Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

České rodině chybí otec, říkal už Masaryk

18. 5. 2007 - PRAHA [Econnect / Žába na prameni]

-www.novezeny.eu-
-www.novezeny.eu-
A ve veřejném životě chybí zase ženy, dodává občanské sdružení Žába na prameni. V svých rámci projektů "Ženy pro občanskou společnost: nové ženy" a "Muži pro rodinu: noví muži" proto spustilo internetové stránky www.novezeny.eu a www.novimuzi.eu.

"Dle mého zdání - jak já se na věc dívám a co pozoruji, pokud běží o rodinu, řekl bych, že dnes jde ne o matku, ale o otce. A co naší rodině chybí, zejména naší rodině české doma, to je otec. My mužové máme všelijaké důvody a halíme je do filosofické moudrosti, abychom se života skutečně rodinného mohli vzdalovat, cituje Žába na prameni prezidenta Masaryka.

Novými webovými stránkami proto sdružení chce pomáhat ženám jak na mateřské a rodičovské dovolené, tak po ní, zapojit se lépe do veřejného života ve svém okolí. Stránky ale zároveň mají pomáhat i mužům, kteří se chtějí více zapojit do rodinného života a péče o děti. A taky všem ostatním, kdo o uspořádání a často nevyváženém rozdělení soukromého a veřejného prostoru mezi muži a ženami přemýšlejí a rádi by se o něm dověděli víc.

Webové stránky vznikají jako součást dvou projektů. Prvním je projekt Ženy pro občanskou společnost: nové ženy, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Projekt je určen ženám ze Středočeského kraje a skládá se jednak z webových stránek a jednak z praktických seminářů, určených aktivním ženám. Účastnice seminářů budou mít příležitost vyzkoušet si, jak se aktivně zapojit do veřejné diskuze a jak reagovat na veřejné dění, dovědí se víc o uspořádání krajů a obcí, o rovných příležitostech, a také o těžkostech, se kterými je třeba při realizaci jejich plánů a představ počítat. Jedním z klíčových cílů projektu je podpora dovedností žen důležitých při angažovanosti v neziskovém sektoru či komunální politice.

Druhý projekt se jmenuje Muži pro rodinu: noví muži, byl podpořen nadací Open Society Fund. Tento projekt je určený mužům, kteří postrádají bližší kontakt s rodinou a chtěli by se na soukromém světě svých nejbližších podílet více. Součástí projektu bude také kritická reflexe různých typů mužství a veřejná debata nad tématy vztahujícími se k problematice mužů v rodině.

Cílem obou projektů je spoluvytvářet protitlak tendencím, které se snaží definovat muže výhradně jako živitele obstarávajícího finance a ženu jako matku pečující o děti. Oba projekty i webové stránky fungují paralelně, důležitá část obsahu stránek je totožná, protože situace a problémy, které řeší aktivní ženy a muži se do značné míry překrývají.


-red-

- 22. 5. 2007 - otec

Aby vysledkem nebylo, ze detem bude chybet i matka. Ostatne, co to znamena "nevyvazeny" pomer soukromeho a verejneho/pracovniho? Snad to, ze existuje nejaky "spravny" pomer? Domnivam se, ze volba takovehoto pomeru je veci osobniho rozhodnuti. Napriklad manazer, pokud se rozhodne dosahnout ve sve kariere maximum, musi pomer posunout ve smeru od soukromeho k pracovnimu. Na druhou stranu rodic, ktery chce travit max. casu se svymi detmi, musi zase udelat opak a smirit se s tim, ze ve sve kariere -at jiz pracovni nebo verejne/politicke sveho mozneho maxima nedosahne.

ODPOVĚDĚTSouvisející odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz