Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat4.4.2016 - PRAHA [Slovak Czech Women´s Fund]
Úspěšné ukončení projektu

Slovensko český ženský fond informuje o úspěšném ukončení projektu, který byl podpořen Nadací rozvoje občanské společnosti. Celý text ::gender::
 

Vybrat30.3.2016 - PRAHA [Gender Studies]
Girls Day 2016

Historicky čtvrtý kariérní den pro dívky v České republice, tzv. Girls Day, proběhne ve čtvrtek 28. dubna 2016 v Praze a v Brně. Cílem akce je povzbudit zájem dívek o technické obory. Nedostatek žen v technických profesích a studijních oborech je dlouhodobým problémem, firmy je těžko shánějí a přicházejí tak o jejich potenciál. Ženám uniká příležitost uplatnění a seberealizace v těchto prestižních a pro společnost stále důležitějších oborech.  Dívky ze středních škol se letos podívají například na ČVUT nebo do firem Avast, Microsoft, MSD, Průmstav, Red Hat, Ricardo, T-Mobile či Vodafone. Girls Day probíhá ve stejnou dobu v mnoha zemích po celém světě, např. v Rakousku, Německu a USA, dohromady se ho účastní stovky tisíc dívek.

Celý text ::gender::
 

Vybrat21.3.2016 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha, z.s.]
Prodavačky volno o státních svátcích chtějí, ukazuje výzkum

Zatímco ve sněmovně se o možnosti zakázat prodej v supermarketech ve dnech státních svátků stále diskutuje, podle čerstvého výzkumu by to samotné prodavačky uvítaly. Ženy pracující v obchodních řetězcích by stejně jako všichni ostatní zaměstnanci chtěly trávit svátky se svými rodinami či blízkými bez tlaku, že volné dny budou muset následně „napracovat“. Vyplývá to z aktuálního výzkumu Multikulturního centra Praha. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat1.3.2016 - PRAHA [INEX - SDA]
Nové vize projektu Fotbalu pro rozvoj

Víkendové setkání partnerských organizací, české organizace INEX - SDA, se švýcarskou organizací Sport - the Brige přineslo nový koncept tohoto projektu. V budoucnu by totiž měla současná kampaň nabrat nové podoby, kdy se jednotlivé regiony a organizace zapojí do celoroční ligy. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat23.2.2016 - PRAHA [NKC - gender a věda]
Kniha Hledání dynamické rovnováhy, tři generace výzkumnic na VŠCHT Praha pokřtěna

V galerii Národní technické knihovny v Praze Dejvicích byla slavnostně představena a pokřtěna kniha autorek Hany Víznerové a Blanky Nyklové z Národního kontaktního centra gender a věda Sociologického ústavu AV ČR. Celý text ::gender::
 

Vybrat3.2.2016 - PRAHA [NKC - gender a věda]
Křest knihy Hledání dynamické rovnováhy: tři generace výzkumnic na VŠCHT Praha

Národní kontaktní centrum – gender a věda SOÚ AV ČR společně s VŠCHT Praha vás srdečně zvou na křest knihy Hany Víznerové a Blanky Nyklové Hledání dynamické rovnováhy: tři generace výzkumnic na VŠCHT Praha. Kniha obsahující dvacet rozhovorů s vědkyněmi a pedagožkami z VŠCHT Praha představuje pracovní a životní dráhy tří generací výzkumnic působících v různých vědních oborech a disciplínách. Výpovědi ukazují, jak rozmanité mohou být profesní dráhy žen ve vědě, a také na to, jak významně se do individuálních kariér promítají společenské, politické i institucionální okolnosti. Celý text ::gender::
 

Vybrat26.11.2015 - PRAHA [CARE ČR]
70 let měníme životy – CARE slaví kulaté jubileum

Pobočky organizace CARE po celém světě si připomínají svou bohatou historii a upozorňují na humanitární výzvy dneška. Celý text ::gender::
 

Vybrat16.11.2015 - PRAHA [Gender Studies]
Rovná práva žen nejvíce podporuje Česká spořitelna

Soutěž Firma roku zná své vítěze. Třetí místo získal T-mobile, druhé RWE a prvenství připadlo společnosti Česká spořitelna. Celý text ::gender::
 

Vybrat5.11.2015 - Praha [CARE Česká republika]
Nová studie: Ženy tvoří 50 % zemědělců v rozvojových zemích, ale vlastní jen 15 % půdy

Pokud nebudeme nerovnosti v potravinovém systému řešit současně s klimatickými změnami, hrozí hlad stovkám milionů lidí na světě, převážně ženám a dětem, upozorňuje humanitární organizace CARE. Celý text ::gender, životní prostředí::
 

Vybrat4.11.2015 - PRAHA [http://www.genderaveda.cz/files/tiskova-zprava-vystava-zeny-v-nasi-vede.pdf]
V zapomnění: ženy v naší vědě

Od 2. listopadu do 15. listopadu 2015 bude v oknech areálu AV ČR do Husovy ulice v Husově ulici k vidění výstava V zapomnění: ženy v naší vědě. Jak název napovídá, výstava se věnuje vybraným ženským osobnostem našich vědeckých a vysokoškolských institucí dávné i nedávné minulosti. Cílem výstavy je zaplnit prostor, který je ve veřejném obraze vědy často opomíjen a spojován převážně s muži. Celý text ::gender::
 

Vybrat9.10.2015 - PRAHA [CARE ČR]
U příležitosti Mezinárodního dne dívek upozorňuje CARE na nebezpečí dětských sňatků

U příležitosti Mezinárodního dne dívek, který připadá na 11. října, upozorňuje CARE, organizace pro humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci, na svou novou studii o nucených dětských sňatcích. 39 000 dívek je každý den donuceno ke sňatku – CARE žádá ukončení dětských sňatků do roku 2030. Celý text ::gender::
 

Vybrat20.9.2015 - PRAHA [NKC - gender a věda]
Český stát mě přechýlil

V rámci celoevropské Noci vědců a vědkyň (European Researchers' Night) se Národní kontaktní centrum Sociologického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i., připojí diskusním večerem o přechylování ženského příjmení. Celý text ::gender::
 

Vybrat31.7.2015 - PRAHA [Activa]
Díky ženám ve vedení mohou firmy více vydělat. Zavedení kvót ale naráží u expertů i manažerů

Firmy s vyšším podílem žen v rozhodovacích pozicích mívají podle odborníků vyšší zisky a lepší hodnocení na burze. Ženy tak firmě vydělávají více peněz, samy však přitom mají na stejné pozici plat o 22 procent nižší než muž. A když česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO) chtěla prosadit směrnici o čtyřicetiprocentním podílu žen v dozorčích radách, narazila. I vláda nápad zamítla. Ekonomičtí experti i vedení českých firem blahodárnost dostatečné přítomnosti žen v kancelářích připouštějí. Zdůrazňují i lepší atmosféru na pracovišti. Celý text ::gender::
 

Vybrat17.7.2015 - PRAHA [NKC - gender a věda]
Česká věda selhává ve využití potenciálu kvalifikovaných žen

Česká republika patří v současnosti z hlediska prosazování rovných příležitostí žen a mužů ve vědě k nejhorším státům Evropy. Zatímco počet výzkumníků/nic v ČR se dlouhodobě zvyšuje a zvyšuje se také zastoupení žen ve studiu i mezi jeho absolventy/kami, celkové zastoupení žen mezi výzkumníky/cemi se za poslední desetiletí nijak nezměnilo. Vyplývá to z Monitorovací zprávy o postavení žen v české vědě za rok 2013, kterou právě vydalo Národní kontaktní centrum – gender a věda Sociologického ústavu Akademii věd ČR, v.v.i. Celý text ::gender::
 

Vybrat20.6.2015 - PRAHA [http://kongreszen.cz/kongres-zen-2015/]
Kongres žen 2015: Ženy a média

20. června 2015 se bude konat kongres žen na téma: “ Ženy a media“ v Národním domě na Vinohradech, Náměstí Míru (Praha). Celý text ::gender::
 

Vybrat19.6.2015 - PRAHA [Gender Studies]
Rozdíly v odměňování nejvíce dopadají na vzdělané matky

Kariéru žen v Česku ovlivňuje nejvíce mateřství a také to, že jim je automaticky přiřazována role výlučné pečovatelky. Navíc platí, že čím vzdělanější ženy jsou a na čím prestižnější místa aspirují, tím se prohlubují rozdíly v odměňování i přístupu k těmto pozicím. Potvrzuje to aktuální analýza společnosti Gender Studies. Celý text ::gender::
 

Vybrat9.6.2015 - PRAHA [Gender Studies]
Rozdíly v odměňování nejvíce dopadají na vzdělané matky

Kariéru žen v Česku ovlivňuje nejvíce mateřství a také to, že jim je automaticky přiřazována role výlučné pečovatelky. Navíc platí, že čím vzdělanější ženy jsou a na čím prestižnější místa aspirují, tím se prohlubují rozdíly v odměňování i přístupu k těmto pozicím. Potvrzuje to aktuální analýza společnosti Gender Studies. Celý text ::gender::
 

Vybrat26.5.2015 - PRAHA [NKC - ženy a věda]
Konference Gendering Science: Women and Men Producing Knowledge

Ve dnech 4. – 6. června 2015 se v pražském Karolinu uskuteční mezinárodní konference „Gendering Science: Women and Men Producing Knowledge“. Cílem letošního ročníku této bienální konference je upozornit na cestu žen k rovným příležitostem ve vzdělání v různém kulturním prostředí, kterou ušly od druhé poloviny 19. století až do současnosti. Celý text ::gender::
 

Vybrat18.5.2015 - PRAHA [Kongres žen]
Měsíc žen v médiích

Kongres žen startuje svou mediální kampaň a vyhlašuje „Měsíc žen v médiích“. Jejím cílem je vyvolat veřejnou diskusi o postavení žen v českém mediálním prostoru. Kampaň vyvrcholí 20. června 2015 v Národním domě na Vinohradech, kde v rámci druhého ročníku Kongresu žen vystoupí nejen zástupkyně a zástupci médií z České republiky, Evropy a Spojených států. Celý text ::gender::
 

Vybrat12.5.2015 - PRAHA [Národní kontaktní centrum - ženy a věda]
Seminář "Talentky sedm let poté" aneb jak jsou na tom české vědkyně

Jaké mají vědkyně v ČR podmínky pro budování vědecké kariéry a jakým způsobem se v ČR zachází s ženskými talenty ve vědě? V rámci pravidelného cyklu jarních seminářů Sociologického ústavu AV ČR představí Marta Vohlídalová projekt Talentky sedm let poté, který v dlouhodobé perspektivě sledoval pracovní a životní dráhy mladých vědkyň. Seminář se uskuteční 21. 5. 2015 od 14:00 v Akademickém konferenčním centru Husova 4a, Praha 1. Celý text ::gender::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 29 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz