Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat9. 4. 2013 - Romové si svůj den připomněli i v Olomouci

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Na pondělí 8. dubna 2013 připravila Charita Olomouc ve spolupráci se Společenstvím Romů na Moravě akce připomínající Mezinárodní den Romů. Na olomoucké Horní náměstí, do Café a Baru Mezi Světy i Jazz Tibet Clubu zavítaly čtyři stovky zájemců na různé koncerty či vystoupení připomínající rozmanitost romské kultury. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15. 3. 2013 - Nastupovat! Svezte se narozeninovou tramvají Ratolesti Brno

BRNO [Econnect/Ratolest Brno] - Celý březen bude ulicemi Brna jezdit narozeninová Galerijní tramvaj Ratolesti Brno. Výstava představí práci organizace, která už 18 let pomáhá ohroženým dětem a mládeži, kteří mají jedno společné – vyrůstají v nefungujících rodinách. Celý text ::kultura, sociální oblast::
 

Vybrat11. 3. 2013 - Navštivte výstavu výtvarných děl a výrobků lidí se zdravotním postižením

PRAHA [Econnect|/Dílny tvořivosti] - Po celý měsíc březen bude probíhat výstava výtvarných děl a výrobků lidí se zdravotním postižením. Uměleckými díly se můžete kochat v Městském domě na Zbraslavi (U Malé řeky 3, Praha 5) od 5. 3. do 28. 3. (pondělí a středa 8 až 18 hod, úterý a čtvrtek 12 až 16 hod). Na výstavě uvidíte umělecké artefakty i dekorativní výrobky lidí se zdravotním postižením (zejména mentálním, kombinovaným nebo po poranění či poškození mozku), klientů tří organizací: Dílny tvořivosti, Villa Vallila a Helpless, o.p.s. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat7. 3. 2013 - Charita Olomouc pomáhala ve Frenštátě pod Radhoštěm

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Pracovníci Charity Olomouc v únoru 2013 dvakrát vyjeli do Frenštátu pod Radhoštěm, aby zde poskytli psychickou podporu lidem, kteří byli zasaženi tragickou událostí, při níž zahynulo šest lidí a další byli zraněni, v důsledku výbuchu plynu v jednom ze zdejších panelových domů. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6. 3. 2013 - MDŽ a karafiát pro sexuální pracovnice

PRAHA [Econnect/ROZKOŠ bez RIZIKA] - Na Mezinárodní den žen v pátek 8. března se všechny týmy Rozkoš bez rizika vydají do terénu do prostředí sexbyznysu. Sexuálním pracovnicím v klubech a na privátech kromě tradičního poradenství a testování předají i karafiát. Květinou tak vyjádří podporu ženám pracujícím v oblasti, která není v ČR legislativně uznána za práci. Akce proběhne v Brně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Liberci, Praze, Trutnově a v Ústí nad Labem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat18. 1. 2013 - Výsledky Tříkrálové sbírky 2013 v Olomouci a okolí

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Dobu Vánoc uzavíral v lednu 2013 příchod Tří králů a s ním spojená Tříkrálová sbírka, největší akce svého druhu v ČR. V Olomouci i okolních obcích se koledovalo v době od 1. do 13. ledna 2013. Do akce se zapojilo 299 skupinek Kašparů, Melicharů i Baltazarů, kteří do úředně zapečetěných kasiček vybrali 1 155 000 Kč. Díky štědrým dárcům se tak na Olomoucku v Tříkrálové sbírce 2013 podařilo vykoledovat o 68 310 Kč více oproti roku 2012; je to potvrzení vzrůstajícího trendu výnosů sbírky. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10. 1. 2013 - Koledování v Olomouci završí Tříkrálový koncert

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Tříkrálovou sbírku 2013 na Olomoucku zakončí v neděli 13. ledna 2013 od 18:00 hodin koncert v Redutě, sále Moravské filharmonie Olomouc. Vystoupí žáci a pedagogové ZUŠ Žerotín Olomouc, studenti Konzervatoře Evangelické akademie Olomouc a Vlasta Hartlová, členka činohry Moravského divadla Olomouc. Celkem se představí více než sedm desítek účinkujících. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9. 1. 2013 - Hnutí Brontosaurus shání dobrovolníky do Malého Tibetu

BRNO [Econnect/Hnutí Brontosaurus] - Hnutí Brontosaurus shání dobrovolníky, kteří by chtěli odjet pomáhat do školy v Malém Tibetu. Dobrovolníci mohou učit děti nebo pomáhat na stavbě v průběhu letních prázdnin, učit ve škole po několik měsíců nebo odborně asistovat v rozvoji školy třeba jako projektant nových školních budov. Všichni, kteří se chtějí v pomoci zapojit, se mohou do poloviny ledna přihlásit. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4. 1. 2013 - Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují

PRAHA [Econnect/Nadace Sirius] - Od 25. prosince probíhá druhá vlna jedné z největších sociálních kampaní v České republice chodicilide.cz. Loni poprvé se jejím hlavním motivem stalo létání jako normální lidská vlastnost a naopak chození jako druh postižení. Kampaň bude i letos touto nadsázkou upozorňovat na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj. Hlavním tématem se letos stal nevhodný soucit a strach z kontaktu. Rozsáhlá kampaň, která má podporu jak odborníků, tak i lidí se zdravotním postižením, odkazuje na webové stránky www.chodicilide.cz, kde zájemci najdou podrobné informace k této problematice i řadu názorných videí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28. 12. 2012 - Tříkrálová sbírka 2013 již klepe na dveře

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Období vánočních oslav i letos uzavře příchod Tří králů a s ním spojená největší dobrovolnická akce svého druhu na území ČR, Tříkrálová sbírka. Ve městě Olomouci i okolních obcích bude možné potkat skupinky koledníků v době od 1. do 13. ledna 2013. Navštíví také domácnosti, různé firmy a instituce, aby předali i zde vánoční poselství, informovali o aktivitách Charity a požádali o příspěvek do zapečetěné kasičky. Místním koordinátorem sbírky je Charita Olomouc, která má podíl z výnosu 58%. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21. 12. 2012 - Koledníci Tříkrálové sbírky 2013 se setkají s biskupem Hrdličkou

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - V sobotu 29. prosince 2012 proběhne mj. v katedrále sv. Václava v Olomouci či na půdě Charity Olomouc setkání s koledníky blížící se Tříkrálové sbírky 2013. Tímto způsobem bude vlastně celá akce, která je největší svého druhu v ČR, formálně zahájena. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20. 12. 2012 - Videoseriál Života 90 předchází nemocem stáří

PRAHA [Econnect/Život 90] - Pro cílovou skupinu 60+ připravilo občanské sdružení Život 90 videoseriál s fyzioterapeutickým cvičením. Ve spolupráci s odborníkem na klinickou gerontologii docentem Zdeňkem Kalvachem a fyzioterapeutkou Eliškou Novotnou seriál pečlivě ukazuje, jak účinně procvičovat jednotlivé části těla tak, aby nic nebolelo a zároveň se preventivně omezila zdravotní rizika u této cílové skupiny. Seriál je zdarma k dispozici na webovém portálu www.seniorum.cz. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20. 12. 2012 - Na Štědrý den se milionáři vzdají svého řízku pro děti bez domova

PRAHA [Econnect/Projekt Šance] - Ti, kteří krmí nejvýše postavené lidi světa, nakrmí na Štědrý večer ty nejchudší. Zástupci společnosti Zátiší Group společně s občanským sdružením Projekt Šance se zaslouží o to, aby ani české děti ulice o svátcích nezůstali opuštěné. V azylovém Domě Šance v pražských Vršovicích pro ně bude připravena štědrovečerní nadílka i s bohatým programem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19. 12. 2012 - Nové co-workingové centrum pro podnikavé ženy vznikne na Kladně

PRAHA [Econnect/CPPP o.s.] - Občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha, o. s. (CPPP) rozjíždí mezinárodní projekt „Nové vize co-workingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen“. Ambice tohoto projektu jsou nemalé. Je to dáno již samotnou originální podstatou projektu, jelikož myšlenka co-workingu vznikla v zahraničí teprve nedávno a do České republiky dorazila pochopitelně ještě o něco později. Navíc vize budoucího co-workingového centra na Kladně v pojetí CPPP je díky cílení na ženy unikátní i na světové poměry. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat16. 11. 2012 - Charita Olomouc slaví 20 let zamyšlením nad hodnotami

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Křesťanské hodnoty v sociální práci Charity - to je název výroční konference, která se uskuteční v prostorách olomoucké arcibiskupské rezidence ve čtvrtek 22. listopadu 2012. Je to jedna z akcí, kterou si Charita Olomouc připomíná 20 let svého fungování po roce 1989 a již 90 let od počátků poskytování charitních služeb ve městě Olomouci. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24. 10. 2012 - Opuštěné kočky z Černivu u Lovosic v pátek dostaly jednu tunu krmiva

PRAHA [Econnect/Nadace na ochranu zvířat] - Více než půlroční zásobu granulí dostalo v pátek 24 koček z Azylu pro opuštěné kočičky LUCKY, který sídlí nedaleko Lovosic v obci Černiv. Předávání bylo vyvrcholením dobročinné akce „Nakrm kočku, zn. SpěcháTo!“, která navazovala na úspěšný model „Nakrm psa, zn. Spěcháto!“ Předávání byli osobně přítomni zástupci patronů celé akce – společnosti Mars Czech, Nadace na ochanu zvířat a Allegro Group a majitelka Azylu Jana Zárubová. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11. 10. 2012 - Ze sexbyznysu na trh práce? R-R pořádá konferenci k legalizaci prostituce a problematice sexbyznysu

PRAHA [Econnect/ROZKOŠ bez RIZIKA] - Příští týden v úterý a ve středu 16.-17. října pořádá ROZKOŠ bez RIZIKA (dále R-R) mezinárodní konferenci „Ze sexbyznysu na trh práce?“. Konference je zaměřena na dvě hlavní témata. Jedním je otázka návratu žen ze sexbyznysu k běžnému zaměstnání. Druhé téma se týká problému legalizace prostituce v České republice. Na konferenci zazní příspěvky od zahraničních organizací z Holandska a Německa i názory klientek ROZKOŠE bez RIZIKA. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9. 10. 2012 - Nadace na ochranu zvířat uspořádala oslavy Světového dne zvířat

PRAHA [Econnect/Nadace na ochranu zvířat] - Nadace na ochranu zvířat uspořádala již několikátý ročník oslavy Světového dne zvířat. Oslava proběhla v Centrálním parku Pankrác na Praze 4 v sobotu dne 22. září 2012, od 12:00 do 18:00 hodin. Oproti minulému roku, kdy oslavu Světového dne zvířat navštívilo přibližně 1100 lidí, letos dorazilo zhruba 1500 návštěvníků. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat8. 10. 2012 - V systému péče o duševně nemocné v ČR jsou porušována lidská práva a je nutné ho transformovat

PRAHA [Econnect/Platforma pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním v ČR] - Česká republika má aktuálně jedinečnou šanci využít strukturální fondy EU a transformovat zastaralý systém psychiatrické péče. Na rozdíl od západních zemí je u nás péče o duševně nemocné stále koncentrována do velkých léčeben, kde není možné zajistit respektování lidských práv pacientů. Kroky nutné k zásadní proměně neutěšené situace popsala ve své deklaraci platforma pro transformaci péče o lidi s duševním onemocněním v ČR, která sdružuje zástupce pacientských a rodičovských organizací i přední odborníky. Celý text ::sociální oblast, lidská práva::
 

Vybrat19. 4. 2012 - Anabell vzdělává pedagogy mateřských škol

BRNO [Econnect/Anabell] - Občanské sdružení Anabell zahájilo od 1. března 2012 v rámci Jihomoravského kraje nový roční vzdělávací projekt pro pedagogy mateřských škol s názvem Anabell pro mateřské školy. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Mailing list rozvojové a humanitární pomoci [RozvojP]

Od září 2001 Econnect spravuje mailing list [RozvojP] určený k výměně informací mezi lidmi, kteří se zajímají o témata rozvojové a humanitární pomoci.

Podrobnější informace o mailing listu
Přihlásit k účasti v [RozvojP] se lze na adrese rozvojova.pomoc@ecn.cz.

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz