Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat4.6.2024 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
TZ - workcamp ve Veselí

Janovice nad Úhlavou (4. 6. 2024): Ve dnech 7. až 9. června 2024 se ve Veselí bude konat mezinárodní dobrovolnický projekt – tzv. workcamp, v rámci celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad. Dobrovolníci, kteří přijedou z různých koutů celého světa, se budou podílet na údržbě a obnově zámeckého parku. Projekt proběhne ve spolupráci neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a tamního spolku Tvrz Veselí, z. s. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat21.2.2024 - Bratislava [ZCHFP SR]
Európsky priemyselný samit: Biznis plán pre Európu

Pod záštitou belgického predsedníctva v Rade EÚ podpísali v utorok 20. februára 2024 v Antverpách signatári deklaráciu o konkurencieschopnosti. Deklarácia je výzvou pre vlády členských štátov a budúcu Európsku komisiu. Obsahuje 10 jasných bodov, ktoré sú potrebné pre dosiahnutie konkurencieschopnosti európskeho priemyslu, a sú prípravou pre Európsku priemyselnú dohodu, ktorá by doplnila Zelenú dohodu EÚ. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.1.2024 - Ústí nad Labem [meneodpadu.cz ]
ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ KLÁŠTERCE NAD OHŘÍ PROJDE ZÁSADNÍ ZMĚNOU

V Klášterci startuje druhá vlna nejvýznamnějšího projektu třídění kuchyňských odpadů na Chomutovsku. S pomocí moderních technologií zde začíná třídit odpady z kuchyně již téměř 2000 domácností! Ojedinělý projekt sběru kuchyňského odpadu rozjíždí město proto, aby došlo k výraznému snížení objemu směsného komunálního odpadu. Jeho třídění je drahé již dnes a bude ještě, s ohledem na nový zákon odpadech, podstatně nákladnější. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat8.1.2024 - Brno [Asociace AMPI ]
Jak jíst zdravě, a přitom neničit naše životní prostředí? Nechte se inspirovat vizí prvního českého bioregionu na festivalu Mrkev v zimě 3

Zajímá vás, jak zlepšit vztahy mezi produkcí potravin, naší krajinou a zdravým životním stylem?
Zda je vůbec možné propojit šetrné pěstování jídla a prosperující lokální ekonomiku? Odpovědi
na tyto i další otázky spolu s příklady dobré praxe přinese v pořadí již třetí ročník festivalu
Mrkev v zimě 3. Přijďte se inspirovat do brněnského Impact HUBu v pátek 19. ledna
od 10.00 do 18.00. Seznámíte se s vizí prvního bioregionu v České republice a s možnostmi vzájemné spolupráce mezi zemědělci, spotřebiteli, potravinovými iniciativami, obcemi i dalšími aktéry. Připojte se k těm, kteří fandí zdravé krajině a jídlu od místních farmářů. Vstupenky na akci zakoupíte online. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat30.11.2023 - Hradec Králové [Autonapůl, družstvo]
První spolupráce carsharingu a developera – obyvatelé pasivního bytového domu Cihlovka získají „své“ sdílené auto

Obyvatelé prvního pasivního bytového domu v Hradci Králové Cihlovka 2 budou moci využívat sdílené auto určené jen pro jejich potřeby. Službu pro ně zajistil expert na udržitelnou výstavbu, královéhradecký developer NOHO, ve spolupráci s carsharingem Autonapůl. Cílem developera je nejen nabídnout obyvatelům alternativu
k vlastní osobní automobilové dopravě, ale rád by také odlehčil přetížené dopravě na Pražské třídě ve čtvrti Kukleny, která úzce sousedí s Cihlovkou. V Česku jde o první spolupráci developera se společností poskytující carsharing. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat8.11.2023 - ČR/PRAHA/BRNO [Autonapůl, družstvo]
Carsharing proniká do menších měst a rozjíždí nové formy spolupráce

Rozšíření flotily sdílených aut napříč republikou, vůz sdílený výhradně lidmi v novém developmentu nebo pilotní projekt carsharingu v menším městě - to jsou novinky, které ještě před koncem roku se svými partnery spustí první český carsharing Autonapůl. První z produktů, Chytrý carsharing do měst a obcí, představí spoluzakladatel družstva Autonapůl Stanislav Kutáček zítra na konferenci City Changers, s dalšími projekty seznámí společnost sdílníky i veřejnost v následujících týdnech. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat25.10.2023 - Praha 10 [Asociace kuchařů a cukrářů ČR ]
6. ROČNÍK SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ KUCHAŘKU A KUCHAŘE ROKU 2023 VE SPOLEČNÉM STRAVOVÁNÍ

Již po šesté organizuje Asociace kuchařů a cukrářů ČR další ročník soutěže pro kuchařky a kuchaře z mateřských, základních a středních škol, nemocnic, léčebných zařízení, lázní, domovů seniorů a dalších provozů veřejného stravování. Soutěž má ukázat možnosti v jednotlivých oblastech, odhalit rezervy, splnit požadavky současných strávníků a především inspirovat ke zdravému, trendovému vaření. Pochlubte se, jak to funguje u vás! Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.9.2023 - Olomouc [Univerzita Palackého]
Univerzita Palackého se připojí k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje

Nevyhazovat věci, které ještě mohou sloužit druhým, šetřit energie, zkusit změnit jídelníček nebo být aktivnější v pohybu – to vše a mnohem víc nabídne Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR). Uskuteční se od 20. do 26. září 2023 a historicky poprvé se do něj zapojí české veřejné vysoké školy včetně Univerzity Palackého v Olomouci (UP). Ta na tento týden připravila například bazar nebo rozšířenou nabídku vegetariánských jídel v menzách. Připojí se také k mezinárodnímu bez aut. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat1.8.2023 - Běhařovice u Znojma [Asociace AMPI ]
Setkejte se s vizionáři ekologického hospodaření na Dobro-družném statku

Chcete pro svou rodinu zdravější lokální potraviny bez zbytečné chemie? Přejete si, aby vaše děti mohly i v budoucnu potkávat v naší krajině louky plné květin a motýlů? Pak si nenechte ujít inspirativní setkání se zemědělci
a zemědělkyněmi i dalšími lidmi, kteří svou činností vrací do krajiny život. Akce nazvaná příznačně Oživit krajinu se koná přímo na farmě Dobro-družný statek v Běhařovicích na Znojemsku v neděli 13. srpna od 10.00 do 17.00 hodin. Účast na setkání je po předchozí registraci zdarma.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat30.6.2023 - Žiar nad Hronom [Thermosolar, s.r.o., Žiar nad Hronom]
Špičkové peletové kotly s účinnosťou 95% sú už aj na slovenskom trhu

THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. už nie je len výrobcom slnečných kolektorov, ale vo svojej divízii Biomasa vyrába aj niektoré súčiastky pre kotly, vrátane elektrorozvádzačov, pre rakúsku materskú firmu HARGASSNER. Zároveň dodáva a montuje tieto špičkové kotly aj na slovenskom trhu. Nedávno inštalovali kotol na drevené pelety HARGASSNER Classic Lambda 49, s tepelným výkonom 14,7 – 49,0 kW a účinnosťou zariadenia s priemerom 95% na Kysuciach. Informuje o tom vedúci obchodného oddelenia THERMO|SOLARU Tomáš Jančařík. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat9.6.2023 - Prievidza [Thermosolar, s.r.o., Žiar nad Hronom]
Experiment v Prievidzi potvrdil vhodnosť fototermiky i pre CZT

Pilotný projekt kombinácie slnečných kolektorov s Centrálnym zásobovaním tepla (CZT) v Prievidzi sa ukázal ako vhodný. Potvrdilo to cca ročné meranie počas skúšobnej prevádzky do mája 2023. Na dvoch bytových domoch na sídlisku Zápotôčky bolo v rámci projektu nainštalovaných po 24 slnečných kolektorov TS 500, každá z oboch sústav má výkon 36 kilowattov. Informoval o tom Milan Bugár, manažér pre technický rozvoj a investície Prievidzského tepelného hospodárstva (PTH).
Celý text ::regionální rozvoj::
 
 
 

Vybrat20.4.2023 - Praha [CTP]
Na celou plochu střechy průmyslové haly v CTParku Prague North byla pou-žita zelená ocel

CTP, největší developer v České republice zaměřený na udržitelnou výstavbu průmyslově-logistických nemovi-tostí, ve svém CTParku Prague North poblíž Prahy buduje jedny z nejudržitelnějších hal na světě. Jedním z prvků, které přispívají k uhlíkové neutralitě hal, je použití trapézových plechů ze „zelené“ oceli XCarb vyrobe-ných společností Arcelor Mittal na celou plochu střechy haly s označením D8.7B o celkové rozloze 32 tisíc m2. Díky tomu došlo k úspoře 835 tun CO2, což se rovná ekvivalentu jako kdyby 348 lidí žilo bez automobilu po dobu 1 roku. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat18.4.2023 - Liberecký kraj [Tent Air]
Tři města se spojila pro zelenou vizi: Sledování kvality ovzduší umožňuje získat finanční prostředky na ozelenění

Projekt zaměřený na zlepšování kvality ovzduší a iniciativu pro ozelenění měst a obcí. Financován z Norských fondů, spojil města Mělník a Ústí nad Labem s obcí Zdiby a letos napomohl získat přes 3O milionů korun na výsadbu zeleně. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat13.4.2023 - Bratislava [ZCHFP SR]
Nominálny rast tržieb chémie v roku 2022 znehodnocuje inflácia a rast cien vstupov

Rok 2022 bol pre chemický a farmaceutický priemysel v SR náročný. Priemysel sa musel popasovať s energetickou krízou, ktorej následky stále trvajú a vysokou mierou inflácie, ktorá v decembri dosiahla hodnotu 15,4 %. V roku 2022 v chemickom a farmaceutickom priemysle klesol počet podnikov, klesol počet zamestnancov pracujúcich v tomto odvetví, stúpli tržby ale zároveň výrazne stúpli náklady. Informoval o tom Ing. Roman Karlubík, MBA, prezident Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat13.4.2023 - Šternberk [Nemocnice AGEL Šternberk]
Interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk získal prestižní titul Stavba roku Olomouckého kraje

Moderní interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk se může pyšnit vítězstvím v soutěži Stavba roku 2022 Olomouckého kraje. Porota v této prestižní soutěži, kterou pořádá Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků, ocenila v kategorii staveb občanské vybavenosti nový pavilon s inovativním a funkčním řešením, které respektuje potřeby pacientů i personálu nemocnice. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat13.4.2023 - Praha [CTP]
Nejudržitelnější průmyslově-logistickou halu v České republice vybudovala CTP u Prahy

Praha, 13. dubna 2023 – V CTParku Prague West u Prahy vyrostla vysoce moderní industriální budova, která je držitelem rekordního skóre 92,1 % prestižní certifikace udržitelnosti BREEAM New Construction na úrovni Outstanding, čímž se stala “nejzelenější” průmyslovou budovou v ČR. Za její výstavbou stojí CTP, největší developer v České republice zaměřený na udržitelné budování průmyslově-logistických nemovitostí. Hala, jejíž výstavba proběhla za přísných ekologických opatření, disponuje celou sérií inovativních řešení přispívajících k energetické úspornosti, nechybí zde zázemí pro podporu místních živočichů, bohatá zeleň či nabíjecí stanice pro elektromobily. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2023 - Praha [Tesco Stores ČR a.s]
Tesco spouští přihlašování do svého grantového programu, podpoří 70 dobročinných projektů po celé ČR

Společnost Tesco dnes otevřela přihlašování do již 13. kola oblíbeného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“, neziskovým organizacím rozdělí přes tři miliony korun. Až do pátku 28. dubna mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty zaměřené na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat4.4.2023 - Pacov [poslanec Lukáš Vlček]
Konference představila, jak v povodí Švihova udržitelně hospodařit

Unikátní odborná konference, která se konala závěrem minulého týdne v Pacově pod záštitou předsedkyně sněmovního Výboru pro životní prostředí Jany Krutákové, přiblížila starostům, zemědělcům a majitelům pozemků v povodí vodárenské nádrže Švihov na Želivce, jak do budoucna udržitelně hospodařit. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 65 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz