Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hlídací fena aneb Potřebujeme ženy v politice

25.3.2002
Praha [Hlídací fena]
Autor: Kateřina Jonášová

18.3.2002 byl spuštěn dovolební kritický internetový projekt www.hlidacifena.cz, který má za cíl podpořit vstup žen do politiky a přispět k feminizaci a ozdravění naší politické scény.

Nezávislým občanským projektem existujícím pod hlavičkou Hlídací fena (www.hlidacifena.cz) chceme podpořit vstup žen do politiky. Tři měsíce před volbami do PSP ČR je naším hlavním cílem:

  • Přispět k tomu, aby voličky nerezignovaly na sílu svého hlasu a pečlivě zvážily svou volbu.
  • Apelovat na voličky i voliče, aby vyhledávali/y a vyzdvihovali/y schopné ženy-političky jak na celostátní, tak na komunální úrovni.
  • Přispět k ozdravění a feminizaci naší politické scény (více k tomuto v rubrikách Ideální politička a Ideální volička).
  • Dát prostor českým ženským organizacím a osobnostem, jejichž hlasy veřejnost a politika zatím příliš neslyší.
  • Ve svých příspěvcích a komentářích co nejpřesněji a s hlubokým vhledem popsat a představit "ženskou" společensko-politickou vizi.

Víme, že ženy jako spolutvůrkyně politiky mají co nabídnout a v průběhu našeho tříměsíčního projektu postupně představíme vlastní konkrétní vize, i vize jednotlivých političek a voliček.

Tvrzení typu "kvalitní ženské političky nejsou" nebo "ženy o politiku nestojí" považujeme za nedůstojné a nepravdivé argumenty. Jsme přesvědčeny o tom, že se politická atmosféra v naší zemi MUSÍ změnit a to v tom smyslu, aby podporovala vstup schopných, tvůrčích a moudrých žen do politických struktur.

Předpokládáme, že ženy-političky jsou ze své podstaty schopny změnit nejen politickou kulturu, ale otevřít i nové rozdělení politických témat: ekologie, vzdělání, kultura, děti. Pro dosažení těchto cílů jsme zřídily předvolební alternativní informační a kritické webové stránky pro ženy i muže o politice, které byly spuštěny 18.3.2002 a budou fungovat do okamžiku voleb do PSP ČR. Denně zde najdete ojedinělé informace, statistiky, rozhovory s političkami a politiky, s voličkami a voliči, komentáře; a každý týden i tematický kreslený politický vtip!

Pro bližší informace nás kontaktujte na: mkotisova@iol.cz, tel.: 0732/ 702 151 nebo na sasa.lienau@seznam.cz.

Viera Hošťáková
Kateřina Jonášová
Jana Krejčová
Miluš Kotišová
Saša M. Lienau
Mirek Vodrážka


Univerzitní semináře ...? - 7. 5. 2006 - Jitka Beránková

Dobrý den,
právě studuji všechnu dostupnou literaturu o postavení žen v české politice od r. 1989 až po dnešní dny. Je mi 20 let a jsem studentkou politologie.
Je smutné, že o "problému žen v politice" jsem zatím od žádného profesora neslyšela ani zmínku a v učebním plánu neexistuje ani náznak bližšího zkoumání tohoto fenoménu.
Myslím si, že i výuka na univerzitách hovoří o stavu ve společnosti a napomáhá současné situaci. Konkrétně hovořím o Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí n/L. Současná politická kultura, jak si teprve nyní přiznávám, je i nadále výrazně "antifeminní" a podměty ke změně se stále setkávají s výsměchem (osobní zkušenost). Bylo by velmi přínosné pořádat na univerzitách nějaké akce, které by tuto situaci jasně nastínily studentům, kteří o politiku ne/mají zájem. Myslím si, že by to výrazně přispělo k oživení problému mezi mladými.
Přestože existuje mnoho internetových stránek, které se malou participací žen na politické moci zabývají, podle mého osobního výzkumu mezi spolužáky z politologie podobně zaměřené stránky znal jeden člověk z 25! To už o čemsi jasně vypovídá...
Přesto Vám fandím a doufám, že Vaše usilovná práce nalezne naplnění!

S pozdravem
Jitka Beránková

ODPOVĚDĚTSlužby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz