidé s handicapem. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat22.5.2012 - PRAHA [Gender Studies, o.p.s.]
Tělo v rukou společnosti-reprodukční práva žen a mužů

Celý text ::gender::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 29 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz