Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat31.5.2023 - [Děti Země]
Hledají se kandidáti na Zelenou perlu

Ekologové přijímají nominace do ankety již po dvacáté osmé Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.5.2023 - PRAHA [Klimatická koalice]
5. června začíná Týden pro klima 2023, zahájení doprovodí umělecký happening

Každoroční Týden pro klima opět upozorní na potřebu rychlejšího řešení klimatické krize. Letošní, už čtvrtý, ročník začíná v pondělí 5. června a chystá se zvednout téma deforestace. K omezení světového odlesňování může letos významně přispět i Česko. Ministerstvo zemědělství čeká implementace nového nařízení Evropské unie, které si klade za cíl omezit odlesňování zavedením pravidel pro dovoz vybraných produktů do EU. Skot, kakao, káva, palmový olej, sója, kaučuk, dřevo (a některé odvozené výrobky, např. dřevěné uhlí, potištěný papír či nábytek), které se dovážejí do EU, budou muset být získávány tak, aby při jejich produkci nedocházelo k dalšímu odlesnění či degradaci lesa. Nařízení je vítáno jako důležitý systémový krok směrem k ochraně světových lesů. [1] Evropský parlament přijal nařízení 19. dubna 2023. [2] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.5.2023 - Praha [Primagas]
Termín pro výměnu kotle se opět blíží. Plyn má stále smysl, a to i tam, kde není přípojka

Plynové vytápění obecně – ať už jde o zemní plyn, či kapalný propan – má stále velký význam zejména při výměně starých ekologicky nevyhovujících kotlů na tuhá paliva. Povinnost odstávky kotlů 1. a 2. emisní třídy byla jen odložena, takže jejich na výměnu zbývá opět pouhý rok a půl. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.5.2023 - VRCHLABÍ [Svazek měst a obcí Krkonoše]
Schválení Zásad péče potvrdilo dlouhodobě nastavený vztah vzájemné důvěry mezi Svazkem Krkonoše a Správou KRNAP

Na 25. zasedání Rady KRNAP vznikla dohoda mezi Správou KRNAP a Radou KRNAP na návrhu Zásad péče o Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo na roky 2023–2038. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.5.2023 - Praha [Muniga s.r.o.]
Vyvinuto podle tří „cyklů R“ – reduce – redukuje, snižuje použití materiálů, reuse – opětovně využitelné a recycle – jsou recyklovatelné

Značka Frosch představuje průlomový recyklovatelný sprej a posouvá udržitelnost na novou úroveň. Udržitelnost staví na detailech a má smysl, pokud se k ní přistupuje smysluplně. Frosch vyvinul skutečně stoprocentně recyklovatelný obal, tak zvaný 3R sprej. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat25.5.2023 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Projekt ČRA v jižní Etiopii ve své další fázi zavádí výrobu ovocných produktů přímo v místě pěstování

Tým odborníků z Mendelovy univerzity v Brně již od poloviny roku 2020 realizuje v Etiopii, konkrétně v okrese Arba Minch Zuria, projekt České rozvojové agentury, jehož cílem je rozvoj a stabilizace systému produkce, zpracování a komercializace ovoce v zájmu zlepšení výživy, zdraví a obchodních příležitostí. Okres Arba Minch Zuria je významnou ovocnářskou oblastí, která vyprodukuje cca 15 % veškerého ovoce Etiopie (zejména manga, banánů, citronů a papáj). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.5.2023 - JAROMĚŘ [Česká společnost ornitologická]
V ptačím parku Josefovské louky poprvé vyhnízdili jeřábi popelaví. Mají dvě mláďata

Dvě mláďata jeřábů popelavých se vylíhla v ptačím parku Josefovské louky, který spravuje Česká společnost ornitologická (ČSO). Je to vůbec poprvé, co se tady jeřábům podařilo vyhnízdit. Tento chráněný druh je známý svou plachostí a skrytým způsobem života. Vyhnízdění obezřetných jeřábů i přes stále vzrůstající návštěvnost ptačího parku ČSO je dalším důkazem toho, že obnovené mokřady mohou skvěle sloužit ptákům i lidem. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat24.5.2023 - Žiar nad Hronom [Thermosolar, s.r.o., Žiar nad Hronom]
THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. školí montérov fototermiky i fotovoltiky

Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. zabezpečuje okrem výrobnej činnosti i odbornú prípravu inštalatérov fotovoltických systémov, odbornú prípravu inštalatérov slnečných tepelných systémov a kombinovaný modul pre oba systémy FV+FT. Jedno školenie vyjde na 390 EUR, obe spolu na 540 EUR (s DPH). Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2023 - PRAHA [Klimatická koalice, Centrum pro dopravu a energetiku, Greenpeace ČR, Hnutí DUHA, Calla a Zelený kruh]
Veřejná konzultace nové klimatické a energetické strategie Česka vázne, Greenpeace ČR nabízí nástroj pro připomínkování veřejnosti

Česko připravuje zásadní strategické dokumenty, které mají popsat cíle a postup v oblasti ochrany klimatu a transformace energetiky. Veřejná konzultace přípravy prvního z nich, nového Vnitrostátního plánu ČR v oblasti energetiky a klimatu (NECP) [1] ale vázne. Ministerstvo průmyslu a obchodu ji spustilo teprve minulý týden. [2] Připravený návrh strategie má přitom Česká republika odeslat Evropské komisi do konce letošního června. Nevládní organizace sdružené v Klimatické koalici zpracovaly na základě formuláře veřejné konzultace shrnutí svých priorit k připravované strategii. Veřejnost ho najde na webové stránce Klimatické koalice. [3] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2023 - BRNO [NESEHNUTÍ]
Strach z budoucnosti, nedostatek znalostí a změny životního stylu. Nový průzkum ukazuje vztah mladých lidí ke klimatickým změnám

Změna klimatu existuje a je za ní zodpovědný člověk, shoduje se v novém průzkumu většina Čechů a Češek ve věku 16 až 24 let. Mladí lidé z České republiky, Slovenska a Rakouska také věří, že změny klimatu probíhají rychleji než se očekávalo a negativně ovlivní jejich životy. Téma v nich proto vyvolává smutek, bezmoc a strach z budoucnosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2023 - [Děti Země]
V trase dálnice D1 kolem Přerova se mohlo kácet nezákonně

ČIŽP má pochybnosti o zákonnosti kácení, stavební úřady prověřují výstavbu Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2023 - PRAHA [ADRA ČR]
Povodně v Chorvatsku: zasažena je polovina země

Chorvatsko postihly nejhorší povodně za posledních 83 let, zasažena je polovina země. Nejvíce jsou nyní ohrožena města Karlovac a Hrvatska Kostajnica, kterým hrozí zaplavení. Přes 57 000 lidí bylo významně zasaženo, celkový počet lidí, na které mají povodně dopad, je ale mnohem vyšší. Bylo zaplaveno několik skladů s potravinami, potravou pro dobytek a rozsáhlé zemědělské plochy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.5.2023 - PRAHA [Klimatická koalice]
Vláda spustila veřejnou konzultaci k Vnitrostátnímu plánu v oblasti energetiky a klimatu. Jak by odpovídaly naše organizace?

Po nedávné veřejné konzultaci Politiky ochrany klimatu spustila vláda, resp. Ministerstvo průmyslu a obchodu, veřejnou konzultaci také k chystané revizi Vnitrostátního plánu v oblasti energetiky a klimatu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.5.2023 - PRAHA [Fridays for Future ČR]
Studenti z Fridays for Future uspořádali další happening. “Emise neznají hranice,” zaznělo před ministerstvem životního prostředí

Hnutí Fridays for Future happeningem upozornilo na nesmyslné prodloužení těžby uhlí na dole Bílina i po roce 2033, který je v programovém prohlášení vlády uveden jako konečný pro využívání uhlí v ČR. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.5.2023 - PRAHA [Arnika]
Evropské korporace vyvážejí do chudších zemí tuny zakázaných pesticidů, které zabíjejí včely

V roce 2021 plánovaly evropské korporace vyvézt více než 13 200 tun zakázaných pesticidů, obsahujících asi 2 930 tun neonikotinoidních účinných látek thiamethoxam, imidakloprid nebo klothianidin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.5.2023 - LIBEREC [Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody]
Nadace Ivana Dejmala pomáhá ochraně přírody již 30 let

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody slaví v těchto dnech 30. výročí od svého založení. Od té doby rozdělila na pomoc životnímu prostředí přes 32 milionů korun na stovky menších i větších projektů. Postupně se posouvalo její hlavní poslání od regionální záchrany ekologickou katastrofou zničených lesů Jizerských hor po dnešní stav, kdy podporuje projekty po celé republice s přesahem do zahraničí. Na začátku pomohly nadaci významné osobnosti a díky její činnosti se podařilo přinést do Jizerských hor první velké peníze na jejich záchranu. Dodnes podporuje projekty na zvyšování biodiverzity lesa, nápravu vodního režimu krajiny přírodě blízkým způsobem a další výzkumné, ochranářské i publikační projekty. Při této příležitosti Vám přinášíme rozhovor s jedním ze zakladatelů a dosavadním předsedou správní rady Františkem Pelcem, který říká: „Přírodu chráníme a obnovujeme proto, že je krásná a že život bez ní není možný, byť se nám to někteří někdy pokouší namluvit.“ Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.5.2023 - Liberec [Stav Agency s.r.o.]
Jaká je správná tloušťka tepelné izolace fasády?

V posledních letech většina Čechů při výstavbě zděných rodinných domů používala keramické tvárnice či pórobetonové prefabrikáty. Své domy samozřejmě zateplili, ale většinou nedostatečně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.5.2023 - PRAHA [Budoucnost neškrtneš]
Studenti demonstrovali před Rudolfinem. Pod heslem “Budoucnost neškrtneš” požadují, aby jim vláda naslouchala

Stovky převážně mladých lidí se sešlo před Rudolfinem, aby vyjádřili svou frustraci. Chtějí upozornit především na to, že ačkoliv vláda ospravedlňuje svá opatření s ohledem na jejich budoucnost, zároveň systematicky ignoruje témata, která mladé lidi trápí. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1362 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz