Dny lidí dobré vůle otevře konference o etice a fotbalu
2. 7. 2007 - PRAHA [Radio Praha / Econnect]

-foto-
Iniciátorem akce je olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Přednášet mají mimo jiné profesoři etiky z teologických fakult z Německa a čeští salesiáni, kteří se angažují v aktivitách souvisejících s volným časem mládeže. Na Velehrad dostalo pozvání celé vedení Českomoravského fotbalového svazu. Není vyloučeno, že se na setkání objeví někteří tuzemští katoličtí biskupové, kteří na Velehradě v těchto dnech zasedají, a že přijde předseda vlády Mirek Topolánek a kardinál Tarcisio Bertone, premiér Vatikánu.
Během Dnů lidí dobré vůle je na programu také ruční opisování bible, zahájení několika výstav a mezinárodní setkání vozíčkářů. Vyvrcholením bude středeční večerní koncert. Na čtvrteční cyrilometodějské katolické pouti očekávají církevní organizátoři až 20.000 lidí.
Ve dnech 3. – 5. července 2007 jsou na Velehradě vítáni všichni lidé dobré vůle. Na setkání s nimi se těší mimo jiné Mons. Jan Graubner, který dosud nechyběl při žádném z dosavadních ročníků: „Když jsem byl před osmi lety přizván ke Dnům lidí dobré vůle, přál jsem si, aby se Velehrad stal místem, kde se budou lidé rádi setkávat, kam se budou rádi vracet. A nyní jsem velmi potěšen zjištěním, že se tomu tak opravdu stalo. Potkávám zde lidi, kteří na Velehrad jezdí rádi, kteří se sem rok co rok vracejí. Nechtějí si stejně jako já nechat ujít pocit lidské sounáležitosti, který z tohoto místa dýchá a který vytváří most mezi všemi lidmi dobré vůle.“
Hlavní program Dnů lidí dobré vůle proběhne dne 4. července. Pro návštěvníky je připravena například unikátní výstava děl uvězněných z celého světa, či prezentace křesťanských hnutí a komunit. Nejen tyto výstavy budou k zhlédnutí v prostorách Stojanova gymnázia.
Archeoskanzen Modrá bude stejně jako v předešlých letech věnován ekologickým aktivitám. Hlavním tématem letošního ekologického bloku budou BIO-produkty. Na rodiny s dětmi čeká jak tradiční pásmo her a soutěží Velehrad dětem, který letos malé i velké přenese do středověku, tak v pořadí již druhý ročník soutěže Velehradský pas, na jehož konci získá jedna z vylosovaných rodin zájezd k moři.