Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Josífek pomáhá dětem

4. 5. 2007 - ŠLUKNOV [Econnect / Agentura Pondělí]

-Foto Dětské centrum Josífek-
-Foto Dětské centrum Josífek-
Již druhým rokem pracuje při Agentuře Pondělí program Josífek, určený dětem a mladým lidem s těžkým postižením. Smyslem programu je především zprostředkovat dětem setkání s vrstevníky a smysluplné využití volného času, který často tráví v izolaci. Převážná většina klientů Josífku jsou děti s kombinovaným postižením, žijící v rodinách, z Rumburku a okolí.

Program je rozdělen do dvou bloků – dopoledního a odpoledního. Odpolední blok je otevřen každou středu odpoledne a navštěvují jej děti, z nichž někteří jsou žáky speciálních škol, mimo školu však nemají možnost navštěvovat kroužky a provozovat běžné dětské aktivity.

"Náplní činnosti je společné sportování, arteterapeutické hry a činnosti, nácvik komunikačních a sebeobslužných dovedností, především však společné prožívání volného času. Podle možností využíváme i nabídky místního společenství a zúčastňujeme se kulturních a společenských akcí v Rumburku a blízkém okolí," vyjmenovává Kamila Staňková z Agentury Pondělí. Tento program je veden speciální pedagožkou. Dětem jsou oporou také dobrovolné asistentky - žákyně Střední zdravotnické školy v Rumburku. Každé dítě má svou asistentku, která mu dokáže pomoci s činností, kterou samo nezvládne.

Dopolední blok je určen dětem, které dosud nenavštěvují, případně jen v omezené míře, školské a zařízení. Cílem je kromě rozvoje dětí na základě individuálních plánů také odlehčení rodinám, které o dítě obětavě pečují. K dispozici je zkušená sociální pracovnice a děti se scházejí každý pátek.

Díky úzké spolupráci asistentů Agentury Pondělí se daří zachovat návaznost a prostupnost s ostatními programy a klienti tak mají větší šanci plynule přejít do jiných aktivit, provozovaných Agenturou. Rodiče také mohou konzultovat své problémy s psycholožkou. "V současné době mezi sebou rádi přivítáme nové kamarády. Bližší informace poskytneme při osobní návštěvě v Agentuře Pondělí či na telefonních číslech 412 33 40 46, nebo 606 670 530," dodává Kamila Staňková.

Agentura Pondělí Šluknov nabízí poradenství, pracovní asistenci a sociální rehabilitaci osobám se specifickými potřebami – klienty jsou lidé s těžkým zdravotním postižením, přičemž může jít o mentální, smyslové, fyzické nebo kombinované postižení, a také lidé s kognitivními problémy a s duševním onemocněním. Posláním agentury je poskytovat podporu pro kvalitní život lidí, kteří jsou společensky znevýhodněni.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz