Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat17.7.2024 - Praha [ProVeg Česko]
Otevřený dopis ProVeg Česko a SOCR ČR: Ministerstvo zemědelství ČR připravuje diskriminaci označování rostlinných potravin

Praha, 17. 7. 2024 - Ministerstvo zemědělství ČR připravuje novelizaci vyhlášky, která negativně ovlivní označování rostlinných alternativ masných výrobků. Nezisková organizace ProVeg Česko a Svaz obchodu a cestovního ruchu (SOCR ČR) vyjádřily znepokojení nad tímto diskriminačním zásahem, který se přímo dotkne českých výrobců rostlinných alternativ a českého spotřebitelstva. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10.6.2024 - Online [Edufórum]
Do 5. ročníku DOBROudržitelné konference se zapojilo 38 osobností z environmentu i dobrovolnictví

Desítky rozhovorů s odborníky a popularizátory ochrany přírody, minimalizmu, bezodpadového způsobu života, dobrovolnictví a regenerativního přístupu. Naživo networking v Praze k tomu a další doprovodný program. Takový byl 5. ročník online DOBROudržitelné konference. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat27.3.2024 - Praha [ProVeg Česko]
Evropské univerzity chtějí být lídry v udržitelnosti díky nabídce veganské stravy v menzách

Minulý týden se v Praze sešlo zastoupení univerzitních menz z různých evropských zemí včetně Česka, aby diskutovalo o rostlinném stravování na vysokoškolských kampusech. Událost byla pořádaná Univerzitou Karlovou a Deutsches Studierendenwerk pod záštitou ECStA (European Council for Student Affairs). Odborníci a odbornice se shodli na důležitosti univerzit jít příkladem pro udržitelnější budoucnost. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat25.3.2024 - Praha [Nízkoprahový klub Pacific]
Slavné osobnosti podporují děti a mladé lidi v těžké situaci

Tomáš Klus, Martin Dejdar, Barbora Poláková a mnoho dalších se rozhodli podpořit klienty a klientky Nízkoprahové klubu Pacific. ten pomáhá dětem a mladým lidem, kteří se někdy ve svých životech cítí zmateni, ztraceni, nebo zraněni. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat8.12.2023 - Praha [Svaz tělesně postižených v České republice z. s.]
Plánujete, že Vás na Vánoce navštíví Vaši blízcí s omezenou mobilitou? Půjčovna kompenzačních pomůcek Vám může pomoci.

Půjčovna kompenzačních pomůcek Svazu tělesně postižených v České republice z. s. na Praze 8 – Karlín dlouhodobě vychází vstříc osobám se zdravotním postižením a seniorům, kteří potřebují okamžitě používat kompenzační pomůcku (např. invalidní vozík, chodítko, polohovací postel) a nemají ji k dispozici. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.10.2023 - [Portus Praha, z. ú.]
Zapište se do „Chodníku slávy“, zapište se do života lidí s handicapem

Nový projekt „Chodník slávy“ představuje v rámci celostátní benefiční sbírkové a osvětové kampaně AKCE CIHLA nezisková organizace Portus Praha z.ú. Jednotlivcům, skupinám i firmám dává tato iniciativa možnost pomoci lidem s mentálním znevýhodněním zakoupením exkluzivní cihly, která bude s gravírovaným jménem dárce vložena do chodníku v blízkosti objektu Chráněného bydlení Na Vyhlídce v obci Slapy. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.9.2023 - v Praze 15. září 2023 [Domov Sue Ryder]
Když fotbal pomáhá

14. září 2023 se na Strahově konal 15. ročník charitativního turnaje firem v malé kopané. Pořadatelem je nezisková organizace Sue Ryder, která již 25 let kope za důstojné stáří v Česku. I letos se k ní přidalo 26 firem, které společně poskládaly výtěžek 1 340 000 Kč. Pomohou financovat práci zdravotních sestřiček v domově pro seniory Sue Ryder. Křišťálový pohár a první místo vyhrála společnost A11, stříbro si odnesla firma KPMG, třetí skončil tým 8000 důvodů. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.7.2023 - Davle [Dobroty s příběhem, Davle, Kiliánská 367]
přijmeme OZP na pozici Asistent/ka prodeje a výroby

Pojď s námi prodávat a vyrábět nejkvalitnější nakládané dobroty v potravinářské dílně ve středočeské Davli.
Nemáš zkušenosti? Nevadí!!
Na začátku tě čeká několikadenní školení pod dohledem naší zkušené manažerky, která Tě na vše perfektně připraví. Kontaktuj nás emailem, telefonicky nebo osobně.

Do týmu sociálního podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM
přijmeme OZP na pozici Asistent/ka prodeje a výroby
v Bistrokrámku PŘÍBĚH v Davli.
Nástup možný ihned.
V případě zájmu nám zašlete svůj životopis na bistro@portus.cz nebo volejte na číslo 778 881 422. Více informací o nás najdete na www.dobrotyspribehem.cz

Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.6.2023 - Praha [Pionýr, z.s.]
Vzhůru za zážitky! Pionýrské tábory odstartují.

Po mnohdy namáhavém školním roce mají děti konečně možnost vystoupit ze všedního života. Jak? S jistotou na letním pionýrském táboře. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4.5.2023 - Praha [HESTIA, OPU, Free Russians Global]
Mezinárodní den dětí

Společná akce pro ukrajinské a české děti v rámci celosvětové štafety Celý text ::sociální oblast::
 
 

Vybrat19.4.2023 - Praha [Tesco]
Sklady potravinových bank jsou téměř prázdné, do jarní sbírky potravin se zapojí kompletní síť obchodů Tesco. Pomáhat lze i online

Do jarní Sbírky potravin, která se uskuteční v sobotu 22. dubna, se mohou zákazníci zapojit ve všech prodejnách Tesco po celé České republice. Přispět do sbírky lze od dnešního dne také přes Tesco Online nákupy pomocí tzv. Balíčků pomoci, a to až do 2. května. Sbírka se koná ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a jejím hlavním smyslem je zajistit potraviny, ale také základní drogerii těm, kteří to nejvíce potřebují. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat18.4.2023 - Modletice [BILLA]
Blíží se jarní Sbírka potravin. Zákazníci mohou darovat potraviny ve všech prodejnách BILLA

• Jarní kolo Sbírky potravin se letos koná v sobotu 22. dubna od 8 do 18 hodin.
• Sbírky potravin se už podruhé účastní všechny prodejny BILLA, konkrétně na 253 místech po celém Česku.
• Do sbírky se na 10 prodejnách poprvé zapojují dobrovolníci také z řad zaměstnanců BILLY.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat2.4.2023 - [Naděje pro autismus]
Kampaň ,,Česko svítí modře" 2023

„Motto X. ročníku osvětové kampaně: „POZNÁNÍ - POCHOPENÍ - PŘIJETÍ“  symbolizuje
milníky cesty od počátečního odmítání jakékoliv odlišnosti. Tuto jsme schopni akceptovat až díky POZNÁNÍ, které nám pomáhá POCHOPIT a posléze také PŘIJMOUT jinakost lidí na spektru autismu. Autismus ovlivňuje více či méně životy více než 250 000 obyvatel České republiky, zasahuje však do životů celých rodin.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat31.3.2023 - Praha [Fairtrade Česko a Slovensko]
Kvůli rostoucímu ekonomickému a klimatickému tlaku na pěstitele zvyšuje Fairtrade minimální cenu kávy

Kvůli sílícím dopadům klimatických změn a rostoucí nestabilitě světové ekonomiky organizace Fairtrade zvyšuje minimální cenu kávy. Znamená to posílení ochrany drobných pěstitelů organizovaných ve fairtradových družstvech. Nová minimální cena zvýší základní výkupní cenu o 19 % u kávy robusta a o 29 % u kávy arabica. Jedná se o první zvýšení minimálních výkupních cen fairtradové kávy po dvanácti letech.

Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat29.3.2023 - Praha 97 [Globus]
Nová auta od Globusu a Konta Bariéry budou pomáhat hendikepovaným v Liberci, Jindřichově Hradci a v Nové Pace

Již 89 vozů se podařilo za dvě dekády spolupráce hypermarketů Globus a Konta Bariéry předat dobročinným organizacím, které se pečlivě starají o hendikepované, imobilní seniory či děti a další znevýhodněné občany. Nejnověji získají tři automobily charitativní organizace MCU KOLOSEUM z Liberce, Otevřená OKNA z Jindřichova Hradce a Život bez bariér z Nové Paky. Peníze na nákup velkoprostorových vozů Globus nastřádal během uplynulého roku z prodeje ekologických tašek a trvanlivých ovosáčků. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat29.3.2023 - Praha
Samsung Solve for Tomorrow: Generace Z má udržitelnost „v krvi“. Jejich projekty změní svět

Pokud nezměníme svůj životní styl, bude Země v roce 2050 o 1,5 stupně teplejší. Své nápady na „inovace pro udržitelnou budoucnost“ představila desítka studentských týmů – finalistů programu Solve for Tomorrow. Polovina projektů patří středoškolákům z Prahy. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat16.3.2023 - Praha [PIARISTI]
Formát světoznámých TED talků v Praze. Na konferenci TEDxNárodní nabídnou řečníci pohled do naší společné budoucnosti napříč společenskými i vědními tématy.

Kam kráčí lidská civilizace? Jak změnou úhlu pohledu změníme společnost k lepšímu? Jaké struktury tvoří systémy kolem nás a jak jimi pohnout? Tak zní tři zásadní otázky konference TEDxNárodní, která se vrací po roční pauze a 25. března 2023 nabídne pohled do naší společné budoucnosti. O zvolení správného směru, nahlížení problémů jinou optikou a potřebných krocích pohovoří odborníci z různých odvětví. K řečníkům patří například význačný neurolog Martin Jan Stránský, expertka na restorativní justici Petra Masopust Šachová, kulturoložka Kamila Němečková nebo modelka a ekologická aktivistka Arizona Muse. Nejmladší mluvčí bude středoškolačka Emma Babáková, která se aktivně zasazuje o změnu struktury a podobu vzdělávání. Konference, která je licencovanou verzí světoznámých TED talků, se uskuteční v nadčasové budově ČSOB v Praze na Radlické. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, kultura::
 
 

Vybrat2.2.2023 - Praha 2 [Portus Praha]
Pomozte lidem s mentálním handicapem žít doma v běžném prostředí vlastní domácnosti

Terénní sociální služba Podpora samostatného bydlení poskytuje takovou službu lidem
s mentálním handicapem, kterou využívají ve svém přirozeném prostředí. Sbírka na
podporu této služby odstartovala na https://www.donio.cz/ne-ustavum a potrvá až do 15.
května. Pomozte i vy lidem s mentálním znevýhodněním v samostatném životě. Udržme a
rozšiřme terénní službu Podpora samostatného bydlení, aby lidé s handicapem nepřišli o
své bydlení. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   1 | 2 | 3 | 4 | .. | 177 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz